Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-09-09, 07:30 Autor: Wiktoria Palarczyk

Radio Opole wyprodukuje drugie słuchowisko w tym roku! "Mamy znakomitą obsadę"

Piotr Cyrwus, nagrania słuchowiska "Wotum" [fot. Marcin Boczek]
Piotr Cyrwus, nagrania słuchowiska "Wotum" [fot. Marcin Boczek]
"Wotum" w Radiu Opole [fot. Wiktoria Palarczyk]
"Wotum" w Radiu Opole [fot. Wiktoria Palarczyk]
Trwają nagrania do drugiego w tym roku słuchowiska realizowanego przez Radio Opole. „Wotum” oparte jest na motywach powieści Macieja Siembiedy. Akcja dzieje się częściowo na terenie województwa opolskiego, w fikcyjnej miejscowości Bogoria, która ma jednak swój rzeczywisty pierwowzór. To historia sensacyjnego planu porwania obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.
W Studiu M im. SBB goszczą opolscy aktorzy, m.in. Leszek Malec, Grażyna Misiorowska, Łukasz Bugowski, Waldemar Kotas, Andrzej Jakubczyk oraz Andrzej Czernik. Pojawią się również postaci znane z ogólnopolskich produkcji telewizyjnych, mowa o Łukaszu Płoszajskim, Piotrze Cyrwusie, Mikołaju Krawczyku, Krzysztofie Janczarze, Kamili Kamińskiej oraz Danielu Zawadzkim.

- Mamy znakomitą obsadę - mówi Paweł Chmielewski, reżyser i współscenarzysta projektu. - Wyjątkowa okazja. Radio Opole zdecydowało się na coś niezwykłego, czyli serial radiowy. Coś niebywałego. Znakomita obsada. Obok mnie ludzie, z którymi pracuje blisko 20 lat. Stara gwardia z ogólnopolskich produkcji i wspaniali aktorzy Opola.

W rolę szamana wcielił się Łukasz Płoszajski.

- Gram przestępcę, który ulega wizji Profesora i chce zacząć zarabiać pieniądze w niezwykły sposób, lecząc ludzi medycyną niekonwencjonalną – zdradza aktor. - Przygotowanie do tej roli jest wieloletnie, ponieważ sam jestem sceptykiem, racjonalistą, który nie wierzy w żadne rzeczy nadprzyrodzone. Tutaj ulegam wizji Profesora, który twierdzi, że może być inaczej. To taka fajna materia, na przekór moim doświadczeniom i wiedzy, którą posiadam.

Natomiast Piotr Cyrwus odgrywa rolę Profesora.

- Profesor jest drugim szamanem w tym słuchowisku. Uważam, że wpadł na genialny pomysł, jest trochę omnipotentny w tym co robi. Chce, żeby jego dzieło było wiekopomne.

Za konsoletą realizatora po raz kolejny usiadł Andrzej Czubiński. Radiowy serial będzie się składał z siedmiu kilkunastominutowych odcinków. Premiera produkcji zaplanowana jest na jesień.
Paweł Chmielewski
Łukasz Płoszajski
Piotr Cyrwus

Kultura i rozrywka

2020-11-23, godz. 15:00 Nokta Festival i debata o nowych mediach Nokta Festival i Wyższa Szkoła Bankowa przygotowują debatę zatytułowaną 'Nowe media, czy nowe technologie'. Ze względu na obostrzenia epidemiczne spotkanie… » więcej 2020-11-21, godz. 08:00 "Węgrzy narzekają na wszystko, ale zachwycają mnie kulturą osobistą". Za nami event (O)polsko-węgierski W czym Węgrzy są bliscy Polakom, a w czym się od nas różnią? Na to pytanie starano się odpowiedzieć podczas internetowego spotkania organizowanego przez… » więcej 2020-11-20, godz. 20:00 Opolski spektakl "Wielkie mi Coś" nagrodzony 26. Finał Ogólnopolskiego Konkursu Na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej okazał się szczęśliwy dla Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. Marta Guśniowska… » więcej 2020-11-20, godz. 17:26 Justyna Suchecka o wyjątkowych młodych ludziach - spotkanie online w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu Justyna Suchecka, pisarka oraz dziennikarka gościła w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Okazją do spotkania była promocja książki 'Young power! 30… » więcej 2020-11-20, godz. 14:34 Archiwum Państwowe w Opolu zaprasza na wystawę [ZDJĘCIA] Od jakiegoś czasu Archiwum Państwowe proponuje Opolanom wystawy plenerowe przed swoją siedzibą. Tym razem placówka proponuje historie związane z winem. '(Nie)… » więcej 2020-11-19, godz. 19:15 Jaka jest twórczość w czasie pandemii? GSW czeka na "emocjonalny zapis zmagań z rzeczywistością" opolskich artys… 'Niekończąca się teraźniejszość' to tytuł nowego projektu przygotowanego przez Galerię Sztuki Współczesnej w Opolu. Propozycja skierowana jest do artystów… » więcej 2020-11-19, godz. 15:21 Głubczycki MOK stara się jak może realizować swoje zadania w "covidowej" rzeczywistości Miejski Ośrodek Kultury w Głubczycach, mimo panujących obostrzeń związanych z pandemią, stara się w miarę możliwości utrzymać pewne formy działaln… » więcej 2020-11-19, godz. 09:45 Jesień Literacka on-line: spotkanie z Justyna Suchecką Kolejnym gościem 18. Opolskiej Jesieni Literackiej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu będzie dziennikarka Justyna Suchecka. Kanwą do rozmowy Agnieszki… » więcej 2020-11-18, godz. 18:26 W Gogolinie stanęły wystawy plenerowe poświęcone działalności Mniejszości Niemieckiej Na placu przy pomniku Karolinki i Karlika w Gogolinie można już oglądać dwie wystawy plenerowe udostępnione przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców… » więcej 2020-11-18, godz. 15:25 World Press Photo w Opolu będzie! Tylko wciąż nie wiadomo kiedy? Data wystawy World Press Photo w Opolu nie jest jeszcze w pełni znana. W przesłanym nam w środę (18.11) oświadczeniu Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***