Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-10-10, 18:15 Autor: Aleksandra Łowicka

Koncert poświęcony pamięci Jana Pawła II w Opolskiej Katedrze

Stanisława Celińska, Włodzimierz Pawlik, Piotr Cugowski - to tylko część artystów, którzy zaśpiewali w Opolskiej Katedrze na koncercie dla św. Jana Pawła II.
Na scenie zaprezentowały się również opolskie wokalistki, mi.in Gosia Sacała i Natalia Gosztyła, które towarzyszyły znanym wykonawcom.

- Na pewno jest to bardzo wyjątkowe przeżycie. Każdy artysta właśnie wnosi coś wyjątkowego dla siebie, cząstkę siebie - mówi Gosia Sacała.

- Fantastycznie jest być wsparciem dla tak doświadczonych artystów. Jest fantastyczna atmosfera, no i są to niezapomniane emocje - dodaje Natalia Gosztyła.

Oprócz solowych występów, na scenie pojawiły się również dwa opolskie chóry: Laudate Dominum oraz Akademicki Chór Politechniki Opolskiej. Śpiewający podkreślają, że połączenie sił było znakomitym pomysłem.

- Śpiewamy z chórem Laudate Dominum. To są jednak ludzie bardziej doświadczeni, no i czuć takie wsparcie. Wydaje mi się, że te harmonie i współbrzmienia, które są pisane w muzykach sakralnych, są po prostu dla mnie taką przyjemnością wielką, że można się w nie wczuć, słuchać i po prostu być cały czas chórem - mówią chórzyści Akademickiego Chóru Politechniki Opolskiej.

Kierownikiem artystycznym koncertu była Ludmiła Wocial-Zawadzka, która podkreśla, że najważniejszą częścią wydarzenia byli ludzie współpracujący ze sobą, dzięki którym mógł powstać tak wyjątkowy koncert.

- Każda osoba pracująca przy tym koncercie tworzy przepiękne dzieło. Ja myślę, że to jest najważniejsze w dzisiejszym koncercie. I właściwie gdybym miała powiedzieć, co mnie najbardziej raduje, to właśnie to, że każdy z nas przygotował najpiękniejszą część siebie, dał od siebie wszystko, no i w związku z tym ten koncert powstał piękny - mówi Ludmiła Wocial-Zawadzka.

Dodajmy, że koncert będzie można obejrzeć 16 października na antenie TVP 3 Opole.
Gosia Sacała i Natalia Gosztyła
Chórzyści z Akademickiego Chóru Politechniki Opolskiej
Ludmiła Wocial-Zawadzka

Kultura i rozrywka

2020-10-20, godz. 20:40 Ruszają warsztaty z obsługi komputera i smartfona dla opolskich seniorów. Zapisy tylko do środy W środę (21.10) kończą się zapisy na cykl warsztatów dotyczących szeroko pojętej tematyki komputerowej i mobilnej. Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej… » więcej 2020-10-20, godz. 14:00 Józef Krzyk i Barbara Szmatloch opowiedzą o Wojciechu Korfantym Józef Krzyk i Barbara Szmatloch będą gośćmi Muzeum Czynu Powstańczego na Górze św. Anny. To autorzy reporterskiej opowieści biograficznej o Wojciechu… » więcej 2020-10-20, godz. 11:01 Muzyczna podróż w czasie na Festiwalu "Muzyczne Święto Kwitnących Azalii" w Mosznej [ZDJĘCIA] Podróż w czasie od wieku XVII aż po pierwszą połowę XVIII wieku zafundowali melomanom wykonawcy trzeciego koncert tegorocznej, 36. odsłony Festiwalu 'Muzyczne… » więcej 2020-10-19, godz. 15:45 Polska Agencja Prasowa organizuje konkurs "szukania" fałszywszych informacji w sieci Wyłapywanie oraz weryfikowanie fałszywych informacji w sieci - to główne cele międzynarodowego konkursu pod hasłem #FakeHunter Challenge organizowanego przez… » więcej 2020-10-18, godz. 16:12 Moszna: na spotkanie z instrumentem da Vinciego poczekamy do wiosny, ale organizatorzy festiwalu walczą o każdy koncert… Tuż po weekendzie (19.10) mieliśmy się przekonać, jak wygląda i działa Viola Organista - instrument zbudowany przez Sławomira Zubrzyckiego, polskiego pianistę… » więcej 2020-10-17, godz. 13:00 Filharmonia Opolska: kreatywne podejście do pandemicznych ograniczeń [ZDJĘCIA] Tańce skomponowane we Francji, Anglii, Meksyku, ale także w Polsce przedstawił w piątkowy (16.10) wieczór w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera, zespół… » więcej 2020-10-16, godz. 20:30 Oficjalne rozpoczęcie IX Opolskiego Festiwalu Gór. Przed uczestnikami wiele ciekawych projekcji filmowych, spotkań i… Wystartował IX Opolski Festiwal Gór. Na dobry początek w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki opolanie mieli okazję obejrzeć film 'The Spirit of Flatness'… » więcej 2020-10-16, godz. 19:00 Krzysztof Polonek oficjalnie koncertmistrzem słynnej Berliner Philharmoniker! Polski skrzypek Krzysztof Polonek został oficjalnie koncertmistrzem prestiżowej orkiestry Berliner Philharmoniker, uznawanej za jedną z najlepszych orkiestr… » więcej 2020-10-16, godz. 16:00 Filharmonia: przed nami tradycyjny koncert w niecodziennej formie Niecodzienny koncert kameralny odbędzie się dziś wieczorem (16.10) w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera. 'Tańce świata' wprost z twórczości współczesnych… » więcej 2020-10-16, godz. 13:15 Mentorzy dla opolskiej kultury w muzeum Muzeum Śląska Opolskiego w ramach edukacji kulturalnej ruszyło z cyklem warsztatów dla animatorów kultury i nauczycieli. Projekt 'Mentorzy dla opolskiej kultury… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***