Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-01-05, 12:40 Autor: Mariusz Majeran

Marszałek województwa wręczył dwie dodatkowe nagrody w dziedzinie kultury [ZDJĘCIA]

Wręczenie Nagród Marszałka Województwa Opolskiego dla Animatorów i Twórców Kultury. Od lewej: Zbigniew Kubalańca, Magdalena Krzemień i Jędrzej Skiba [fot. Mariusz Majeran]
Wręczenie Nagród Marszałka Województwa Opolskiego dla Animatorów i Twórców Kultury. Od lewej: Zbigniew Kubalańca, Magdalena Krzemień i Jędrzej Skiba [fot. Mariusz Majeran]
Zarząd Województwa Opolskiego postanowił przyznać dwie dodatkowe nagrody w dziedzinie kultury. W czasie szczególnie trudnym dla artystów wyróżniono dwoje wokalistów z naszego regiony, którzy wzięli udział w ogólnopolskich telewizyjnych konkursach wokalnych.
- Dodatkowo wyróżniliśmy Magdalenę Meg Krzemień i Jędrzeja Skibę - mówi wicemarszałek Zbigniew Kubalańca. - Dwójka ambasadorów Opolszczyzny w Polsce. Swój talent przekładają również na popularyzację regionu opolskiego. A czas jest wyjątkowo trudny nawet dla świata artystycznego, dlatego tym bardziej się cieszę, że możemy w jakiś sposób uhonorować symboliczną statuetką ale również nagrodą finansową.

- Cieszę się, że mam wsparcie w regionie, z którego pochodzę - dodaje Magdalena Krzemień. - Jest mi niesamowicie miło, że moje starania zostały docenione. Akurat jest tak, że pracuję nad nowym materiałem materiałem muzycznym i myślę, że z pewnością ta nagroda też zostanie przekazana na cele muzyczne, na kulturę.

- To ważne wyróżnienie dla mnie - podkreśla Jędrzej Skiba. - Dla mnie ta nagroda przyszła w takim szczególnym w moim życiu, bo ostatnio się troszkę oddalałem od muzyki na rzecz pracy na pełnym etacie. Ale gdzieś tam te ostatnie zdarzenia chyba utwierdzają mnie w przekonaniu, że może jednak muzyka jest moja drogą. Mi akurat się zepsuł samochód, a jest to dosyć ważne narzędzie pracy w życiu muzyka, więc chyba sobie po prostu dołożę do jakiegoś samochodu.

Magdalena Meg Krzemień wygrała program "The Four. Bitwa o sławę". W Radiu Opole prowadziła programy muzyczne. Jędrzej Skiba wystąpił w finale "The Voice of Poland".

Wręczenie statuetek i listów gratulacyjnych odbyło się w kameralnej atmosferze w gabinecie marszałka.
Zbigniew Kubalańca
Magdalena Meg Krzemień
Jędrzej Skiba

Kultura i rozrywka

2021-01-22, godz. 16:00 Historia jednego przedmiotu kanwą filmów w muzeum Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu postanowiło na podstawie przedmiotów przekazanych muzeum przygotować cykl filmów pokazujących historię poszczególnych… » więcej 2021-01-22, godz. 14:05 Ukazał się dodruk spacerownika po Opolu Pod koniec 2019 roku staraniem Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim ukazała się książka zatytułowana 'Opole - spacery po mieście… » więcej 2021-01-21, godz. 17:15 Dawniej autoportret - dziś selfie. To propozycja MOK w Kędzierzynie-Koźlu Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu w czasach obostrzeń sanitarnych proponuje warsztaty w internecie. Można uczyć się gotować i piec on-line ale… » więcej 2021-01-21, godz. 14:20 Czytelnicy wrócili między regały Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Śląskim. Obowiązuje rygor … Czytelnicy Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Śląskim znów mają dostęp do półek z książkami. » więcej 2021-01-21, godz. 08:25 Rusza Tydzień Filmu Niemieckiego. Tym razem wydarzenie jest organizowane online W piątek (22.01) rozpoczyna się Tydzień Filmu Niemieckiego. Przez 7 kolejnych dni na platformie mojeekino.pl będzie można obejrzeć różne gatunki filmowe… » więcej 2021-01-20, godz. 18:00 Opolskie murale znajdą się w albumie "Polskie Murale" Artysta Artur Marciniszyn postanowił zebrać w albumie fotograficznym najciekawsze polskie murale. Wielkoformatowe obrazy są także w naszym województwie. Chociażby… » więcej 2021-01-20, godz. 15:21 Zebrali ponad 11 ton szklanych opakowań, a zwycięzca ponad 4 tony. To efekt konkursu "Szklany przystanek PSZOK" 4 tony 344 kilogramów. Tyle odpadów ze szkła zebrał Marek Kistela, zwycięzca zorganizowanego przez urząd miasta Opola i opolski Zakład Komunalny konkursu… » więcej 2021-01-20, godz. 09:45 Książki autorstwa wrocławskich studentów ASP prezentowane w Galerii Zamostek w Opolu BOOKmacherzy to nowa wystawa, która pojawiła się w Galerii Zamostek w Opolu. Prezentuje ona dorobek studentów Katedry Projektowania Graficznego wrocławskiej… » więcej 2021-01-19, godz. 21:00 Nie żyje jedna z najwybitniejszych postaci polskiej piosenki. Maria Koterbska występowała w Opolu i zasiadała w festiwalowym… W poniedziałek (18.01) wieku 96 lat zmarła Maria Koterbska. Jedna z najwybitniejszych postaci polskiej piosenki. Największą popularność zdobyła w latach… » więcej 2021-01-19, godz. 15:00 "...ale to już inna historia" w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych '...ale to już inna historia' - to nowe przedsięwzięcie przygotowane przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu-Łambinowicach. Od poniedziałku 25 stycznia… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »