Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-09-28, 19:45 Autor: Agnieszka Stefaniak

Pirat z lamborghini namierzony, ma 28 lat. "Sprawa jest w toku"

Samochód poruszał się pasem awaryjnym [źródło: www.opolska.policja.gov.pl]
Samochód poruszał się pasem awaryjnym [źródło: www.opolska.policja.gov.pl]
Policjanci z Lewina Brzeskiego ustalili personalia kierowcy lamborghini, który pod koniec czerwca wykonał piracki rajd po opolskiej autostradzie. Przekraczał dozwoloną prędkość, prowadził auto pasem awaryjnym i tą drogą wyprzedzał inne auta. - Sprawa jeszcze nie jest zakończona - przekazuje rzecznik brzeskiej policji st. asp. Patrycja Kaszuba.
- To jest 28-letni mieszkaniec Śląska. Nie wykluczamy, że ten kierowca popełnił więcej wykroczeń, dlatego sprawa cały czas jest w toku - dodaje.

Przypomnijmy. Już wcześniej policja ustaliła, że lamborghini należy do firmy leasingowej, a w internecie krążą kolejne firmy, gdzie samochód "przyłapywany" jest na łamaniu przepisów ruchu drogowego. Mundurowi sprawdzają, czy za kierownicą siedzi ten sam mężczyzna.

Za czerwcowe zajście na A4 kierowcy grozi grzywna do 5 tys. złotych. Sprawa może również trafić do sądu, wtedy kara sięgnie nawet 30 tysięcy.
Patrycja Kaszuba

Wiadomości z regionu

2023-12-08, godz. 16:11 Uwaga, smog w powiecie krapkowickim Na terenie Zdzieszowic oraz obszarów gmin Zdzieszowice, Krapkowice, Gogolin i Walce doszło do przekroczenia stanów ostrzegawczych i pojawiło się ryzyko przekroczenia… » więcej 2023-12-08, godz. 14:54 Gmina Strzelce Opolskie kupiła dom. W przyszłości ma służyć podopiecznym ŚDS Zaczyna brakować miejsca, dlatego potrzebne jest dodatkowe lokum. Gmina Strzelce Opolskie kupiła za ponad 500 tys. zł budynek tuż przy Środowiskowym Domu… » więcej 2023-12-08, godz. 14:52 Kolorowo i świątecznie w kluczborskim parku dzięki darczyńcom Kilka firm ufundowało świąteczne oświetlenie dla Spółdzielni Mieszkaniowej 'Przyszłość' w Kluczborku. Ozdoby zamontowano w parku Zielone Błonia, a podczas… » więcej 2023-12-08, godz. 14:49 Przy szpitalu w Strzelcach Opolskich uruchomiono poradnię neurologii dziecięcej Poradnia neurologii dziecięcej od grudnia funkcjonuje przy szpitalu w Strzelcach Opolskich. Do końca miesiąca wszystkie terminy są już zarezerwowane, ale… » więcej 2023-12-08, godz. 14:48 "Mieszkańcy dzwonią, my sprawdzamy". Kontrole pieców w gminie Nysa Na dwanaście pobranych z domowych pieców próbek, osiem nie wykazało spalania odpadów - podsumowuje początek sezonu grzewczego Andrzej Jakubowski, komendant… » więcej 2023-12-08, godz. 14:09 Cztery możliwe warianty, ale owiane tajemnicą. Pytamy, co z trzecim mostem dla Nysy - Są cztery propozycje, ale konkretnych lokalizacji jeszcze nie podają - mówi burmistrz Nysy pytany o postępy w przygotowaniach do budowy trzeciej przeprawy… » więcej 2023-12-08, godz. 14:05 Nie ma na horyzoncie podwyżek za wodę w Dobrodzieniu i Rudnikach Nie ma jak na razie planów podwyżek za wodę i ścieki w dwóch gminach powiatu oleskiego. » więcej 2023-12-08, godz. 13:09 Zwolnienia grupowe albo obniżka płac. Patowa sytuacja w nyskim szpitalu Pismo o zwolnieniach grupowych w SP ZOZ Nysa wpłynęło do miejscowego urzędu pracy. Chodzi o 50 pielęgniarek z wyższym wykształceniem i specjalizacją, których… » więcej 2023-12-08, godz. 10:31 Trzy miesiące bez prawa jazdy, punkty karne i mandat. Kosztowna jazda w Pisarzowicach Przez trzy miesiące odpocznie od kierowania samochodem 32-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego po policyjnej kontroli w Pisarzowicach (gmina Lubsza)… » więcej 2023-12-08, godz. 10:00 Większy może więcej. Martin Ziaja o producentach mleka - Małe lokalne jest piękne, ale najważniejsze jest to, z czego rolnik żyje. Duże zakłady są w stanie zapłacić więcej - powiedział w Porannej Rozmowie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »