Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-07-09, 14:24 Autor: Witold Wośtak

Roczne dziecko w rozgrzanym aucie, matka poszła kupić spodnie [FILM]

[fot. archiwum policji/monitoring]
[fot. archiwum policji/monitoring]
[fot. archiwum policji/monitoring]
[fot. archiwum policji/monitoring]
Na godzinę 24-letnia matka zostawiła roczne dziecko w rozgrzanym samochodzie na parkingu przy kluczborskiej galerii handlowej. Na szczęście zareagowali świadkowie.
Około południa przechodząca kobieta usłyszała płacz dziecka dobiegający z samochodu. Nie było tam dorosłej osoby, a drzwi i szyby pozostawały szczelnie zamknięte. Kobieta wezwała ochronę, do samochodu podeszły kolejne osoby, a komunikaty podawane przez głośniki nie przyniosły skutku.

- Jeden z mężczyzn wybił szybę w przednich drzwiach, a kobieta wyciągnęła rozgrzane dziecko - mówi podkomisarz Dariusz Świątczak, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu.

- Ponieważ dziecko było bez opieki, świadkowie zatelefonowali pod numer alarmowy 112. Na miejsce wezwano zespół pogotowia ratunkowego. Dzielnicowi, którzy zjawili się na parkingu galerii, zajęli się poszukiwaniem opiekunów dziecka. Kilkanaście minut później, już przed 13.00 do samochodu podbiegła zdenerwowana kobieta, jak się okazało, matka dziecka.

24-latka tłumaczyła, że poszła kupić spodnie. Za narażenie dziecka na bezpośrednie zagrożenie utraty życia lub zdrowia może grozić jej kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.
Dariusz Świątczak
[archiwum policji]

Wiadomości z regionu

2024-07-13, godz. 23:19 Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Hanuszowie. Droga krajowa zablokowana Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło kilka minut po godz. 22 na odcinku drogi krajowej DK 46 Opole - Nysa w Hanuszowie. Są poszkodowani. Na miejscu… » więcej 2024-07-13, godz. 18:14 Historia jak żywa. Grupy rekonstrukcyjne spotkały się w Nysie Od wczesnych Słowian do II wojny światowej. Tak wygląda w niedzielę krajobraz nyskiej Reduty Kardynalskiej. » więcej 2024-07-13, godz. 16:31 Jeszcze w tym roku w budynku strzeleckiego starostwa pojawi się winda Starostwo Powiatowe w Strzelcach Opolskich doczeka się windy. Do tej pory jedynym udogodnieniem dla osób starszych czy poruszających się na wózkach był podjazd… » więcej 2024-07-13, godz. 16:31 Noc znowu może być burzowa. Jest nowe ostrzeżenie IMGW Opolskie dalej pozostaje w zasięgu burz. Wrocławskie biuro IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dot. możliwych burz oraz silnych opadów deszczu. » więcej 2024-07-13, godz. 16:01 Ruszyło koszenie rzepaku. Na razie plony poniżej przeciętnej Po jęczmieniu ozimym przyszedł czas na zbiory rzepaku i kukurydzy. W opinii rolników z północy województwa i powiatu krapkowickiego plony zapowiadają się… » więcej 2024-07-13, godz. 15:04 "Złota Kosa" w Piątkowicach zgromadziła tłumy. Tradycja trzyma się mocno [ZDJĘCIA] To już 22. raz spotkali się Piątkowicach zawodnicy, których specjalnością jest żniwowanie tradycyjnymi metodami. Zmagali się o Złotą Kosę. Do rywalizacji… » więcej 2024-07-13, godz. 14:36 "Z nami bezpiecznie" nad Jeziorem Nyskim. Prewencji nigdy za dużo! [ZDJĘCIA] Trwa 4. edycja pikniku 'Z nami bezpiecznie'. Służby tradycyjnie spotykają się z mieszkańcami regionu, by rozmawiać o bezpieczeństwie. Nad Jeziorem Nyskim… » więcej 2024-07-13, godz. 13:37 Tragiczne zdarzenie w w Otmuchowie. Mieszkaniec zginął przy udrażnianiu rowu podczas nawałnicy [AKTUALIZACJA] Po godzinie 21.30 w piątkowy (12.07) wieczór do straży pożarnej w Nysie dotarła informacja o zalewanych wodami deszczowymi dwóch posesjach w Otmuchowie… » więcej 2024-07-13, godz. 11:49 Opolskie POLREGIO wyremontuje trzy szynobusy. "One wrócą jak nowe" Przetarg na gruntowny remont trzech szynobusów dwuczłonowych ogłasza opolski oddział POLREGIO. Wobec planowanego zakupu nowych pociągów elektrycznych zwlekano… » więcej 2024-07-13, godz. 10:12 Muzeum upamiętniające Śląskich Teksańczyków powstało w Płużnicy Wielkiej W budynku dawnej szkoły w Płużnicy Wielkiej w powiecie strzeleckim powstała Izba Pamięci Śląskich Teksańczyków. Przypomnijmy, w poszukiwaniu lepszego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »