Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-06-11, 19:30 Autor: Mariusz Majeran

"Po prostu radość, że możemy spotkać się z czytelnikami". Za nami pierwszy dzień święta książki [FILM]

V Festiwal Książki w Opolu
Zakończył się pierwszy dzień 5. Festiwalu Książek w Opolu. Z czytelnikami spotkało się na scenie głównej ośmiu autorów różnorodnych książek. Uczestnicy festiwalu mogli przebierać w książkach sześćdziesięciu wydawnictw. A autorzy podpisywali swoje dzieła.
- Festiwal to święto książki i czytelnictwa - podkreśla Katarzyna Pawluk z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. - Po prostu radość, że możemy spotkać się z czytelnikami, z autorami, z ludźmi kochającymi literaturę. Staramy się jak najszybciej docierać z nowościami do czytelników.

- Jestem autorką książek z Krakowa. Z przyjemnością odwiedziłam Festiwal Książki w Opolu. Wszyscy są spragnieni takich imprez. Jesteśmy tutaj przez całe trzy dni. Mam nadzieję, ze frekwencja dopisze. Ja przywiozłam osiem swoich powieści. Są to powieści obyczajowe, psychologiczne i saga historyczna - podkreśla Ewa Bauer.

- Jestem Opolanką, kocham książki i pisarzy, poetów. Cieszy mnie, że wrócił festiwal, że zaczęły się imprezy takie kulturalne, bo wszyscy byliśmy długo zamknięci. A pierwszy dzień festiwalu? Trochę deszczu było, ale widzę zainteresowanie i radość - mówi Eleonora Chojnowska.

Festiwal potrwa jeszcze w sobotę i niedzielę. Jutro (12.06) początek o godzinie 10.30. A wśród gości: prof. Stanisław Nicieja, Zofia Turowska, Maciej Siembieda, Katarzyna Nosowska i Remigiusz Mróz. Drugi festiwalowy dzień zwieńczy koncert grupy Zakuka.

Radio Opole jest partnerem tego wydarzenia.
Katarzyna Pawluk, Ewa Braun, Eleonora Chojnowska

Kultura i rozrywka

2021-07-23, godz. 18:00 Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa: przed nami wiolonczela na jazzowo Klasycznie, tanecznie, kontemplacyjnie czy jazzowo - w takich odsłonach można odkrywać muzykę wiolonczelową lub z udziałem wiolonczeli w ramach festiwalowej… » więcej 2021-07-23, godz. 11:29 Nysa: przed nami koncert pamięci Janusza Toczka 'Budzimy się w słowach' - to tytuł koncertu, który odbędzie dziś (23.07) wieczorem w Nysie. » więcej 2021-07-22, godz. 20:00 Współpraca pełną parą! GSW i UO podpisały umowę Uniwersytet Opolski i Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu podpisały umowę o współpracy. Obie instytucje realizują wspólne inicjatywy od ponad dwóch dekad… » więcej 2021-07-22, godz. 17:30 Biegun Ciepła - nowy projekt artystyczny GSW W Prószkowie trwają przygotowania do nowego projektu artystycznego zatytułowanego 'Biegun ciepła'. Podczas Polsko-Niemieckiego Festiwalu Sztuki odbędą się… » więcej 2021-07-22, godz. 15:00 "Lee Schubienik" w OPO. Spotkanie autorskie z Aleksandrą Konefał O książce 'Lee Schubienik' opowiedziała w klubokawiarni OPO w Opolu Aleksandra Konefał. To debiut na rynku wydawniczym opolskiej autorki, która podczas spotkania… » więcej 2021-07-22, godz. 13:00 Dzieła Chopina na 8 rąk i 4 smyczki zabrzmiały na inauguracji Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej w Nysie [ZDJ… Dzieła Fryderyka Chopina w opracowaniach Piotra Mossa, Sabiny Meck i Leszka Kołodziejskiego na cztery wiolonczele zabrzmiały premierowo podczas koncertu otwierającego… » więcej 2021-07-22, godz. 11:15 Ruszyły zapisy do Festiwalu Polskiej Piosenki "Kryształowy Kamerton" Powstał nowy przegląd skierowany do artystów piosenki autorskiej. Jesienią odbędzie się I Festiwal Polskiej Piosenki 'Kryształowy Kamerton' 2021 w Warszawie… » więcej 2021-07-21, godz. 19:54 Koncertem syberyjskiego barda rozpoczął się "Sputnik nad Opolem" [ZDJĘCIA] Evgen Malinowski rozpoczął swoim recitalem 6. Sputnik nad Opolem. Przegląd filmów rosyjskich połączony jest z koncertem i spotkaniami autorskimi. » więcej 2021-07-21, godz. 18:00 Kryminał na lato na antenie Radia Opole. To będzie "Ostre cięcie" [ZDJĘCIA] Radio Opole przygotowało dla słuchaczy na lato nową powieść w odcinkach. Będzie to radiowa adaptacja książki 'Ostre cięcie' Adama Budzika. Autor pochodzi… » więcej 2021-07-21, godz. 16:15 Bajeczne projekcje filmowe dla dzieci i młodzieży w Centrum Aktywizacji Społecznej w Opolu 'Wakacje Mikołajka' w kinie pod chmurką proponuje na czwartkowy (22.07) wieczór Centrum Aktywizacji Społecznej w Opolu. Plenerowa projekcja czekać będzie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »