Radio Opole » Kultura i rozrywka
2016-09-04, 09:45 Autor: Paweł Konieczny

To były dwa dni pełne poezji. Za nami dąbrowskie "Zamczysko"

Jacek Stęszewski [fot. Paweł Konieczny]
Jacek Stęszewski [fot. Paweł Konieczny]
Zespół Reprezentacyjny [fot. Paweł Konieczny]
Zespół Reprezentacyjny [fot. Paweł Konieczny]
8. Dąbrowskie Spotkania z Poezją Śpiewaną przeszły do historii. Tegoroczną edycję "Zamczyska" zakończył występ Zespołu Reprezentacyjnego z Jarosławem Gugałą i Filipem Łobodzińskim w składzie.
Przed nimi swoje utwory zaprezentował, tym razem w poetyckiej formie, lider Końca Świata Jacek Stęszewski. Jak powiedział naszemu reporterowi, koncert na "Zamczysku" to dla wykonawcy sama przyjemność.

- Bardzo szybko minął koncert, a jak tak się dzieje to dobry znak - powiedział Stęszewski. - Takie koncerty plenerowe są dość ciężkie, gdy gramy w klubach to przy 80 czy 100 osobach łatwo jest publiką zarządzać i stworzyć atmosferę. Na festiwalach jest nieco inaczej, ale było tu wspaniałe przyjęcie, miłe reakcje i grało się fantastycznie.

- Tegoroczny festiwal był niezwykle różnorodny pod względem gatunków muzycznych, jakie prezentowano - dodaje Zbigniew Janowski, organizator imprezy. - W sobotę więcej ballady, w piątek więcej zadumania nad rzeczywistością. Dzisiaj mamy tu kabaret dla dorosłych w wykonaniu Zespołu Reprezentacyjnego. Przy okazji mamy kilkusetosobową publiczność pierwszego i drugiego dnia - a to stanowi o wartości tego festiwalu - twierdzi pomysłodawca "Zamczyska".

Dodajmy, że oprócz Zespołu Reprezentacyjnego i Jacka Stęszewskiego można było posłuchać występów takich wykonawców piosenki poetyckiej jak Czerwony Tulipan, Leonard Luther czy Jakub Blokesz.
Jacek Stęszewski
Zbigniew Janowski

Kultura i rozrywka

2022-11-26, godz. 11:58 Wśród dinozaurów rusza Chata Świętego Mikołaja Tradycyjnie w Juraparku w Krasiejowie rozpoczyna się projekt zatytułowany Chata Świętego Mikołaja. To świąteczne zabawy skierowane do dzieci i całych rodzin… » więcej 2022-11-26, godz. 09:00 Klub Dragon z Namysłowa obchodzi roczek Działający przy Bibliotece Publicznej w Namysłowie Klub Dragon zaprasza na sobotnie świętowania pierwszej rocznicy pracy. Całość rozpocznie się o godzinie… » więcej 2022-11-26, godz. 08:06 Nagrody Miasta Opole w dziedzinie kultury rozdane [ZDJĘCIA] Do tegorocznych nagród w dziedzinie kultury Opola zgłoszono czterdziestu kandydatów. Przyznano je w siedmiu kategoriach. » więcej 2022-11-25, godz. 13:07 Laureaci Konkursu Wieniawskiego wystąpią w Opolu Filharmonia Opolska zaprosiła tegorocznych laureatów Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego imienia Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Soliści wystąpią razem… » więcej 2022-11-25, godz. 08:30 Muzyczna cegiełka w hołdzie arcybiskupowi i ze wsparciem dla katedry Oddać hołd wieloletniemu opiekunowi Diecezji Opolskiej i wesprzeć renowację Opolskiej Katedry - takie cele przyświecały uczestnikom czwartkowego (24.11)… » więcej 2022-11-25, godz. 08:09 Rozmowy o kulturze, fotografie i oryginalny dywan na wystawie w Panaceum Galeria Panaceum zaprasza do siebie opolskich artystów i zagranicznych gości. Często wernisażom towarzyszą występy muzyczne. Tym razem właścicielka galerii… » więcej 2022-11-25, godz. 05:45 Kryminał retro w ramach Opolskiej Jesieni Literackiej Pisarz, felietonista, aktor - Michał Witkowski - spotkał się z czytelnikami w ramach 20. Opolskiej Jesieni Literackiej w Opolu. Pretekstem była książka 'Tango'… » więcej 2022-11-24, godz. 20:10 Inwestycja za 5 mln złotych. Rusza remont Muzeum Czynu Powstańczego Rusza termomodernizacja budynków Muzeum Czynu Powstańczego na Górze św. Anny. Czasowo wstrzymano zwiedzanie wystawy historycznej, ale za to na wystawie przyrodniczej… » więcej 2022-11-24, godz. 17:00 "Głubczyckie nekropolie". Nowa wystawa w głubczyckim muzeum 'Głubczyckie nekropolie' - to tytuł najnowszej wystawy, którą można oglądać w Powiatowym Muzeum Ziemi Głubczyckiej. Ekspozycja przybliża historię miejskich… » więcej 2022-11-23, godz. 17:02 Bezcenne starodruki na wystawie w Opolu [ZDJĘCIA] W Galerii WuBePe w Opolu możemy zobaczyć reprezentatywne druki, wytłoczone w drukarniach polskich, francuskich, niemieckich, szwajcarskich i włoskich. Znajdują… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »