Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-09-29, 17:44 Autor: Daniel Klimczak

Opolska KAS świętuje. "Dzięki ich pracy państwo może realizować ambitne programy"

Święto opolskiej KAS [fot. Daniel Klimczak]
Święto opolskiej KAS [fot. Daniel Klimczak]
Święto opolskiej KAS [fot. Daniel Klimczak]
Święto opolskiej KAS [fot. Daniel Klimczak]
Święto opolskiej KAS [fot. Daniel Klimczak]
Święto opolskiej KAS [fot. Daniel Klimczak]
Około 1700 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych opolskich struktur Krajowej Administracji Skarbowej obchodzi swoje święto. To także czas podsumowania dotychczasowych działań instytucji i zwrócenia uwagi na jej zasługi.
Głównym punktem obchodów był uroczysty apel na placu przed siedzibą KAS. Jak mówi rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Opolu Agnieszka Jóźwin-Dalecka, to przede wszystkim okazja, aby docenić dotychczasową pracę funkcjonariuszy i pracowników cywilnych.

- Chcemy podziękować pracownikom i funkcjonariuszom pracującym i pełniącym służbę w Krajowej Administracji Skarbowej za rzetelnie wykonywaną pracę i służbę - powiedziała.

Wśród wyróżnionych znalazła się Anna Jackowska-Polewczak, która otrzymała odznaczenie za 30 lat wzorowej służby. Jak mówi uhonorowana, praca w administracji skarbowej jest szansą do przysłużenia się ojczyźnie.

- To było dla mnie zawsze takim przesłaniem, żeby nie tylko dobrze pracować, ale i szanować ludzi, pracować dla ludzi. Jestem dumna, że mogę pracować w urzędzie skarbowym, jestem dumna, że mogę pracować dla nas wszystkich, bo przecież podatki to nasze wspólne dobro - zauważała.

Na znaczenie pracy instytucji zwracał uwagę także wicewojewoda opolski Tomasz Witkowski, który podkreślał, że dzięki niej państwo może realizować wiele istotnych dla społeczeństwa zadań.

- To jest właśnie służba, która stoi na straży prawa podatkowego, egzekwuje te podatki. Dzięki tym podatkom możemy realizować ambitne programy, zarówno społeczne, ale też na przykład program obrony naszych granic, czy modernizacji polskiej armii. Dlatego warto dzisiaj przedstawicielom administracji skarbowej złożyć podziękowania - zaznaczał.

Dodajmy, że z okazji święta, funkcjonariuszom opolskiej KAS przyznano łącznie 330 medali, odznak lub awansów zawodowych.
Agnieszka Jóźwin-Dalecka
Anna Jackowska-Polewczak,
Tomasz Witkowski

Wiadomości z regionu

2023-12-09, godz. 19:00 "Chęć pomagania połączona z pasją do tańca". Charytatywny maraton w Toyota Park Około 100 pań tańczyło przez trzy godziny podczas Mikołajkowego Charytatywnego Maratonu Zumby w Toyota Park w Opolu. Impreza rozpoczęła się o 17:00. » więcej 2023-12-09, godz. 17:55 Gwardia przegrywa w "derbach Śląska" z Górnikiem Zabrze Corotop Gwardia Opole przegrała z Górnikiem Zabrze 28:30 w meczu 5. serii Orlen Superligi piłkarzy ręcznych. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Adama… » więcej 2023-12-09, godz. 16:40 Mikołajki w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Opolu. To między innymi promocja adopcji Zbiórka dobrej jakości karmy dla psów i kotów oraz promocja idei adopcji zwierząt. Przede wszystkim taki był cel dnia otwartego i mikołajek zorganizowanych… » więcej 2023-12-09, godz. 16:00 Janusz Kowalski podsumował 449 dni pracy jako wiceminister rolnictwa. Teraz poda się do dymisji 449 dni pracy jako wiceminister rolnictwa podsumował na dzisiejszej (09.12) konferencji prasowej Janusz Kowalski, poseł Suwerennej Polski. Opolski parlamentarzysta… » więcej 2023-12-09, godz. 14:49 Poziom cukru, ciśnienie i profilaktyka raka. Studenci medycyny badają w "Karolince" 'Zdrowie pod kontrolą!' to tytuł akcji prowadzonej dzisiaj (09.12) przez studentów kierunku lekarskiego w Centrum Handlowym 'Karolinka' w Opolu. Można wziąć… » więcej 2023-12-09, godz. 14:48 Powiat kluczborski: pożar samochodu w garażu Do tego zdarzenia doszło przed południem w miejscowości Krzywiczyny w gminie Wołczyn. » więcej 2023-12-09, godz. 14:00 Przygotuj paczkę dla dziecka więźnia. Akcja organizowana od ponad 20 lat Trwa nabór darczyńców w ramach akcji 'Szlachetna Paczka dla Dziecka Więźnia'. Zazwyczaj osadzeni nie są w stanie przygotować jakiejkolwiek paczki dla swoich… » więcej 2023-12-09, godz. 13:00 Pobiegli w zimowej aurze wokół kąpieliska Malina w Opolu. "Na trasie cztery pory roku" Ponad 200 kobiet i mężczyzn wzięło udział przed południem w trzeciej edycji Biegu Malinowego Mikołaja w Opolu. 5-kilometrowa trasa prowadziła wokół kąpieliska… » więcej 2023-12-09, godz. 12:00 ZUS zgłasza gotowość do wypłaty wyższego świadczenia Od nowego roku świadczenie wychowawcze wzrasta do 800 złotych. » więcej 2023-12-09, godz. 10:15 IMGW ostrzega. Dzisiaj w regionie marznące opady deszczu Według prognoz dzisiaj (9.12) na Opolszczyźnie będzie padać marznący deszcz lub mżawka, powodujące gołoledź. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »