Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-10-03, 15:58 Autor: Wiktoria Kramczyńska

Henryk Lakwa walczy o elekcję do Senatu. Na pierwszym miejscu stawia dobro samorządu

Konferencja prasowa Henryka Lakwy. [fot. Sławomir Mielnik]
Konferencja prasowa Henryka Lakwy. [fot. Sławomir Mielnik]
"Kandyduję w wyborach, ponieważ mieszkańcy powiatu opolskiego zawsze byli u mnie na pierwszym miejscu" - powiedział starosta opolski Henryk Lakwa, kandydat na senatora w opolskim okręgu nr 52 podczas dzisiejszej (03.10) konferencji prasowej.
- Przede wszystkim chciałbym zadbać o solidne finanse dla samorządów. Od 25 lat pracuję jako starosta opolski i wiem, że w ostatnich latach akurat ta kwestia tutaj "szwankuje". Będę zabiegał o zwiększenie udziałów samorządów w podatkach dochodowych od osób fizycznych i prawnych - powiedział Henryk Lakwa.

Kandydat na senatora podkreślił także, że będzie dążył do decentralizacji władzy, sądów i praw kobiet. Zwrócił również uwagę na konieczność poprawy ochrony zdrowia, szczególnie onkologii i psychiatrii dziecięcej.

- Henryk Lakwa jako starosta opolski bardzo dobrze zarządza funduszami, dbając o transparentność i zrównoważony rozwój powiatu opolskiego - zaznaczył Krzysztof Cebula, burmistrz Prószkowa.

- Współpraca między powiatem opolskim a gminą Prószków układa się znakomicie, dlatego jestem przekonany, że głos na Henryka Lakwę, który przełoży doświadczenia samorządowe w Senacie, będzie głosem dobrze oddanym.

Joachim Świerc i Ryszard Galla, kandydaci na posłów z listy Mniejszości Niemieckiej wyrazili poparcie dla Henryka Lakwy.

- Jest to człowiek, który potrafi dobrze zarządzać finansami i wsłuchuje się w głos mieszkańców całego powiatu. - Chciałbym zachęcić do zagłosowania na Henryka Lakwę, sprawdzonego starostę i samorządowca, który rozwiązuje problemy w duchu dialogu, dla dobra tej ziemi, dla naszego "hajmatu" .


Rafał Bartek, przewodniczący TSKN i "dwójka" na liście Mniejszości Niemieckiej także zaapelował do mieszkańców Opola i powiatu opolskiego, aby nie wybierali teoretyków, a praktyka.

- Zachęcam do wybrania człowieka, który zna ten region i jego "bolączki", bo pracuje od wielu lat w Opolu, ale zajmuje się także powiatem. Jest to więc osoba, która wie jak rozwiązywać problemy, z którymi borykamy się w naszym regionie.


Wybory parlamentarne odbędą się 15 października.
Henryk Lakwa
Krzysztof Cebula
Joachim Świerc, Ryszard Galla
Rafał Bartek

Wiadomości z regionu

2023-12-09, godz. 19:00 "Chęć pomagania połączona z pasją do tańca". Charytatywny maraton w Toyota Park Około 100 pań tańczyło przez trzy godziny podczas Mikołajkowego Charytatywnego Maratonu Zumby w Toyota Park w Opolu. Impreza rozpoczęła się o 17:00. » więcej 2023-12-09, godz. 17:55 Gwardia przegrywa w "derbach Śląska" z Górnikiem Zabrze Corotop Gwardia Opole przegrała z Górnikiem Zabrze 28:30 w meczu 5. serii Orlen Superligi piłkarzy ręcznych. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Adama… » więcej 2023-12-09, godz. 16:40 Mikołajki w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Opolu. To między innymi promocja adopcji Zbiórka dobrej jakości karmy dla psów i kotów oraz promocja idei adopcji zwierząt. Przede wszystkim taki był cel dnia otwartego i mikołajek zorganizowanych… » więcej 2023-12-09, godz. 16:00 Janusz Kowalski podsumował 449 dni pracy jako wiceminister rolnictwa. Teraz poda się do dymisji 449 dni pracy jako wiceminister rolnictwa podsumował na dzisiejszej (09.12) konferencji prasowej Janusz Kowalski, poseł Suwerennej Polski. Opolski parlamentarzysta… » więcej 2023-12-09, godz. 14:49 Poziom cukru, ciśnienie i profilaktyka raka. Studenci medycyny badają w "Karolince" 'Zdrowie pod kontrolą!' to tytuł akcji prowadzonej dzisiaj (09.12) przez studentów kierunku lekarskiego w Centrum Handlowym 'Karolinka' w Opolu. Można wziąć… » więcej 2023-12-09, godz. 14:48 Powiat kluczborski: pożar samochodu w garażu Do tego zdarzenia doszło przed południem w miejscowości Krzywiczyny w gminie Wołczyn. » więcej 2023-12-09, godz. 14:00 Przygotuj paczkę dla dziecka więźnia. Akcja organizowana od ponad 20 lat Trwa nabór darczyńców w ramach akcji 'Szlachetna Paczka dla Dziecka Więźnia'. Zazwyczaj osadzeni nie są w stanie przygotować jakiejkolwiek paczki dla swoich… » więcej 2023-12-09, godz. 13:00 Pobiegli w zimowej aurze wokół kąpieliska Malina w Opolu. "Na trasie cztery pory roku" Ponad 200 kobiet i mężczyzn wzięło udział przed południem w trzeciej edycji Biegu Malinowego Mikołaja w Opolu. 5-kilometrowa trasa prowadziła wokół kąpieliska… » więcej 2023-12-09, godz. 12:00 ZUS zgłasza gotowość do wypłaty wyższego świadczenia Od nowego roku świadczenie wychowawcze wzrasta do 800 złotych. » więcej 2023-12-09, godz. 10:15 IMGW ostrzega. Dzisiaj w regionie marznące opady deszczu Według prognoz dzisiaj (9.12) na Opolszczyźnie będzie padać marznący deszcz lub mżawka, powodujące gołoledź. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »