Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-10-13, 13:00 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Muzyka kwitnie na zamku w Mosznej: ambitne duety oczarowały publiczność! [ZDJĘCIA]

"Duet ambitnych dźwięków" na 36. Festiwalu Muzyczne Święto Kwitnących Azalii w Mosznej [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
"Duet ambitnych dźwięków" na 36. Festiwalu Muzyczne Święto Kwitnących Azalii w Mosznej [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
"Duet ambitnych dźwięków" na 36. Festiwalu Muzyczne Święto Kwitnących Azalii w Mosznej [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
"Duet ambitnych dźwięków" na 36. Festiwalu Muzyczne Święto Kwitnących Azalii w Mosznej [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
"Duet ambitnych dźwięków" na 36. Festiwalu Muzyczne Święto Kwitnących Azalii w Mosznej [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
"Duet ambitnych dźwięków" na 36. Festiwalu Muzyczne Święto Kwitnących Azalii w Mosznej [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Aplauz za aplauzem - tak publiczność reagowała na występ artystów podczas drugiego koncertu 36. Festiwalu "Muzyczne Święto Kwitnących Azalii" im. Zbigniewa Pawlickiego w Mosznej. W poniedziałkowy (12.10) wieczór zaprezentowały się dwa duety instrumentalne.
Jako pierwsza wystąpiła debiutantka, młoda skrzypaczka Joanna Jasiak, kształcąca się na co dzień w Zespole Szkół Muzycznych w Kielcach.

- Emocje zdecydowanie bardzo duże - przyznaje Joanna Jasiak. - Cały dzień byłam bardzo rozemocjonowana, w zasadzie sama nie wiedziałam, co czułam, ale gdy już wyszłam na scenę, zostało samo skupienie i sama ta radość z grania, radość z bycia tutaj, na tym wspaniałym festiwalu. Naprawdę jest to nieocenione doświadczenie i jestem naprawdę szczęśliwa, że mogłam tutaj zagrać i być z tą wspaniałą publicznością.

Dodajmy, że skrzypaczce towarzyszyła przy fortepianie pianistka, a zarazem dyrektor artystyczny festiwalu Barbara Hortyńska. W drugiej części wieczoru wystąpił związany z Opolszczyzną saksofonista Włodzimierz Spodymek, któremu przy fortepianie towarzyszył Mariusz Klimsiak. Artyści przedstawili nie tylko zróżnicowany program, ukazujący niuanse brzmieniowe saksofonu sopranowego, altowego i tenorowego, podczas koncertu doszło także do prawykonania.

- Tak, było jedno prawykonanie, były dzieła kompozytorów polskich - wyjaśnia Włodzimierz Spodymek. - Cieszyliśmy się, że możemy to wszystko tutaj zaprezentować. Wreszcie jakby skończył się dla nas ten post sceniczny. Miałem ostatnio przyjemność grania koncertu on-line... Absolutnie nie ma żadnego porównania z tym, jak widzimy naszą publiczność, jak odczuwamy ich emocje! Oczywiście w maseczkach, ale widać po oczach, kiedy ktoś się śmieje, kiedy ktoś się uśmiecha. Te emocje naprawdę publiczność nam przekazuje i też staraliśmy się tutaj celebrować absolutnie każdą chwilę, współdziałać, współtworzyć razem z tą publicznością.

Przypomnijmy, że 36. Festiwal "Muzyczne Święto Kwitnących Azalii", który zwykle odbywa się wiosną, został zainaugurowany 5 października. Przed nami jeszcze 3 koncerty (19.10, 26.10 i 09.11), a całość, objęta patronatem Radia Opole zakończy się 9 listopada.
Joanna Jasiak
Włodzimierz Spodymek

Kultura i rozrywka

2020-10-20, godz. 20:40 Ruszają warsztaty z obsługi komputera i smartfona dla opolskich seniorów. Zapisy tylko do środy W środę (21.10) kończą się zapisy na cykl warsztatów dotyczących szeroko pojętej tematyki komputerowej i mobilnej. Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej… » więcej 2020-10-20, godz. 14:00 Józef Krzyk i Barbara Szmatloch opowiedzą o Wojciechu Korfantym Józef Krzyk i Barbara Szmatloch będą gośćmi Muzeum Czynu Powstańczego na Górze św. Anny. To autorzy reporterskiej opowieści biograficznej o Wojciechu… » więcej 2020-10-20, godz. 11:01 Muzyczna podróż w czasie na Festiwalu "Muzyczne Święto Kwitnących Azalii" w Mosznej [ZDJĘCIA] Podróż w czasie od wieku XVII aż po pierwszą połowę XVIII wieku zafundowali melomanom wykonawcy trzeciego koncert tegorocznej, 36. odsłony Festiwalu 'Muzyczne… » więcej 2020-10-19, godz. 15:45 Polska Agencja Prasowa organizuje konkurs "szukania" fałszywszych informacji w sieci Wyłapywanie oraz weryfikowanie fałszywych informacji w sieci - to główne cele międzynarodowego konkursu pod hasłem #FakeHunter Challenge organizowanego przez… » więcej 2020-10-18, godz. 16:12 Moszna: na spotkanie z instrumentem da Vinciego poczekamy do wiosny, ale organizatorzy festiwalu walczą o każdy koncert… Tuż po weekendzie (19.10) mieliśmy się przekonać, jak wygląda i działa Viola Organista - instrument zbudowany przez Sławomira Zubrzyckiego, polskiego pianistę… » więcej 2020-10-17, godz. 13:00 Filharmonia Opolska: kreatywne podejście do pandemicznych ograniczeń [ZDJĘCIA] Tańce skomponowane we Francji, Anglii, Meksyku, ale także w Polsce przedstawił w piątkowy (16.10) wieczór w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera, zespół… » więcej 2020-10-16, godz. 20:30 Oficjalne rozpoczęcie IX Opolskiego Festiwalu Gór. Przed uczestnikami wiele ciekawych projekcji filmowych, spotkań i… Wystartował IX Opolski Festiwal Gór. Na dobry początek w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki opolanie mieli okazję obejrzeć film 'The Spirit of Flatness'… » więcej 2020-10-16, godz. 19:00 Krzysztof Polonek oficjalnie koncertmistrzem słynnej Berliner Philharmoniker! Polski skrzypek Krzysztof Polonek został oficjalnie koncertmistrzem prestiżowej orkiestry Berliner Philharmoniker, uznawanej za jedną z najlepszych orkiestr… » więcej 2020-10-16, godz. 16:00 Filharmonia: przed nami tradycyjny koncert w niecodziennej formie Niecodzienny koncert kameralny odbędzie się dziś wieczorem (16.10) w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera. 'Tańce świata' wprost z twórczości współczesnych… » więcej 2020-10-16, godz. 13:15 Mentorzy dla opolskiej kultury w muzeum Muzeum Śląska Opolskiego w ramach edukacji kulturalnej ruszyło z cyklem warsztatów dla animatorów kultury i nauczycieli. Projekt 'Mentorzy dla opolskiej kultury… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***