Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-09-30, 18:09 Autor: Witold Wośtak

Golfiści rywalizowali w Kamieniu Śląskim o puchar OIG. To również memoriał Jarosława Kozubskiego

Memoriał J. Kozubskiego [fot. Jędrzej Łuczak]
Memoriał J. Kozubskiego [fot. Jędrzej Łuczak]
Memoriał J. Kozubskiego [fot. Jędrzej Łuczak]
Memoriał J. Kozubskiego [fot. Jędrzej Łuczak]
Memoriał J. Kozubskiego [fot. Jędrzej Łuczak]
Memoriał J. Kozubskiego [fot. Jędrzej Łuczak]
Około 40 graczy wzięło udział w turnieju golfowym o Puchar Opolskiej Izby Gospodarczej na polach Karolinka Golf Park w Kamieniu Śląskim. Impreza została połączona z Memoriałem Jarosława Kozubskiego, wieloletniego dyrektora marketingu Radia Opole, który zmarł w 2009 roku.
Był on pomysłodawcą między innymi "Opolskiego Koncertu Życzeń" czy koncertu "Serduszka Dwa".

- Celem było przypomnienie o naszym pracowniku, a przy okazji chcemy promować golf jako mało popularną dyscyplinę sportu - mówi Piotr Wojtowicz, prezes Radia Opole.

- Słuchacze mogą zobaczyć na naszej stronie, jak ładne i urokliwe jest to miejsce. W Radiu Opole dysponujemy przecież nowymi mediami oraz obrazem wideo. To jest sport nie tylko dla ludzi z grubym portfelem. Wystarczy spojrzeć dookoła na wygląd tego miejsca i zobaczymy, że można przyjemnie spędzić czas na łonie natury. Poza tym to nie jest sport wyłącznie dla ludzi umiejących grać, ale równie dobrze dla osób uczących się tego. Można więc łączyć przyjemne z pożytecznym.

Bartosz Ryszka, prezes OIG, zapewnia, że golf nie jest odległy od organizacji samorządu gospodarczego.

- Wielu członków Opolskiej Izby Gospodarczej gra w golfa, zresztą sama Karolinka Golf Park jest członkiem Opolskiej Izby Gospodarczej. Współpracujemy ze sobą na bieżąco, wspieramy się w naszych inicjatywach, również spotykamy się i odwiedzamy, więc jesteśmy naprawdę blisko siebie.

Paweł Bil, golfista z Częstochowy nagrodzony w dwóch kategoriach, chwalił organizację turnieju.

- Przede wszystkim kondycja pola jest świetna. Podziękowania dla organizatorów i ludzi pracujących przy polu za takie przygotowanie. Mimo tego, że wczoraj padał deszcz, pole jest bardzo fajnie przygotowane. Gram w golfa od 10 lat, a rozpoczęło się przypadkowo, bo z zawodu ja jestem hokeistą na lodzie. Zacząłem grać dzięki teściowi oraz żonie, a zakochałem się w golfie od początku i gram codziennie.

Kamil Bartkowiak, trener PGA Polska i odpowiedzialny za marketing w Karolinka Golf Klub, dodaje, że dzisiejszy turniej był siódmy z ośmiu w serii.

- To jest turniej amatorski. Trzeba zaznaczyć, że w golfie gra się zawsze z podziałem na amatorów i zawodowców. Tu mamy wyłącznie amatorów, więc ani jeden zawodowiec nie występuje. Powiedziałbym, że ten turniej jest bardziej dla rozrywki i dobrej zabawy, niż dla konkretnych wyników sportowych. Nie zmienia to faktu, że rywalizacja jest nieodłącznym czynnikiem, dzięki któremu jest ciekawie.

Radio Opole ufundowało puchar oraz przekazało vouchery na parking lotniska w Katowicach - Pyrzowicach. Dodajmy, jednym z pomysłodawców tego przedsięwzięcia jest prof. Paweł Frącz, były prezes Radia Opole.
Piotr Wojtowicz
Bartosz Ryszka
Paweł Bil
Kamil Bartkowiak
Golfiści rywalizowali w Kamieniu Śląskim o puchar OIG. To również memoriał Jarosława Kozubskiego

Wiadomości z regionu

2023-12-03, godz. 15:39 Mikołaj odwiedził Muzeum Polskiej Piosenki. "Dzieci są zachwycone" Mikołajki w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Dzieci w wieku od 4 do 9 lat odkrywały muzykę poprzez eksperymenty z głosem, ruchem i rytmem. Nie zabrakło również… » więcej 2023-12-03, godz. 13:06 Opóźnienia pociągów. Pasażerowie skarżą się na brak informacji Od 10 do ponad 200 minut opóźnienia lub odwołany kurs - na takie utrudnienia muszą przygotować się pasażerowie pociągów odjeżdżających ze stacji Opole… » więcej 2023-12-03, godz. 12:53 Śnieg przysparza problemów służbom i mieszkańcom regionu Intensywne opady śniegu spowodowały, że wiele drzew zagraża złamaniem. Pojawiają się także niebezpieczne nawisy śnieżne. » więcej 2023-12-03, godz. 11:30 Wrócić na drogę zwycięstw. ZAKSA podejmuje Cuprum Po kolejnym występie w europejskich pucharach kędzierzyńska ZAKSA wraca do ligowej rywalizacji. W 9. kolejce rozgrywek Polskiej Ligi Siatkówki trójkolorowi… » więcej 2023-12-03, godz. 11:03 Uwaga pasażerowie autobusów linii 17 w Opolu! Od jutra zmiany w kursach Zmiany w kursowaniu autobusów linii nr 17 w Opolu. Do tej pory linia dojeżdżała do działek przy ulicy Częstochowskiej w dni robocze i soboty, a od poniedziałku… » więcej 2023-12-03, godz. 07:15 Ochotnicy z Naroka stracili swój pojazd. Z pomocą przyszedł komendant PSP Strażacy z OSP Narok, którzy w miniony czwartek (30.11) przez wypadek używanego przez nich wozu strażackiego, stracili możliwość pomagania innym w potrzebie… » więcej 2023-12-03, godz. 07:02 Drogi w regionie przejezdne, choć warunki jazdy trudne - Wszystkie drogi krajowe w regionie są przejezdne - zapewnia dyżurny Punktu Informacji Drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu. Jednocześnie… » więcej 2023-12-02, godz. 20:45 Tauron 1. Liga: Mickiewicz Kluczbork bez punktów w meczu z Bogdanką W meczu 12. kolejki Tauron 1. Ligi siatkówki mężczyzn Mickiewicz Kluczbork przegrał we własnej hali z Bogdanką Arkę Chełm 1:3 (19:25, 25:17, 14:25 i 16:25)… » więcej 2023-12-02, godz. 17:00 Mikołaje opanowały Opole. To już 9. taki marsz w mieście Mikołaje, panie Mikołajowe i małe Mikołajki, do tego śnieżynki, bałwanki i anioły. Marsz Mikołajów przeszedł przez Opole. Barwny, głośny korowód… » więcej 2023-12-02, godz. 14:45 Brak wody w Otmuchowie. Podwód? Pęknięta rura Znaczna część mieszkańców Otmuchowa i okolic pozostaje bez wody. To efekt pęknięcia rury, do którego doszło dziś (02.12) w Otmuchowie. Część miasta… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »