Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-09-28, 06:45 Autor: Mariusz Majeran

"Te rzeczy dzieją się z pasji". Ludzie kultury docenieni [ZDJĘCIA]

Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego dla Animatorów i Twórców Kultury w 2023 roku [fot. Mariusz Majeran]
Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego dla Animatorów i Twórców Kultury w 2023 roku [fot. Mariusz Majeran]
Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego dla Animatorów i Twórców Kultury w 2023 roku [fot. Mariusz Majeran]
Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego dla Animatorów i Twórców Kultury w 2023 roku [fot. Mariusz Majeran]
Gala Ludzi Kultury w Teatrze imienia Jana Kochanowskiego w Opolu zebrała artystów i działaczy kultury z całego województwa. Marszałek województwa opolskiego wręczył coroczne nagrody dla animatorów i twórców kultury. Były dwie nagrody za całokształt działalności: dla Eryki Trzewik-Drozd i Wojciecha Toporowskiego. W sumie uhonorowano jeszcze 31 osób.
- Ta gala pokazuje, jaka jest różnorodność w kulturze - mówi marszałek Andrzej Buła. - Nagrody przede wszystkim potrafią pokazać mi ludzi, którzy działają w obszarze kultury w różnych miejscach naszego województwa. Różnorodnej swojej działalności i w różnorodnej ofercie dla odbiorców. To jest dla mnie wartość, którą postrzegam poprzez ludzi i poprzez te rzeczy, które dzieją się czasami z odwagi tych ludzi, dzieją się z pasji.

- Jestem mile zaskoczona - mówi Katarzyna Szałecka-Ptak z urzędu gminy w Strzeleczkach. - Mamy tu imprezy kulturalne różnorakie. Tej kultury jest cały czas tak samo dużo, bo naprawdę Strzeleczki żyją tą kulturą i dużo się u nas dzieje.

W imieniu Eryka Malika nagrodę odebrał Bartosz Banasiuk, który podkreślał, że laureat jest wszystkim znany w gminie. - W gminie Murów jest zasłużony, ponieważ prowadzi i orkiestrę, i jest jej organistą. Taka wszechstronna osoba. Bardzo dużo wniosła dla kultury gminy.

Były także nagrody za Wydarzenie Muzealne Roku 2022. Nagrodę otrzymało w tej kategorii między innymi Muzeum Ziemi Kozielskiej w Kędzierzynie-Koźlu.

- To duże wyróżnienie - mówi Aleksandra Gałka z muzeum. - Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za docenienie naszej pracy, naszej działalności muzealnej. Bardzo jeszcze raz dziękujemy za otrzymanie takiej prestiżowej nagrody. Wyróżnienie sprawia, że zyskujemy jeszcze większą motywację do działania, więc na pewno stworzymy jeszcze lepsze, ciekawsze, nowe wystawy.

Nagrodę im. Karola Miarki otrzymała prof. Wiesława Piątkowska-Stepaniak. Wśród nagrodzonych byli poeci, aktorzy, plastycy, muzycy, dyrektorzy placówek kultury, animatorzy kultury i twórcy ludowi. Galę zwieńczył koncert muzyczny z piosenkami z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego.

Wiadomości z regionu

2023-12-09, godz. 19:00 "Chęć pomagania połączona z pasją do tańca". Charytatywny maraton w Toyota Park Około 100 pań tańczyło przez trzy godziny podczas Mikołajkowego Charytatywnego Maratonu Zumby w Toyota Park w Opolu. Impreza rozpoczęła się o 17:00. » więcej 2023-12-09, godz. 17:55 Gwardia przegrywa w "derbach Śląska" z Górnikiem Zabrze Corotop Gwardia Opole przegrała z Górnikiem Zabrze 28:30 w meczu 5. serii Orlen Superligi piłkarzy ręcznych. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Adama… » więcej 2023-12-09, godz. 16:40 Mikołajki w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Opolu. To między innymi promocja adopcji Zbiórka dobrej jakości karmy dla psów i kotów oraz promocja idei adopcji zwierząt. Przede wszystkim taki był cel dnia otwartego i mikołajek zorganizowanych… » więcej 2023-12-09, godz. 16:00 Janusz Kowalski podsumował 449 dni pracy jako wiceminister rolnictwa. Teraz poda się do dymisji 449 dni pracy jako wiceminister rolnictwa podsumował na dzisiejszej (09.12) konferencji prasowej Janusz Kowalski, poseł Suwerennej Polski. Opolski parlamentarzysta… » więcej 2023-12-09, godz. 14:49 Poziom cukru, ciśnienie i profilaktyka raka. Studenci medycyny badają w "Karolince" 'Zdrowie pod kontrolą!' to tytuł akcji prowadzonej dzisiaj (09.12) przez studentów kierunku lekarskiego w Centrum Handlowym 'Karolinka' w Opolu. Można wziąć… » więcej 2023-12-09, godz. 14:48 Powiat kluczborski: pożar samochodu w garażu Do tego zdarzenia doszło przed południem w miejscowości Krzywiczyny w gminie Wołczyn. » więcej 2023-12-09, godz. 14:00 Przygotuj paczkę dla dziecka więźnia. Akcja organizowana od ponad 20 lat Trwa nabór darczyńców w ramach akcji 'Szlachetna Paczka dla Dziecka Więźnia'. Zazwyczaj osadzeni nie są w stanie przygotować jakiejkolwiek paczki dla swoich… » więcej 2023-12-09, godz. 13:00 Pobiegli w zimowej aurze wokół kąpieliska Malina w Opolu. "Na trasie cztery pory roku" Ponad 200 kobiet i mężczyzn wzięło udział przed południem w trzeciej edycji Biegu Malinowego Mikołaja w Opolu. 5-kilometrowa trasa prowadziła wokół kąpieliska… » więcej 2023-12-09, godz. 12:00 ZUS zgłasza gotowość do wypłaty wyższego świadczenia Od nowego roku świadczenie wychowawcze wzrasta do 800 złotych. » więcej 2023-12-09, godz. 10:15 IMGW ostrzega. Dzisiaj w regionie marznące opady deszczu Według prognoz dzisiaj (9.12) na Opolszczyźnie będzie padać marznący deszcz lub mżawka, powodujące gołoledź. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »