Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-10-09, 21:28 Autor: Mariusz Majeran

Wernisaży w planach już nie ma, ale Opolski Festiwal Fotografii trwa [ZDJĘCIA]

Wernisaż fotograficzny ETAPY X OFF [fot. Mariusz Majeran]
Wernisaż fotograficzny ETAPY X OFF [fot. Mariusz Majeran]
Tytułowa wystawa tegorocznego Opolskiego Festiwalu Fotografii "Etapy" została otwarta jako ostatnia. W Filharmonii Opolskiej możemy oglądać fotografie członków Opolskiego Towarzystwa Fotograficznego.
- Pokazujemy zdjęcia ośmiu autorów - podkreśla Sławoj Dubiel z Fundacji 2.8. - To jest ostatnia wystawa z zaplanowanych. Spotkań nie będzie, bo są bardzo duże limity na tych spotkaniach, na których jest limit dwadzieścia osób, to nie jest ani komfortowe dla tego, który przyjeżdża i dla nas, którzy to organizujemy. Festiwal jest czynny do końca miesiąca. Za chwilę na naszej stronie internetowej się pojawi harmonogram. Natomiast główne wystawy do końca miesiąca spokojnie można oglądać.

Na wystawie zobaczymy zdjęcia Anny Czarneckiej, Krystyny Gerc, Katarzyny Mogielnickiej, Mirosława Mokrzyckiego, Dariusz Nowickiego, Małgorzaty Piechatzek, Jolanty-Smerkowskiej-Mokrzyckiej i Grzegorza Szewców.

Fotografie można oglądać do końca października, a Radio Opole jest patronem medialnym X Opolskiego Festiwalu Fotografii.
Sławoj Dubiel

Kultura i rozrywka

2020-10-20, godz. 20:40 Ruszają warsztaty z obsługi komputera i smartfona dla opolskich seniorów. Zapisy tylko do środy W środę (21.10) kończą się zapisy na cykl warsztatów dotyczących szeroko pojętej tematyki komputerowej i mobilnej. Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej… » więcej 2020-10-20, godz. 14:00 Józef Krzyk i Barbara Szmatloch opowiedzą o Wojciechu Korfantym Józef Krzyk i Barbara Szmatloch będą gośćmi Muzeum Czynu Powstańczego na Górze św. Anny. To autorzy reporterskiej opowieści biograficznej o Wojciechu… » więcej 2020-10-20, godz. 11:01 Muzyczna podróż w czasie na Festiwalu "Muzyczne Święto Kwitnących Azalii" w Mosznej [ZDJĘCIA] Podróż w czasie od wieku XVII aż po pierwszą połowę XVIII wieku zafundowali melomanom wykonawcy trzeciego koncert tegorocznej, 36. odsłony Festiwalu 'Muzyczne… » więcej 2020-10-19, godz. 15:45 Polska Agencja Prasowa organizuje konkurs "szukania" fałszywszych informacji w sieci Wyłapywanie oraz weryfikowanie fałszywych informacji w sieci - to główne cele międzynarodowego konkursu pod hasłem #FakeHunter Challenge organizowanego przez… » więcej 2020-10-18, godz. 16:12 Moszna: na spotkanie z instrumentem da Vinciego poczekamy do wiosny, ale organizatorzy festiwalu walczą o każdy koncert… Tuż po weekendzie (19.10) mieliśmy się przekonać, jak wygląda i działa Viola Organista - instrument zbudowany przez Sławomira Zubrzyckiego, polskiego pianistę… » więcej 2020-10-17, godz. 13:00 Filharmonia Opolska: kreatywne podejście do pandemicznych ograniczeń [ZDJĘCIA] Tańce skomponowane we Francji, Anglii, Meksyku, ale także w Polsce przedstawił w piątkowy (16.10) wieczór w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera, zespół… » więcej 2020-10-16, godz. 20:30 Oficjalne rozpoczęcie IX Opolskiego Festiwalu Gór. Przed uczestnikami wiele ciekawych projekcji filmowych, spotkań i… Wystartował IX Opolski Festiwal Gór. Na dobry początek w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki opolanie mieli okazję obejrzeć film 'The Spirit of Flatness'… » więcej 2020-10-16, godz. 19:00 Krzysztof Polonek oficjalnie koncertmistrzem słynnej Berliner Philharmoniker! Polski skrzypek Krzysztof Polonek został oficjalnie koncertmistrzem prestiżowej orkiestry Berliner Philharmoniker, uznawanej za jedną z najlepszych orkiestr… » więcej 2020-10-16, godz. 16:00 Filharmonia: przed nami tradycyjny koncert w niecodziennej formie Niecodzienny koncert kameralny odbędzie się dziś wieczorem (16.10) w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera. 'Tańce świata' wprost z twórczości współczesnych… » więcej 2020-10-16, godz. 13:15 Mentorzy dla opolskiej kultury w muzeum Muzeum Śląska Opolskiego w ramach edukacji kulturalnej ruszyło z cyklem warsztatów dla animatorów kultury i nauczycieli. Projekt 'Mentorzy dla opolskiej kultury… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***