Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-11-13, 14:51 Autor: Agnieszka Stefaniak

Opolski rynek w zabudowie. Już pod koniec listopada rusza Jarmark Bożonarodzeniowy [ZDJĘCIA]

Rynek w Opolu. Montaż jarmarku bożonarodzeniowego [fot. Sławomir Mielnik]
Rynek w Opolu. Montaż jarmarku bożonarodzeniowego [fot. Sławomir Mielnik]
konferencja prasowa [fot. Agnieszka Stefaniak]
konferencja prasowa [fot. Agnieszka Stefaniak]
konferencja prasowa [fot. Agnieszka Stefaniak]
konferencja prasowa [fot. Agnieszka Stefaniak]
konferencja prasowa [fot. Agnieszka Stefaniak]
konferencja prasowa [fot. Agnieszka Stefaniak]
Ponad 60 wystawców, do tego koncerty, diabelski młyn, wiatrak, świąteczna fotobudka, Domek Mikołaja i Marsz Mikołajów. To zaledwie ułamek atrakcji przygotowanych na najdłuższy w historii Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu, który rozpocznie się już pod koniec listopada, dokładnie w przyszłą sobotę (25.11), a zakończy się w ... Sylwestra.
- Zaczynamy w sobotę o 17.00 na rynku - mówi Łukasz Śmierciak, naczelnik wydziału promocji opolskiego ratusza. - Rozświetlimy kilkunastometrową choinkę, która już stanęła na opolskim rynku i właśnie jest strojona. W świąteczny nastrój wprowadzą nas goście specjalni, czyli kapela góralska Ciupaga. Będzie to świąteczny rock'n'roll na góralską nutę.

- Wszystko będzie wyjątkowe. Zaczynając od przysmaków, od gastronomii, kończąc na prezentach, po drodze też piękne ozdoby choinkowe. Promujemy lokalnych wystawców, lokalne produkty. To będą na przykład ręcznie zdobione, więc niepowtarzalne bombki na choinkę - dodaje Dariusz Hatys z firmy koordynującej tegoroczny jarmark w Opolu.

W każdy weekend - to propozycja dla najmłodszych - zaplanowano warsztaty plastyczne w Domku Mikołaja, który stanie w rynku.

- Chcemy nawiązać do świątecznych zabaw z dziećmi, czyli przygotowanie do świąt. Robienie różnego rodzaju ozdób świątecznych. Być może nawet kartki świąteczne - mówi Rudolf Klag z fundacji Excalibur, który przywdzieje szatę Mikołaja.

Na te godzinne warsztaty, organizowane 3 razy w każdy dzień weekendu (od 2.12), obowiązują zaproszenia. Szczegóły - jak je zdobyć - można znaleźć w internecie. Zapisy nie obowiązują z kolei na Marsz Mikołajów, już 2 grudnia. Zbiórka o 15.45 pod Centrum Aktywizacji Społecznej. Mikołaje przemaszerują na rynek. W tym roku zbierają pieniądze na rzecz Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu.

- Chcielibyśmy ich wesprzeć naszą małą cegiełką. Mam nadzieję, że mieszkańcy nam pomogą. Chcemy kupić im koncentrator tlenu. Dzięki niemu być może chociaż jedno, czy dwoje z nich będzie mogło wyjść sobie na świeże powietrze - mówi Łucja Pisarska- Łabno, prezes stowarzyszenia Opolska Pozytywka.

Szczegółowy plan Jarmarku Bożonarodzeniowego w Opolu można znaleźć na stronie www.jarmarkopole.pl.

Równolegle miasto zapowiada, że już od środy (15.11) do 10 stycznia właśnie z powodu organizacji imprezy wjazd na opolski rynek od ul. Koraszewskiego będzie zamknięty.
Łukasz Śmierciak, Dariusz Hatys
Rudolf Klag
Łucja Pisarska-Łabno

Wiadomości z regionu

2023-12-06, godz. 20:30 Obwodnica Zawady: wojewoda czuje niedosyt, a dla miasta ważne są dwie kwestie Brak wypracowania społecznie akceptowalnego wariantu, istotny wzrost kosztów i brak zaangażowania inwestycyjnego ze strony władz Opola. Tak Ministerstwo Infrastruktury… » więcej 2023-12-06, godz. 20:00 "Święta są idealną okazją, żeby to zrobić". Studenci rejestrują się w bazie Fundacji DKMS [ZDJĘCIA] Ratują życie osób chorych na nowotwory krwi. Studenci rejestrują potencjalnych dawców szpiku na Uniwersytecie Opolskim i Politechnice Opolskiej w ramach akcji… » więcej 2023-12-06, godz. 20:00 Kluczbork: czujny policjant po służbie zatrzymał poszukiwanego Kluczborski policjant w dniu wolnym od pracy zatrzymał poszukiwanego mężczyznę, który nie stawił się do więzienia. » więcej 2023-12-06, godz. 19:00 Zwierzę to zły pomysł na prezent. "Zawsze się to na nim odbija" Zwierzątko w prezencie? Tylko pluszowe. Nadchodzące święta, podobnie jak wakacje, to czas, gdy w schroniskach przybywa kotów i psów. » więcej 2023-12-06, godz. 18:30 Mieli sprzedawać narkotyki uczniom podstawówki w Głogówku Co najmniej trzy lata więzienia grożą czwórce mieszkańców gminy Głogówek, którzy zostali oskarżeni o sprzedaż narkotyków nieletnim. Przed Sądem Okręgowym… » więcej 2023-12-06, godz. 18:29 Pięć setów w hali Azoty. Siatkarze ZAKSY przegrywają z Bogdanką Siatkarze kędzierzyńskiej ZAKSY bez kolejnego ligowego zwycięstwa na koncie. W meczu 10. kolejki PlusLigi trójkolorowi po pięciosetowej batalii przegrali… » więcej 2023-12-06, godz. 17:30 Archiwum Państwowe w Opolu świętuje 70-lecie. "To już nie jest miejsce, w którym przechowuje się dokumenty" Opolskie Archiwum Państwowe ma 70 lat. W Studenckim Centrum Kultury odbyła się dziś (6.12) gala z tej okazji. Siedem dekad funkcjonowania placówki zaprezentowano… » więcej 2023-12-06, godz. 16:30 Kolejny etap naboru w ramach budżetu obywatelskiego Nysy. Jakie projekty zakwalifikowano? Dwa projekty: modernizacja boiska wielofunkcyjnego przy ul. Poznańskiej oraz oświetlenie wsi Jędrzychów przeszły do dalszego etapu naboru do budżetu obywatelskiego… » więcej 2023-12-06, godz. 16:00 Budowlańcy wjechali na posesję, ale czy mogli? Radio Opole interweniuje Na zakres prowadzonych prac skarżą się mieszkańcy opolskiej wyspy Pasieka, których dom sąsiaduje z przebudowywanym wiaduktem przy ul. Powstańców Śląskich… » więcej 2023-12-06, godz. 15:30 "Sprawia uśmiech". Mikołaj przyjechał z workiem prezentów do USK Była radość, ale też zaskoczenie. Mikołaj odwiedził dziś (06.12) pacjentów z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, którzy przebywają na oddziale… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »