Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-11-17, 12:04 Autor: Monika Matuszkiewicz-Biel

"Podzielmy się tym, co mamy z innymi". W Opolu uruchomiono drugą lodówkę społeczną

Lodówka społeczna przy ul. Hubala [fot. Sławomir Mielnik]
Lodówka społeczna przy ul. Hubala [fot. Sławomir Mielnik]
Ma pomagać w walce z marnowaniem żywności i umożliwiać dzielenie się nią z potrzebującymi. W Opolu uruchomiono drugą lodówkę społeczną. Tym razem ustawiono ją na osiedlu AK przy ulicy Hubala 10. Dostępna będzie przez cały rok, 24 godziny na dobę.
- Postanowiliśmy stworzyć drugą lodówkę, bo pierwsza bardzo dobrze się sprawdziła. W lodówce można zostawić zarówno gotowe produkty, jak i nasze wyroby - mówi Dawid Drożdż, dyrektor opolskiego oddziału PCK.

- Pamiętajmy o bezpiecznym, szczelnym zapakowaniu, tak jak byśmy to do swojej lodówki wkładali, a przede wszystkim o opisaniu, co to jest. Pamiętajmy również, że nie przynosimy surowych rzeczy, szczególnie na bazie mięsa, jajek, żeby to były produkty bezpieczne do spożycia, takie, że jeżeli ktoś wyciągnie, to bez dodatkowej obróbki może je spożyć.

- Myślę, że każdy trzyma mocno kciuki za powodzenie tej inicjatywy i nie ma co definiować, po co to jest - dodaje Przemysław Zych, wiceprezydent Opola.

- Z tego tytułu, że ona funkcjonuje w takim obszarze po prostu społecznym, ludzkim. Jeśli mamy czegoś więcej, to po prostu to jedzenie włóżmy do tej lodówki, a jeżeli nam brakuje, to sięgnijmy do tej lodówki, zawsze tam coś dla siebie znajdziemy.

Pomysł postawienia lodówki społecznej popierają również mieszkańcy osiedla Armii Krajowej.

- To się po prostu przydaje. Ludzie mają różnych rzeczy za dużo, kupujemy też mnóstwo. Mówi się, że żywność się marnuje i właśnie, żeby się nie marnowała, więc niech są takie punkty. - Uważam, że to jest bardzo dobry pomysł. To jest taka zwykła, normalna społeczność.

Dodajmy, że regulamin oraz zasady korzystania z lodówki umieszczone są na jej drzwiach.
Dawid Drożdż
Przemysław Zych
Mieszkańcy

Wiadomości z regionu

2023-12-06, godz. 22:00 Plac zabaw na 40-lecie opolskiego przedszkola integracyjnego nr 51. "Tę historię tworzą ludzie" Podwójną okazję do świętowania mają przedszkolaki i personel przedszkola nr 51 w Opolu. Placówka obchodzi 40-lecie istnienia, a dziś (6.12) otwarto przy… » więcej 2023-12-06, godz. 21:15 Mikołajki na lodzie. Wielkie ślizganie na opolskim "Toropolu" 'Lodowe Mikołajki jak z bajki' pod takim hasłem odbyła się dziś (6.12) impreza na opolskim 'Toropolu'. Wydarzenie rozpoczęło się pokazem łyżwiarskim… » więcej 2023-12-06, godz. 20:30 Obwodnica Zawady: wojewoda czuje niedosyt, a dla miasta ważne są dwie kwestie Brak wypracowania społecznie akceptowalnego wariantu, istotny wzrost kosztów i brak zaangażowania inwestycyjnego ze strony władz Opola. Tak Ministerstwo Infrastruktury… » więcej 2023-12-06, godz. 20:00 "Święta są idealną okazją, żeby to zrobić". Studenci rejestrują się w bazie Fundacji DKMS [ZDJĘCIA] Ratują życie osób chorych na nowotwory krwi. Studenci rejestrują potencjalnych dawców szpiku na Uniwersytecie Opolskim i Politechnice Opolskiej w ramach akcji… » więcej 2023-12-06, godz. 20:00 Kluczbork: czujny policjant po służbie zatrzymał poszukiwanego Kluczborski policjant w dniu wolnym od pracy zatrzymał poszukiwanego mężczyznę, który nie stawił się do więzienia. » więcej 2023-12-06, godz. 19:00 Zwierzę to zły pomysł na prezent. "Zawsze się to na nim odbija" Zwierzątko w prezencie? Tylko pluszowe. Nadchodzące święta, podobnie jak wakacje, to czas, gdy w schroniskach przybywa kotów i psów. » więcej 2023-12-06, godz. 18:30 Mieli sprzedawać narkotyki uczniom podstawówki w Głogówku Co najmniej trzy lata więzienia grożą czwórce mieszkańców gminy Głogówek, którzy zostali oskarżeni o sprzedaż narkotyków nieletnim. Przed Sądem Okręgowym… » więcej 2023-12-06, godz. 18:29 Pięć setów w hali Azoty. Siatkarze ZAKSY przegrywają z Bogdanką Siatkarze kędzierzyńskiej ZAKSY bez kolejnego ligowego zwycięstwa na koncie. W meczu 10. kolejki PlusLigi trójkolorowi po pięciosetowej batalii przegrali… » więcej 2023-12-06, godz. 17:30 Archiwum Państwowe w Opolu świętuje 70-lecie. "To już nie jest miejsce, w którym przechowuje się dokumenty" Opolskie Archiwum Państwowe ma 70 lat. W Studenckim Centrum Kultury odbyła się dziś (6.12) gala z tej okazji. Siedem dekad funkcjonowania placówki zaprezentowano… » więcej 2023-12-06, godz. 16:30 Kolejny etap naboru w ramach budżetu obywatelskiego Nysy. Jakie projekty zakwalifikowano? Dwa projekty: modernizacja boiska wielofunkcyjnego przy ul. Poznańskiej oraz oświetlenie wsi Jędrzychów przeszły do dalszego etapu naboru do budżetu obywatelskiego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »