Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-09-18, 17:00 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Wybory 2023. Konfederacja pyta o wydane pozwolenia na pobyt dla cudzoziemców

Akcja Konfederacji "Sprzątamy POPIS" [fot. Sławomir Mielnik]
Akcja Konfederacji "Sprzątamy POPIS" [fot. Sławomir Mielnik]
- Tylko Konfederacja jest wiarygodnym środowiskiem politycznym, które uszczelni granice i wprowadzi rozsądną politykę migracyjną - mówił podczas konferencji prasowej w Opolu Włodzimierz Skalik, lider ugrupowania w regionie, kandydujący do Sejmu z pozycji nr 1. Jego zdaniem ugrupowanie już od lutego zwracało uwagę na lawinowy wzrost migrantów z państw muzułmańskich.
- Z danych Eurostatu wynika, że tylko w 2022 roku rząd PIS wydał cudzoziemcom ze 148 krajów 700 264 pozwolenia na pierwszy pobyt. To najwięcej w całej Unii Europejskiej - mówi Włodzimierz Skalik.

Rozwiązaniem, jakie proponuje Konfederacja, jest pakiet odpowiedzialnej polityki migracyjnej. - Polityka migracyjna powinna uwzględniać interesy państwa polskiego, faktyczne potrzeby i powinna opierać się na ocenie, z których miejsc, z jakich państw, o jakich kompetencjach jesteśmy zainteresowani ściąganiem imigrantów - dodaje lider opolskiej listy Konfederacji.

W całej Polsce, z inicjatywy posła Grzegorza Brauna, Konfederacja przeprowadza interwencje poselskie, które mają na celu przedstawienie pełnej sytuacji związanej z wydawaniem wiz i pozwoleń na pracę.

- Takie pismo składamy również do wojewody opolskiego - mówi Roman Fritz, asystent społeczny posła Grzegorza Brauna i wiceprezes Konfederacji Korony Polskiej. - Poruszamy kwestie wydawania zezwoleń cudzoziemcom na pobyt stały na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, procesu weryfikacji składanych w tym zakresie wniosków. Druga część to pytania, czy odbywa się proces weryfikacyjny osób, którym wydano zezwolenie na pracę, jak on wygląda, jak często się odbywa, z jakimi organami współpracuje wojewoda w celu ustalenia prawdziwości danych zawartych we wniosku. Czy, jeżeli po przeprowadzeniu takiego procesu weryfikacyjnego, informacje zawarte we wniosku okażą się fałszywe, to czy jest on deportowany do swojego państwa pochodzenia? Ilu było takich cudzoziemców w latach 2015-2023?

Wojewoda opolski ma 14 dni na odpowiedź. Jak przekazał nam rzecznik OUW, wszystkie dane potrzebne do udzielenia odpowiedzi zostaną zebrane i przygotowane.
Włodzimierz Skalik cz.1
Włodzimierz Skalik cz.2
Roman Fritz

Wiadomości z regionu

2023-09-27, godz. 15:48 Wybory 2023. Remont zabytkowego ogrodzenia w Byczynie. Inwestycję wsparła poseł Violetta Porowska Będzie remont ogrodzenia zabytkowego cmentarza komunalnego w Byczynie. Gmina zdobyła na ten cel niemal pół miliona złotych dotacji z Rządowego Programu Odbudowy… » więcej 2023-09-27, godz. 14:52 "To się nie może wydarzyć". Racibórz nie chce wracać do województwa opolskiego Przedstawiciele władz samorządowych Raciborza, zarówno na poziomie gminy, jak i powiatu, są przeciwni powrotowi do województwa opolskiego. Ich zdaniem, to… » więcej 2023-09-27, godz. 13:45 "Szóstka" w Lotto w Krapkowicach, szczęśliwa zdrapka w Strzelcach Opolskich 'Szóstka' w Lotto padła w kolekturze w Krapkowicach, natomiast mieszkaniec Strzelec Opolskich w zdrapce wygrał milion złotych. » więcej 2023-09-27, godz. 13:30 Równość, różnorodność i rozwój. Spotkanie przedsiębiorców i młodzieży w Sławięcicach O równości, różnorodności i rozwoju w biznesie, a także codziennym życiu. W Sławięcicach trwa konferencja, w której udział biorą przedsiębiorcy, samorządowcy… » więcej 2023-09-27, godz. 13:00 Radio Opole na Forum Rozwoju Regionalnego. Poszukajmy kierunków rozwoju Opolszczyzny W którą stronę powinna zmierzać Opolszczyzna w rozwoju gospodarczym, społecznym czy relacjach rząd-samorząd? Odpowiedzi na te pytania szukać będą uczestnicy… » więcej 2023-09-27, godz. 12:45 Kolejne elektryczne autobusy dla MZK. Ratusz podpisał umowę z producentem Do Opola przyjadą kolejne elektryczne autobusy. Opolski ratusz podpisał dzisiaj (27.09) umowę na zakup pojazdów, które zasilą flotę Miejskiego Zakładu… » więcej 2023-09-27, godz. 12:30 Przewoził migrantów z Syrii. Wpadł na A4, bo nie włączył świateł w busie Kierowcę przewożącego 27 nielegalnych migrantów z Syrii zatrzymali policjanci krapkowickiej drogówki na opolskim odcinku autostrady A4. W poniedziałek (25.09)… » więcej 2023-09-27, godz. 12:00 Kolejne dotacje na renowację kościoła św. Anny w Oleśnie Żmudne prace konserwatorskie i restauratorskie przywróciły blask dwóm skrzydłom tryptyku kościoła świętej Anny w Oleśnie. » więcej 2023-09-27, godz. 10:54 Nielegalny salon gier zlikwidowany w powiecie brzeskim Do trzech lat więzienia oraz kara grzywny grozi właścicielowi lokalu w powiecie brzeskim, w którym odbywały się nielegalne gry na automatach. Punkt w połowie… » więcej 2023-09-27, godz. 10:10 Wybory 2023. Tomasz Siemoniak w Radiu Opole o obronności kraju i propozycjach dla mieszkańców regionu - W sprawach bezpieczeństwa państwa trzeba rozmawiać także z przedstawicielami opozycji - ocenił w Porannej Rozmowie Radia Opole startujący z pierwszego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »