Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-09-23, 18:00 Autor: Monika Matuszkiewicz-Biel

"Aby uczniowie mogli ćwiczyć i rozwijać swoje pasje". Nyski "Rolnik" ma nowoczesną salę gimnastyczną [ZDJĘCIA]

Otwarcie sali gimnastycznej w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie [fot. Monika Matuszkiewicz-Biel]
Otwarcie sali gimnastycznej w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie [fot. Monika Matuszkiewicz-Biel]
Otwarcie sali gimnastycznej w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie [fot. Monika Matuszkiewicz-Biel]
Otwarcie sali gimnastycznej w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie [fot. Monika Matuszkiewicz-Biel]
Otwarcie sali gimnastycznej w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie [fot. Monika Matuszkiewicz-Biel]
Otwarcie sali gimnastycznej w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie [fot. Monika Matuszkiewicz-Biel]
Ma ponad 1000 metrów kwadratowych powierzchni, nowoczesne oświetlenie i co ważne, pomieści 4 klasy. Taka właśnie jest nowa sala gimnastyczna w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie, która dziś (23.09) oficjalnie została oddana do użytku. Nowy obiekt ma trzy boiska sportowe, trybuny, szatnie i jest połączony z budynkiem szkoły.
W inauguracji sali gimnastycznej uczestniczył minister edukacji i nauki profesor Przemysław Czarnek.

- Szkoła się rozwija. 70 lat obchodzi ta szkoła i w ramach tego 70-lecia za chwilkę otwieramy wspaniałą salę gimnastyczną. Zbudowaną za 12 milionów złotych, z czego 10 milionów 800 tysięcy złotych pochodzi z Polskiego Ładu, z funduszów rządowych i gdyby nie ten Polski Ład Inwestycyjny, to ta szkoła dalej nie miałaby tej sali gimnastycznej. To też jest wizja pana starosty, starostwa i powiatu, jako organu prowadzącego.

Jak podkreślił Andrzej Kruczkiewicz, starosta nyski, budowa sali była jednym z największych zadań inwestycyjnych, które w ostatnim czasie zrealizował powiat.

- To obiekt, który powstał na terenie szkoły, która jest zabytkiem, więc musieliśmy całą strukturę, cały obiekt zewnętrznie dostosować. To oczywiście wiązało się z pewnymi kosztami, ale efekt mam nadzieję, że jest piorunujący. To jest pełnowymiarowa sala gimnastyczna. Wpasowała nam się idealnie, z daleka jej nie widać, ale robi efekt.

Dyrektor szkoły Krzysztof Dorożyński cieszy się, że nareszcie ponad 1200 uczniów będzie miało salę jak na XXI wiek przystało.

- Stara sala miała swój klimat, to był piękny obiekt, ale niestety wysłużył się. Lata, w których była używana, doprowadziły do tego, że trzeba było pomyśleć o czymś nowym. Tak się udało, że na 70-lecie szkoły możemy otworzyć w pełni nowoczesny obiekt, który powinien spełnić marzenia uczniów, aby ćwiczyć i rozwijać swoje pasje.

Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski dodał, że rząd cały czas dofinansowuje oświatę. - 317 milionów złotych, to są w ogóle inwestycje w oświatę w województwie opolskim, w ciągu lat 2016-2023. To jest gigantyczny pieniądz, w tym rzeczywiście jest tak, że ta sala gimnastyczna za ponad 10 milionów złotych. Przede wszystkim gratuluje dzieciakom, bo będą miały komfortowe warunki do uprawiania sportu i rekreacji.

Co ciekawe, uczniowie sali przed otwarciem nie widzieli. Przewodnicząca szkoły Julita Ważna, uczennica 4 klasy, przyznała, że wcześniejszy obiekt miał wiele braków.

- Wcześniej była o wiele mniejsza sala, że maksymalnie dwie grupy się mieściły, a teraz to 4 klasy mogą się pomieścić. Jest przystosowana do wszystkich sportów i ma większą liczbę szatni, bo wcześniej było mniej i są też prysznice.

Dodajmy, że budowa sali trwała 12 miesięcy. Koszt inwestycji to 11 milionów 474 tysięcy 168 złotych.
profesor Przemysław Czarnek
Andrzej Kruczkiewicz
Krzysztof Dorożyński
Sławomir Kłosowski
Julita Ważna

Wiadomości z regionu

2023-12-09, godz. 19:00 "Chęć pomagania połączona z pasją do tańca". Charytatywny maraton w Toyota Park Około 100 pań tańczyło przez trzy godziny podczas Mikołajkowego Charytatywnego Maratonu Zumby w Toyota Park w Opolu. Impreza rozpoczęła się o 17:00. » więcej 2023-12-09, godz. 17:55 Gwardia przegrywa w "derbach Śląska" z Górnikiem Zabrze Corotop Gwardia Opole przegrała z Górnikiem Zabrze 28:30 w meczu 5. serii Orlen Superligi piłkarzy ręcznych. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Adama… » więcej 2023-12-09, godz. 16:40 Mikołajki w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Opolu. To między innymi promocja adopcji Zbiórka dobrej jakości karmy dla psów i kotów oraz promocja idei adopcji zwierząt. Przede wszystkim taki był cel dnia otwartego i mikołajek zorganizowanych… » więcej 2023-12-09, godz. 16:00 Janusz Kowalski podsumował 449 dni pracy jako wiceminister rolnictwa. Teraz poda się do dymisji 449 dni pracy jako wiceminister rolnictwa podsumował na dzisiejszej (09.12) konferencji prasowej Janusz Kowalski, poseł Suwerennej Polski. Opolski parlamentarzysta… » więcej 2023-12-09, godz. 14:49 Poziom cukru, ciśnienie i profilaktyka raka. Studenci medycyny badają w "Karolince" 'Zdrowie pod kontrolą!' to tytuł akcji prowadzonej dzisiaj (09.12) przez studentów kierunku lekarskiego w Centrum Handlowym 'Karolinka' w Opolu. Można wziąć… » więcej 2023-12-09, godz. 14:48 Powiat kluczborski: pożar samochodu w garażu Do tego zdarzenia doszło przed południem w miejscowości Krzywiczyny w gminie Wołczyn. » więcej 2023-12-09, godz. 14:00 Przygotuj paczkę dla dziecka więźnia. Akcja organizowana od ponad 20 lat Trwa nabór darczyńców w ramach akcji 'Szlachetna Paczka dla Dziecka Więźnia'. Zazwyczaj osadzeni nie są w stanie przygotować jakiejkolwiek paczki dla swoich… » więcej 2023-12-09, godz. 13:00 Pobiegli w zimowej aurze wokół kąpieliska Malina w Opolu. "Na trasie cztery pory roku" Ponad 200 kobiet i mężczyzn wzięło udział przed południem w trzeciej edycji Biegu Malinowego Mikołaja w Opolu. 5-kilometrowa trasa prowadziła wokół kąpieliska… » więcej 2023-12-09, godz. 12:00 ZUS zgłasza gotowość do wypłaty wyższego świadczenia Od nowego roku świadczenie wychowawcze wzrasta do 800 złotych. » więcej 2023-12-09, godz. 10:15 IMGW ostrzega. Dzisiaj w regionie marznące opady deszczu Według prognoz dzisiaj (9.12) na Opolszczyźnie będzie padać marznący deszcz lub mżawka, powodujące gołoledź. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »