Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-11-09, 11:30 Autor: Monika Matuszkiewicz-Biel

Opole: plac przed dworcem PKP zmienia się. "Listopad to idealny termin na nasadzenia"

Plac przed dworcem Opole Główne [fot. Marcin Boczek]
Plac przed dworcem Opole Główne [fot. Marcin Boczek]
Prace na opolskim placu dworcowym im. Olgi Sipowicz "Kory" idą pełną parą. Obecnie stworzone tam "kopce" pokrywane są trawą, a w przyszłym tygodniu pojawić się na nich mają drzewa. Ma być ich 50.
Opolanie pytają między innymi o termin całej operacji, czy nasadzenia te przyjmą się o tej porze roku.

- To będą glediczje oraz platany klonolistne. Obwód tych drugi drzew sięgać będzie 60 centymetrów, więc to będą potężne nasadzenia - mówi Adam Leszczyński, rzecznik opolskiego ratusza.

- Padają pytania o to, dlaczego te drzewa będą sadzone w takim a nie innym terminie. Zwykle nasadzenia zgodnie ze sztuką ogrodniczą przeprowadza się w momencie, kiedy nie ma zbyt wysokich temperatur, a nie ma jeszcze temperatur minusowych. Listopad jest idealnym okresem do tego, aby takie nasadzenia przeprowadzić, ponieważ wilgotność gleby jest bardzo duża i jest największa szansa na to, aby te drzewa się przyjęły w gruncie.

Przypomnijmy, że rewitalizacja placu dworcowego w Opolu będzie kosztować ponad 12 milionów złotych.

Opolanie na portalu społecznościowym już oceniają nowy wygląd placu dworcowego. Opinii tyle, ilu komentujących. Są wpisy: "będzie super" i "trochę dziwacznie, ale dobrze, że chociaż trochę zielono". Inni czekają na finał prac, bo "na razie trudno odnieść się do tych kopców kreta". Są też pytania o to, czy "posadzone drzewa na placu wytrzymają dłużej niż roślinność na ścianach budynku dworca PKS".

Zakończenie robót jeszcze w tym roku.
Adam Leszczyński

Wiadomości z regionu

2023-12-06, godz. 22:00 Plac zabaw na 40-lecie opolskiego przedszkola integracyjnego nr 51. "Tę historię tworzą ludzie" Podwójną okazję do świętowania mają przedszkolaki i personel przedszkola nr 51 w Opolu. Placówka obchodzi 40-lecie istnienia, a dziś (6.12) otwarto przy… » więcej 2023-12-06, godz. 21:15 Mikołajki na lodzie. Wielkie ślizganie na opolskim "Toropolu" 'Lodowe Mikołajki jak z bajki' pod takim hasłem odbyła się dziś (6.12) impreza na opolskim 'Toropolu'. Wydarzenie rozpoczęło się pokazem łyżwiarskim… » więcej 2023-12-06, godz. 20:30 Obwodnica Zawady: wojewoda czuje niedosyt, a dla miasta ważne są dwie kwestie Brak wypracowania społecznie akceptowalnego wariantu, istotny wzrost kosztów i brak zaangażowania inwestycyjnego ze strony władz Opola. Tak Ministerstwo Infrastruktury… » więcej 2023-12-06, godz. 20:00 "Święta są idealną okazją, żeby to zrobić". Studenci rejestrują się w bazie Fundacji DKMS [ZDJĘCIA] Ratują życie osób chorych na nowotwory krwi. Studenci rejestrują potencjalnych dawców szpiku na Uniwersytecie Opolskim i Politechnice Opolskiej w ramach akcji… » więcej 2023-12-06, godz. 20:00 Kluczbork: czujny policjant po służbie zatrzymał poszukiwanego Kluczborski policjant w dniu wolnym od pracy zatrzymał poszukiwanego mężczyznę, który nie stawił się do więzienia. » więcej 2023-12-06, godz. 19:00 Zwierzę to zły pomysł na prezent. "Zawsze się to na nim odbija" Zwierzątko w prezencie? Tylko pluszowe. Nadchodzące święta, podobnie jak wakacje, to czas, gdy w schroniskach przybywa kotów i psów. » więcej 2023-12-06, godz. 18:30 Mieli sprzedawać narkotyki uczniom podstawówki w Głogówku Co najmniej trzy lata więzienia grożą czwórce mieszkańców gminy Głogówek, którzy zostali oskarżeni o sprzedaż narkotyków nieletnim. Przed Sądem Okręgowym… » więcej 2023-12-06, godz. 18:29 Pięć setów w hali Azoty. Siatkarze ZAKSY przegrywają z Bogdanką Siatkarze kędzierzyńskiej ZAKSY bez kolejnego ligowego zwycięstwa na koncie. W meczu 10. kolejki PlusLigi trójkolorowi po pięciosetowej batalii przegrali… » więcej 2023-12-06, godz. 17:30 Archiwum Państwowe w Opolu świętuje 70-lecie. "To już nie jest miejsce, w którym przechowuje się dokumenty" Opolskie Archiwum Państwowe ma 70 lat. W Studenckim Centrum Kultury odbyła się dziś (6.12) gala z tej okazji. Siedem dekad funkcjonowania placówki zaprezentowano… » więcej 2023-12-06, godz. 16:30 Kolejny etap naboru w ramach budżetu obywatelskiego Nysy. Jakie projekty zakwalifikowano? Dwa projekty: modernizacja boiska wielofunkcyjnego przy ul. Poznańskiej oraz oświetlenie wsi Jędrzychów przeszły do dalszego etapu naboru do budżetu obywatelskiego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »