Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-09-13, 16:00 Autor: Monika Matuszkiewicz-Biel

Nutricia zaczyna budowę największej w historii fabryki. Produkowane w niej będą produkty do żywienia dojelitowego [ZDJĘCIA, FILM]

Inauguracja największej inwestycji w historii Zakładów Produkcyjnych Nutricia w Opolu [fot. Adam Dubiński]
Inauguracja największej inwestycji w historii Zakładów Produkcyjnych Nutricia w Opolu [fot. Adam Dubiński]
Inauguracja największej inwestycji w historii Zakładów Produkcyjnych Nutricia w Opolu [fot. Adam Dubiński]
Inauguracja największej inwestycji w historii Zakładów Produkcyjnych Nutricia w Opolu [fot. Adam Dubiński]
Inauguracja największej inwestycji w historii Zakładów Produkcyjnych Nutricia w Opolu [fot. Adam Dubiński]
Inauguracja największej inwestycji w historii Zakładów Produkcyjnych Nutricia w Opolu [fot. Adam Dubiński]
Nowoczesna metoda produkcji, nowe miejsca pracy i produkty na skalę światową. W Opolu rusza największa w historii grupy Danone inwestycja. Na terenie Zakładów Produkcyjnych Nutricia powstanie nowa fabryka, w której produkowana będzie żywność medyczna przeznaczona do żywienia dojelitowego.
Jak mówi Artur Ludwiczak, prezes firmy Nutricia w Polsce, dzięki temu magazynowi, po raz pierwszy w Polsce produkowane będą produkty dla pacjentów bardzo poważnie chorych.

- Jest to element naszego zabezpieczenia żywieniowego kraju niewątpliwie. Dotychczas te produkty były wytwarzane jedynie w Europie Zachodniej, dzisiaj pierwszy raz tak wysoka technologia trafia do nas, do kraju. Spodziewamy się, że termin realizacji, kiedy pierwszy produkt zjedzie z taśmy produkcyjnej, to będzie styczeń/luty 2025 roku, czyli mniej więcej około 18 miesięcy. To jest bardzo krótki czas, jeśli chodzi o powstanie fabryki, która spełnia standardy farmaceutyczne.

- Powierzchnia budynku będzie miała 7 tysięcy metrów kwadratowych.
To będzie nowa technologia pakowania i produkcji - dodaje Borys Zhyhalov, dyrektor przemysłowy firmy Nutricia.

- To będzie butelka produkowana za granicą zakładu, ale w Polsce. Transportowana do nas do zakładu, potem będzie specjalna dezynfekcja butelki, przygotowanie produktu tutaj w zakładzie, sterylizacja jego i potem pakowanie w umowach aseptycznych. Składowanie i dystrybucja w Polsce - 15 procent wolumenu i w całym świecie.

Dzięki nowej linii produkcyjnej firma będzie mogła zatrudnić około 50 osób. Jak podkreśla Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski, przedsiębiorstwo jest znakiem firmowym całego regionu.

- To bardzo ważne dla województwa opolskiego, że te produkty będą zasilały nie tylko nasz rynek opolski, ale będą trafiały do mieszkańców całej Europy, a nawet poza nią będą docierały. Co też ważne, że te produkty medyczne będą produkowane z polskich produktów.

- Bardzo się cieszymy, że taki inwestor jest w Opolu i dobrze się u nas czuje - dodaje Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

- Zdecydował się na to, aby kolejny etap swojej działalności rozwijać w Opolu. Dla nas to wyróżnienie. Inwestor wyjątkowy, działający w bardzo konkurencyjnej branży żywności. Zresztą świetny pracodawca, bo Nutricia znana jest nie tylko z tego, co robi, ale również tego, jak traktuje pracowników.

- Nutricia wspiera bardzo mocno nasz region, bo uczestniczy w bardzo wielu przedsięwzięciach i jest do dyspozycji przy każdej potrzebie - zaznacza Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego.

- Dlatego tak firma jest tak ważna dla naszego regionu. Generalnie naszą taką przewagą konkurencyjną województwa opolskiego, które nie jest ani największe, ani najbardziej ludne, ani najbardziej zasobne w różnego rodzaju surowce, jest właśnie ten brak dystansu i skłonność samorządów do współpracy z inwestorami.

Koszt nowej inwestycji to 230 milionów złotych.
Artur Ludwiczak
Borys Zhyhalov
Sławomir Kłosowski
Arkadiusz Wiśniewski
Szymon Ogłaza
Nutricia zaczyna budowę największej w historii fabryki tworzącej produkty do żywienia dojelitowego

Wiadomości z regionu

2023-09-27, godz. 18:12 "Cześć i chwała bohaterom". 84. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego [ZDJĘCIA] Dziś (27.09) mijają 84 lata od powołania Polskiego Państwa Podziemnego, największej organizacji konspiracyjnej posiadającej swoje struktury na wzór pa… » więcej 2023-09-27, godz. 17:46 Wybory 2023. Losowanie kolejności bloków wyborczych, które będą nadawane w Radiu Opole Kolejność emisji spotów wyborczych i tych dotyczących referendum na antenie Radia Opole - rozlosowana. » więcej 2023-09-27, godz. 17:42 Dofinasowanie dla terenów popegeerowskich zrealizowało oczekiwania uczniów wiejskiej szkoły W Racławicach Śląskich oddano do użytku zmodernizowany kompleks sportowy szkoły podstawowej. Inwestycja kosztowała ponad 1,4 mln zł. Na ten cel gmina Głogówek… » więcej 2023-09-27, godz. 16:30 Namysłów: policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich Nielegalną plantację konopi indyjskich zlikwidowali policjanci z Namysłowa. Zatrzymano 37-letniego mężczyznę, grozi mu do 3 lat więzienia. » więcej 2023-09-27, godz. 16:20 Wybory 2023. Zabytki sakralne i świeckie na Opolszczyźnie z dofinansowaniem do remontów Ponad 53 mln zł przyznano samorządom z Opolszczyzny w drugiej edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Dofinansowanie to pozwoli zrealizować kilkadziesiąt… » więcej 2023-09-27, godz. 16:15 Radio Opole na Forum Rozwoju Regionalnego. Poszukajmy kierunków rozwoju Opolszczyzny W którą stronę powinna zmierzać Opolszczyzna w rozwoju gospodarczym, społecznym czy relacjach rząd-samorząd? Odpowiedzi na te pytania szukać będą uczestnicy… » więcej 2023-09-27, godz. 15:48 Wybory 2023. Remont zabytkowego ogrodzenia w Byczynie. Inwestycję wsparła poseł Violetta Porowska Będzie remont ogrodzenia zabytkowego cmentarza komunalnego w Byczynie. Gmina zdobyła na ten cel niemal pół miliona złotych dotacji z Rządowego Programu Odbudowy… » więcej 2023-09-27, godz. 14:52 "To się nie może wydarzyć". Racibórz nie chce wracać do województwa opolskiego Przedstawiciele władz samorządowych Raciborza, zarówno na poziomie gminy, jak i powiatu, są przeciwni powrotowi do województwa opolskiego. Ich zdaniem, to… » więcej 2023-09-27, godz. 13:45 "Szóstka" w Lotto w Krapkowicach, szczęśliwa zdrapka w Strzelcach Opolskich 'Szóstka' w Lotto padła w kolekturze w Krapkowicach, natomiast mieszkaniec Strzelec Opolskich w zdrapce wygrał milion złotych. » więcej 2023-09-27, godz. 13:30 Równość, różnorodność i rozwój. Spotkanie przedsiębiorców i młodzieży w Sławięcicach O równości, różnorodności i rozwoju w biznesie, a także codziennym życiu. W Sławięcicach trwa konferencja, w której udział biorą przedsiębiorcy, samorządowcy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »