Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-09-21, 16:30 Autor: Grzegorz Frankowski

''Kiedy uśmiecha się dziecko, uśmiecha się cały świat''. Martyna Wojciechowska odebrała Order Uśmiechu [ZDJĘCIA, FILM]

Martyna Wojciechowska otrzymała Order Uśmiechu [fot. Jarosław Madzia]
Martyna Wojciechowska otrzymała Order Uśmiechu [fot. Jarosław Madzia]
Martyna Wojciechowska otrzymała Order Uśmiechu [fot. Jarosław Madzia]
Martyna Wojciechowska otrzymała Order Uśmiechu [fot. Jarosław Madzia]
Podróżniczka, dziennikarka, pisarka, osobowość telewizyjna, kierowca rajdowy, a przede wszystkim działaczka społeczna Martyna Wojciechowska odebrała dzisiaj (21.09) w Głuchołazach Order Uśmiechu. Ceremonii wręczenia tradycyjnie towarzyszył rytuał wypicia soku z cytryny, który laureatka musiała przełknąć z uśmiechem.
- Naprawdę wypicie tego soku z cytryny od zawsze, odkąd pamiętam wydawało mi się wielkim bohaterstwem. Oglądałam relacje z wręczania orderu uśmiechu już kiedy byłam dzieckiem. Więc jestem bardzo przejęta, bardzo wzruszona i bardzo się cieszę, że to właśnie w Głuchołazach, w tym wyjątkowym miejscu. W światowym dniu orderu uśmiechu. W 55-ą rocznicę w ogólne stworzenia tej cudownej nagrody. Przyznam, że emocje sięgają zenitu.

- Jeżeli dzieci zdecydują, że kogoś określają mianem swojego przyjaciela, to musi być ktoś, kto na to miano zasługuje - mówi Marek Michalak, kanclerz międzynarodowej kapituły orderu uśmiechu.

- Dlatego też nam jest łatwiej, bo te wnioski uargumentowane, które przychodzą one są bardzo mocno zaopatrzone w dobrą energię. W takie poczucie, że to jest ktoś. To jest ktoś na kogo mogą liczyć, ktoś kto niesie im pomoc, ktoś kto nie zawodzi. Niewątpliwie taka osoba jest Martyna.

Martyna Wojciechowska swoją wizytę w Głuchołazach rozpoczęła od spotkania z uczniami szkoły podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu.

- Mi się podobało, jak opowiadała o swoich przygodach. Dla mnie najfajniejsze jest, że pani Martyna przyjechała i dziękuję jej za wszystko. Fajnie, ze można było pani Wojciechowskiej wysłuchać. Jestem bardzo zadowolony z tego spotkania i bardzo dużo się dowiedziałem i jestem podekscytowany tym wszystkim.

Martyna Wojciechowska znana jest między innymi z serii podróżniczej ''Kobieta na krańcu świata'', ze zdobycia ''Korony Ziemi'' - najwyższych gór każdego z kontynentów czy startów w rajdach samochodowych. Od wielu lat jest bardzo zaangażowana w pomoc charytatywną dla dzieci. Prowadzi też fundację, która pomaga osobom z całego świata w trudnej sytuacji materialnej. Angażuje się również w pomoc dzieciom z chorobami nowotworowymi.

Przypomnijmy, że Order Uśmiechu nadawany jest od 1968 roku za działalność na rzecz dzieci. Wyróżnienie przyznawane jest na ich wniosek przez Kapitułę Orderu Uśmiechu. Znak graficzny orderu stworzyła dziewięcioletnia wówczas mieszkanka Głuchołaz Ewy Chrobak. Jej projekt przedstawia uśmiechnięte słoneczko.
Martyna Wojciechowska
Marek Michalak
Uczniowie PSP nr 3 w Głuchołazach
Martyna Wojciechowska odebrała Order Uśmiechu

Wiadomości z regionu

2023-12-09, godz. 19:00 "Chęć pomagania połączona z pasją do tańca". Charytatywny maraton w Toyota Park Około 100 pań tańczyło przez trzy godziny podczas Mikołajkowego Charytatywnego Maratonu Zumby w Toyota Park w Opolu. Impreza rozpoczęła się o 17:00. » więcej 2023-12-09, godz. 17:55 Gwardia przegrywa w "derbach Śląska" z Górnikiem Zabrze Corotop Gwardia Opole przegrała z Górnikiem Zabrze 28:30 w meczu 5. serii Orlen Superligi piłkarzy ręcznych. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Adama… » więcej 2023-12-09, godz. 16:40 Mikołajki w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Opolu. To między innymi promocja adopcji Zbiórka dobrej jakości karmy dla psów i kotów oraz promocja idei adopcji zwierząt. Przede wszystkim taki był cel dnia otwartego i mikołajek zorganizowanych… » więcej 2023-12-09, godz. 16:00 Janusz Kowalski podsumował 449 dni pracy jako wiceminister rolnictwa. Teraz poda się do dymisji 449 dni pracy jako wiceminister rolnictwa podsumował na dzisiejszej (09.12) konferencji prasowej Janusz Kowalski, poseł Suwerennej Polski. Opolski parlamentarzysta… » więcej 2023-12-09, godz. 14:49 Poziom cukru, ciśnienie i profilaktyka raka. Studenci medycyny badają w "Karolince" 'Zdrowie pod kontrolą!' to tytuł akcji prowadzonej dzisiaj (09.12) przez studentów kierunku lekarskiego w Centrum Handlowym 'Karolinka' w Opolu. Można wziąć… » więcej 2023-12-09, godz. 14:48 Powiat kluczborski: pożar samochodu w garażu Do tego zdarzenia doszło przed południem w miejscowości Krzywiczyny w gminie Wołczyn. » więcej 2023-12-09, godz. 14:00 Przygotuj paczkę dla dziecka więźnia. Akcja organizowana od ponad 20 lat Trwa nabór darczyńców w ramach akcji 'Szlachetna Paczka dla Dziecka Więźnia'. Zazwyczaj osadzeni nie są w stanie przygotować jakiejkolwiek paczki dla swoich… » więcej 2023-12-09, godz. 13:00 Pobiegli w zimowej aurze wokół kąpieliska Malina w Opolu. "Na trasie cztery pory roku" Ponad 200 kobiet i mężczyzn wzięło udział przed południem w trzeciej edycji Biegu Malinowego Mikołaja w Opolu. 5-kilometrowa trasa prowadziła wokół kąpieliska… » więcej 2023-12-09, godz. 12:00 ZUS zgłasza gotowość do wypłaty wyższego świadczenia Od nowego roku świadczenie wychowawcze wzrasta do 800 złotych. » więcej 2023-12-09, godz. 10:15 IMGW ostrzega. Dzisiaj w regionie marznące opady deszczu Według prognoz dzisiaj (9.12) na Opolszczyźnie będzie padać marznący deszcz lub mżawka, powodujące gołoledź. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »