Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-10-01, 13:59 Autor: Daniel Klimczak

WYBORY 2023. Nie pojechali do Warszawy, więc manifestują w Opolu

Demonstracja na Placu Wolności w Opolu [fot. Daniel Klimczak]
Demonstracja na Placu Wolności w Opolu [fot. Daniel Klimczak]
Demonstracja na Placu Wolności w Opolu [fot. Daniel Klimczak]
Demonstracja na Placu Wolności w Opolu [fot. Daniel Klimczak]
Demonstracja na Placu Wolności w Opolu [fot. Daniel Klimczak]
Demonstracja na Placu Wolności w Opolu [fot. Daniel Klimczak]
Zwolennicy opozycji, którzy nie mogli pojechać do Warszawy, spotkali się dziś (01.10) w południe na Placu Wolności w Opolu. W ten sposób manifestowali oni swoje poparcie dla przechodzącego ulicami stolicy Marszu Miliona Serc.
Liderka opolskich struktur Komitetu Obrony Demokracji Małgorzata Besz-Janicka mówiła do zgromadzonych, że z naszego regionu do Warszawy pojechało prawie 30 autokarów wypełnionych przeciwnikami obecnego rządu, a w całym kraju odbywają się podobne wiece jak ten w centrum Opola.

- Pojechali z Opola, pojechali z Nysy, z Kędzierzyna, z Brzegu, z Kluczborka, zewsząd. Ze wszystkich miast, miejscowości naszego regionu. Dzisiaj pokazujemy siłę naszego obywatelskiego zaangażowania, naszej determinacji, naszej wiary, naszej nadziej w zwycięstwo - powiedziała.

Do zebranych przemówił między innymi prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, który wyrażał nadzieję, że wybory, które odbędą się za 2 tygodnie, przyniosą zmianę rządu, który w jego ocenie nie dba o interes Polski i nie dotrzymuje składanych obietnic.

- Ja marzę o tym, żeby wreszcie się obudzić, włączyć telewizor i nie słyszeć codziennie o jakiejś aferze. Obudzić się właśnie w takiej Polsce, w której prokuratura będzie rozliczać tych co kradną, a nie polityków opozycji. Chciałbym się obudzić po 15 października w takiej Polsce, w której również nie będzie się trzeba martwić o to, że nie można się dostać do lekarza - wymieniał.

W opinii uczestników zgromadzenia, w kraju nie żyje się dobrze, dlatego przybyli oni na Plac Wolności, by pokazać, że chcą zmian.

- Identyfikuję się z tymi ludźmi i z tym, o czym oni tutaj mówią. To jest wolność, sprawiedliwość, ale nie ta sprawiedliwość, którą w tej chwili mamy. Możność wypowiadania się.

- Walczę o demokrację i żeby zmienić coś w tym kraju. Mam nadzieję, że 15 października coś się zmieni. Nie mogę na to patrzyć, co się stało z naszym krajem i naprawdę lista jest bardzo długa - słyszymy.

Dodajmy, że oprócz opozycji, swoje szeregi mobilizują dziś także zwolennicy rządu, którzy spotkali się na konwencji w Katowicach.
Małgorzata Besz-Janicka
Arkadiusz Wiśniewski
Uczestnicy zgromadzenia

Wiadomości z regionu

2023-12-03, godz. 15:39 Mikołaj odwiedził Muzeum Polskiej Piosenki. "Dzieci są zachwycone" Mikołajki w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Dzieci w wieku od 4 do 9 lat odkrywały muzykę poprzez eksperymenty z głosem, ruchem i rytmem. Nie zabrakło również… » więcej 2023-12-03, godz. 13:06 Opóźnienia pociągów. Pasażerowie skarżą się na brak informacji Od 10 do ponad 200 minut opóźnienia lub odwołany kurs - na takie utrudnienia muszą przygotować się pasażerowie pociągów odjeżdżających ze stacji Opole… » więcej 2023-12-03, godz. 12:53 Śnieg przysparza problemów służbom i mieszkańcom regionu Intensywne opady śniegu spowodowały, że wiele drzew zagraża złamaniem. Pojawiają się także niebezpieczne nawisy śnieżne. » więcej 2023-12-03, godz. 11:30 Wrócić na drogę zwycięstw. ZAKSA podejmuje Cuprum Po kolejnym występie w europejskich pucharach kędzierzyńska ZAKSA wraca do ligowej rywalizacji. W 9. kolejce rozgrywek Polskiej Ligi Siatkówki trójkolorowi… » więcej 2023-12-03, godz. 11:03 Uwaga pasażerowie autobusów linii 17 w Opolu! Od jutra zmiany w kursach Zmiany w kursowaniu autobusów linii nr 17 w Opolu. Do tej pory linia dojeżdżała do działek przy ulicy Częstochowskiej w dni robocze i soboty, a od poniedziałku… » więcej 2023-12-03, godz. 07:15 Ochotnicy z Naroka stracili swój pojazd. Z pomocą przyszedł komendant PSP Strażacy z OSP Narok, którzy w miniony czwartek (30.11) przez wypadek używanego przez nich wozu strażackiego, stracili możliwość pomagania innym w potrzebie… » więcej 2023-12-03, godz. 07:02 Drogi w regionie przejezdne, choć warunki jazdy trudne - Wszystkie drogi krajowe w regionie są przejezdne - zapewnia dyżurny Punktu Informacji Drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu. Jednocześnie… » więcej 2023-12-02, godz. 20:45 Tauron 1. Liga: Mickiewicz Kluczbork bez punktów w meczu z Bogdanką W meczu 12. kolejki Tauron 1. Ligi siatkówki mężczyzn Mickiewicz Kluczbork przegrał we własnej hali z Bogdanką Arkę Chełm 1:3 (19:25, 25:17, 14:25 i 16:25)… » więcej 2023-12-02, godz. 17:00 Mikołaje opanowały Opole. To już 9. taki marsz w mieście Mikołaje, panie Mikołajowe i małe Mikołajki, do tego śnieżynki, bałwanki i anioły. Marsz Mikołajów przeszedł przez Opole. Barwny, głośny korowód… » więcej 2023-12-02, godz. 14:45 Brak wody w Otmuchowie. Podwód? Pęknięta rura Znaczna część mieszkańców Otmuchowa i okolic pozostaje bez wody. To efekt pęknięcia rury, do którego doszło dziś (02.12) w Otmuchowie. Część miasta… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »