Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-09-15, 16:10 Autor: Jarosław Madzia

Zbierz worek śmieci i odbierz nasiona kwiatów. Jesienna akcja fundacji Arka [ZDJĘCIA, FILM]

Kwiaty zamiast śmieci [fot. Jarosław Madzia]
Kwiaty zamiast śmieci [fot. Jarosław Madzia]
Kwiaty zamiast śmieci [fot. Jarosław Madzia]
Kwiaty zamiast śmieci [fot. Jarosław Madzia]
Fundacja Arka zainaugurowała w Opolu jesienną odsłonę ogólnopolskiej akcji "Kwiaty zamiast śmieci". Ta ma przede wszystkim uczyć postaw ekologicznych i zachęcać do sprzątania zaśmieconych miejsc. Przedstawiciele fundacji spotkali się z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 Opolu, żeby rozmawiać m.in. o segregacji odpadów i ograniczaniu emisji dwutlenku węgla.
- Dowiedziałam się tego, że takie na przykład ważne rzeczy, czyli lekarstwa nie wyrzuca się do szkła tylko oddaje się do apteki. Dowiedziałam się też, że jak się wyrzuca odpady do bio, to się ich nie wyrzuca w woreczku, tylko bez worka - mówi Teresa.

- Żeby nie generować więcej spalin to parę osób jeśli jedzie w tą samą stronę, może jechać jednym autem - dodaje Wojtek. - Warto segregować śmieci, żeby było łatwiej potem przetwarzać je do recyklingu - mówi Wiktoria.

- Zachęcamy do tego, żeby dbać o swoje otoczenie, nie produkować nowych odpadów i zabierać ze sobą napotkane śmieci - mówi Anna Sobańska z fundacji ekologicznej Arka.

- Uczymy tego, że idąc do lasu na spacer czy do parku, nie musimy brać jednorazowych butelek z wodą, możemy mieć swój termosik, swój kubek wielorazowy, umyć go i tak naprawdę śmieci nie powstają. Zachęcamy wszystkich do tego, żeby zbierać śmieci wokoło, sprzątać tereny zielone, parki, tereny takie jak lasy i rejestrować to na naszej stronie. Wystarczy dodać zdjęcie reklamówek odpadów, a my w nagrodę wysyłamy paczuszki nasion dla zapylaczy.

Każdy z młodych uczestników spotkania w Opolu otrzymał książkę, która zyskała nowe życie. Więcej informacji o akcji można uzyskać na stronie kwiatyzamiastsmieci.pl.
Relacja w magazynie "Reporterskie tu i teraz" [autor: Katarzyna Doros-Stachoń]
dzieci
Anna Sobańska
Zbierz worek śmieci i odbierz nasiona kwiatów. Jesienna akcja Fundacji Arka

Wiadomości z regionu

2023-09-27, godz. 16:20 Wybory 2023. Zabytki sakralne i świeckie na Opolszczyźnie otrzymały dofinansowanie remontów z rządowego programu Ponad 53 mln zł przyznano samorządom z Opolszczyzny w drugiej edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Dofinansowanie to pozwoli zrealizować kilkadziesiąt… » więcej 2023-09-27, godz. 15:48 Wybory 2023. Remont zabytkowego ogrodzenia w Byczynie. Inwestycję wsparła poseł Violetta Porowska Będzie remont ogrodzenia zabytkowego cmentarza komunalnego w Byczynie. Gmina zdobyła na ten cel niemal pół miliona złotych dotacji z Rządowego Programu Odbudowy… » więcej 2023-09-27, godz. 14:52 "To się nie może wydarzyć". Racibórz nie chce wracać do województwa opolskiego Przedstawiciele władz samorządowych Raciborza, zarówno na poziomie gminy, jak i powiatu, są przeciwni powrotowi do województwa opolskiego. Ich zdaniem, to… » więcej 2023-09-27, godz. 13:45 "Szóstka" w Lotto w Krapkowicach, szczęśliwa zdrapka w Strzelcach Opolskich 'Szóstka' w Lotto padła w kolekturze w Krapkowicach, natomiast mieszkaniec Strzelec Opolskich w zdrapce wygrał milion złotych. » więcej 2023-09-27, godz. 13:30 Równość, różnorodność i rozwój. Spotkanie przedsiębiorców i młodzieży w Sławięcicach O równości, różnorodności i rozwoju w biznesie, a także codziennym życiu. W Sławięcicach trwa konferencja, w której udział biorą przedsiębiorcy, samorządowcy… » więcej 2023-09-27, godz. 13:00 Radio Opole na Forum Rozwoju Regionalnego. Poszukajmy kierunków rozwoju Opolszczyzny W którą stronę powinna zmierzać Opolszczyzna w rozwoju gospodarczym, społecznym czy relacjach rząd-samorząd? Odpowiedzi na te pytania szukać będą uczestnicy… » więcej 2023-09-27, godz. 12:45 Kolejne elektryczne autobusy dla MZK. Ratusz podpisał umowę z producentem Do Opola przyjadą kolejne elektryczne autobusy. Opolski ratusz podpisał dzisiaj (27.09) umowę na zakup pojazdów, które zasilą flotę Miejskiego Zakładu… » więcej 2023-09-27, godz. 12:30 Przewoził migrantów z Syrii. Wpadł na A4, bo nie włączył świateł w busie Kierowcę przewożącego 27 nielegalnych migrantów z Syrii zatrzymali policjanci krapkowickiej drogówki na opolskim odcinku autostrady A4. W poniedziałek (25.09)… » więcej 2023-09-27, godz. 12:00 Kolejne dotacje na renowację kościoła św. Anny w Oleśnie Żmudne prace konserwatorskie i restauratorskie przywróciły blask dwóm skrzydłom tryptyku kościoła świętej Anny w Oleśnie. » więcej 2023-09-27, godz. 10:54 Nielegalny salon gier zlikwidowany w powiecie brzeskim Do trzech lat więzienia oraz kara grzywny grozi właścicielowi lokalu w powiecie brzeskim, w którym odbywały się nielegalne gry na automatach. Punkt w połowie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »