Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-09-21, 10:30 Autor: Jakub Biel

WYBORY 2023. Jarosław Kaczyński odwiedził Opole i mobilizował elektorat. "Walczmy do ostatniego dnia" [ZDJĘCIA]

Konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości [fot. Jarosław Madzia]
Konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości [fot. Jarosław Madzia]
Lider Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odwiedził Opole. W spotkaniu zorganizowanym w Dom EXPO wicepremier Jarosław Kaczyński podkreślił, że 15 października odbędą się najważniejsze wybory od 1989 roku. Zachęcał do głosowania na Zjednoczoną Prawicę, która ma być gwarantem dbania o interesy Polek i Polaków.
Jednym z problemów, na który wskazał lider Prawa i Sprawiedliwości jest kryzys migracyjny i potrzeba zadbania o bezpieczeństwo Polski.

- Z jednej strony to jest kwestia relokacji. To znaczy próba powrotu do tego, co już było. Dzisiaj to znowu wraca. To znaczy, żeby przymusowo do nas sprowadzać emigrantów z różnych krajów. Nielegalnych emigrantów. A z drugiej strony mamy kwestie granicy wschodniej, gdzie ciągle trwa nacisk, a pewna część naszej klasy politycznej jest za tym, żeby tej granicy nie pilnować. Żadnych przesłanek, żeby ich wpuszczać nie ma. My mówimy jasno "nie". Absolutnie się na to nie zgadzamy. 

Jarosław Kaczyński odniósł się także do filmu Agnieszki Holland „Zielona Granica”, który jego zdaniem wprost obraża polskich żołnierzy i polski mundur. Określił go mianem przemysłu pogardy wobec Polski i Polaków, a sama produkcja była stworzona na "zlecenie".  

- Mamy do czynienia z przemysłem pogardy w postaci filmu. Filmu, który ma całkowicie skompromitować polskie działania obronne na wschodniej granicy. Jaki jest wniosek z tego filmu? Trzeba tych ludzi wpuszczać, nie wolno się im przeciwstawiać, a ci, którzy się przeciwstawiają, czyli wojsko i straż graniczna, to są przestępcy, to ludzie, którzy nie mają sumienia i to ludzie okrutni.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości podkreślał również, że zbliżające wybory są kluczowe dla losów Polski. - Walczmy do ostatniego dnia. Każdy głos jest ważny. Trzeba ludzi namawiać - po pierwsze - do tego, żeby poszli do wyborów, bo z tym bywa różnie, także wśród naszych zwolenników. A po drugie, trzeba namawiać do tego, żeby na tę „4” (red. lista nr 4) głosowali.

Podczas konwencji Jarosława Kaczyńskiego przedstawiono wszystkich opolskich kandydatów startujących w zbliżających się wyborach z list Prawa i Sprawiedliwości. Wśród nich m.in. Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski oraz poseł Violetta Porowska.

- Takie spotkanie na ostatniej prostej. Naładowanie akumulatora. Wysłuchanie szefa partii, co ma do powiedzenia. A zawsze to jest pełna mobilizacja w wypowiedzi pana prezesa Kaczyńskiego. Myślę, że dobre spotkanie, w dobrym momencie, jeżeli chodzi o cały przebieg kampanii wyborczej. Czeka nas finisz, a teraz to jest ostatnia prosta przed tym finiszem. Będzie dobrze.

- Walczymy. Idziemy po wygraną. Trzecia kadencja musi należeć do Zjednoczonej Prawicy. Tyle dobra, ile się w ostatnich 8 latach zrobiło i uczyniło dla Polski, trzeba to kontynuować. Mamy tego świadomość, dlatego tym bardziej nasza mobilizacja jest większa. Radość jest, bo idziemy po to, aby Polska była w jeszcze większym dobrobycie.

Liderem opolskiej listy Prawa i Sprawiedliwości, który prowadzi "opolską drużynę" jest poseł Paweł Kukiz.

-  Z tej gościnności zdecydowałem się skorzystać po wpisaniu postulatów Kukiz'15 z 2015 roku do programu Zjednoczonej Prawicy. Zrobię wszystko, żebyśmy te wybory wygrali po raz... no ja po raz pierwszy z PiS-em, natomiast po raz trzeci, żeby Zjednoczona Prawica wygrała i wprowadzić te wszystkie ustawy, postulaty proobywatelskie w życie i po 30 latach wrócić na łono rodziny.

Nie zabrakło również prezentacji kandydatów w wyborach do Senatu RP – Grzegorza Peczkisa, Jerzego Czerwińskiego czy prof. Marcina Lorenca.

- Gdybym nie wierzył w sukces, to bym nie startował i wierzę, że nasza społeczność Opola i powiatu zaufa mi, i uwierzy mi, że możemy coś zmienić. Jak się okazuje, jedna osoba może dużo zmienić w takiej społeczności jak Politechnika Opolska. W którym miejscu byliśmy w 2018, 2019, a dzisiaj gdzie jesteśmy. Wierzę, że można to również przenieść na szerszą społeczność.

Wizyta w Opolu zakończyła się spotkaniem z mieszkańcami i specjalnym występem artystycznym przygotowanym przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich.
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński
Sławomir Kłosowski
Violetta Porowska
Paweł Kukiz
Marcin Lorenc

Wiadomości z regionu

2023-12-09, godz. 19:00 "Chęć pomagania połączona z pasją do tańca". Charytatywny maraton w Toyota Park Około 100 pań tańczyło przez trzy godziny podczas Mikołajkowego Charytatywnego Maratonu Zumby w Toyota Park w Opolu. Impreza rozpoczęła się o 17:00. » więcej 2023-12-09, godz. 17:55 Gwardia przegrywa w "derbach Śląska" z Górnikiem Zabrze Corotop Gwardia Opole przegrała z Górnikiem Zabrze 28:30 w meczu 5. serii Orlen Superligi piłkarzy ręcznych. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Adama… » więcej 2023-12-09, godz. 16:40 Mikołajki w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Opolu. To między innymi promocja adopcji Zbiórka dobrej jakości karmy dla psów i kotów oraz promocja idei adopcji zwierząt. Przede wszystkim taki był cel dnia otwartego i mikołajek zorganizowanych… » więcej 2023-12-09, godz. 16:00 Janusz Kowalski podsumował 449 dni pracy jako wiceminister rolnictwa. Teraz poda się do dymisji 449 dni pracy jako wiceminister rolnictwa podsumował na dzisiejszej (09.12) konferencji prasowej Janusz Kowalski, poseł Suwerennej Polski. Opolski parlamentarzysta… » więcej 2023-12-09, godz. 14:49 Poziom cukru, ciśnienie i profilaktyka raka. Studenci medycyny badają w "Karolince" 'Zdrowie pod kontrolą!' to tytuł akcji prowadzonej dzisiaj (09.12) przez studentów kierunku lekarskiego w Centrum Handlowym 'Karolinka' w Opolu. Można wziąć… » więcej 2023-12-09, godz. 14:48 Powiat kluczborski: pożar samochodu w garażu Do tego zdarzenia doszło przed południem w miejscowości Krzywiczyny w gminie Wołczyn. » więcej 2023-12-09, godz. 14:00 Przygotuj paczkę dla dziecka więźnia. Akcja organizowana od ponad 20 lat Trwa nabór darczyńców w ramach akcji 'Szlachetna Paczka dla Dziecka Więźnia'. Zazwyczaj osadzeni nie są w stanie przygotować jakiejkolwiek paczki dla swoich… » więcej 2023-12-09, godz. 13:00 Pobiegli w zimowej aurze wokół kąpieliska Malina w Opolu. "Na trasie cztery pory roku" Ponad 200 kobiet i mężczyzn wzięło udział przed południem w trzeciej edycji Biegu Malinowego Mikołaja w Opolu. 5-kilometrowa trasa prowadziła wokół kąpieliska… » więcej 2023-12-09, godz. 12:00 ZUS zgłasza gotowość do wypłaty wyższego świadczenia Od nowego roku świadczenie wychowawcze wzrasta do 800 złotych. » więcej 2023-12-09, godz. 10:15 IMGW ostrzega. Dzisiaj w regionie marznące opady deszczu Według prognoz dzisiaj (9.12) na Opolszczyźnie będzie padać marznący deszcz lub mżawka, powodujące gołoledź. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »