Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-06-10, 16:45 Autor: Witold Wośtak

Rumba, tango i walc. Na Grand Prix do Gogolina przyjechali tancerze z całej Polski

Grand Prix Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego w Gogolinie [fot. Witold Wośtak]
Grand Prix Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego w Gogolinie [fot. Witold Wośtak]
Ponad 200 par rywalizuje od rana w Grand Prix Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego w Gogolinie. Do hali im. Bernarda i Zygfryda Blautów na 9. edycję przyjechały tancerki i tancerze z całego kraju.
Turniej został podzielony na cztery bloki, a przez cały dzień można zobaczyć popisy na parkiecie, bo zakończenie przewidziano na 22:00. Patrycja Labusga, kierownik organizacyjny gogolińskiego Grand Prix Polski, przypomina, że taniec towarzyski charakteryzuje się dwoma stylami.

- Jest styl standardowy i latynoamerykański. W stylu standardowym możemy zobaczyć chociażby walc angielski, walc wiedeński i tango, natomiast w tańcach latynoamerykańskich z pewnością jest cza-cza, rumba, paso doble. W sumie tych tańców jest dziesięć, ale nie wszyscy tańczą całą dziesiątkę. Niektóre pary tańczą jedynie standardowy lub latynoamerykański.

Jacek Jeschke, jeden z sędziów, dodaje, że pary i soliści są oceniani pod wieloma względami.

- Każdy ma swoje priorytety, ale oczywiście mamy sprecyzowane zasady, którymi trzeba posługiwać się. Mam na myśli muzykę, choreografię czy partnerowanie. Jest wiele aspektów, a który jest najważniejszy? Każdy sędzia wybiera sobie dowolnie.

Magdalena Emerla i Radosław Sadowski, para taneczna z Krakowa, przyjechała do Gogolina z konkretnymi celami.

- Mamy dość mocno sprecyzowany cel. To jest nasz ostatni turniej w sezonie, więc chcielibyśmy dobrze zakończyć go. Rywalizacja nie może jednak przeważać nad przyjemnością i miłością do tańca. Nie możemy tego zabić rywalizacją.

- Ja uwielbiam rywalizację, uwielbiam tańczyć, ale sama rywalizacja nie jest wszystkim podczas turnieju. Chodzi o pokazanie tego, co wytrenowało się przez długie lata wspólnego tańczenia. To jest rzecz, którą uwielbiamy razem.

Radio Opole objęło to przedsięwzięcie patronatem medialnym, a więcej o Grand Prix w Gogolinie powiemy w poniedziałkowym (12.06) magazynie Reporterskie tu i teraz.
Patrycja Labusga
Jacek Jeschke
Magdalena Emerla i Radosław Sadowski

Wiadomości z regionu

2023-09-22, godz. 20:15 Cenna wygrana piłkarzy Odry Opole w Legnicy. ''Niebiesko-czerwoni'' wrócili na fotel lidera W spotkaniu otwierającym 9. kolejkę rozgrywek Fortuna 1. Ligi Odra Opole pokonała na wyjeździe spadkowicza z ekstraklasy Miedź Legnica 2:1. Po tym spotkaniu… » więcej 2023-09-22, godz. 20:10 "Nagroda, która ma swoją tradycję". Opolska Izba Gospodarcza nagrodziła ludzi biznesu Już po raz 20. Opolska Izba Gospodarcza przyznała Opolskie Nagrody Jakości. Nagrodzonych zostało 10 podmiotów, wśród nich są zarówno przedsiębiorcy… » więcej 2023-09-22, godz. 19:15 Wybory 2023. Opolska Lewica o problemach szpitali powiatowych - Sytuacja finansowa szpitali powiatowych jest dramatyczna - powiedziała w Opolu Marcelina Zawisza, kandydatka do Sejmu z opolskiej listy Lewicy. Uważa, że… » więcej 2023-09-22, godz. 18:35 "Opolska młodzież na stadiony". Kolejna edycja akcji PZPN i Ministerstwa Sportu Zdrowy tryb życia i promocja aktywnego spędzania czasu - to cel akcji 'Opolska młodzież na stadiony'. » więcej 2023-09-22, godz. 18:00 "Złota alga zaczyna znikać". Wojewoda zniósł zakaz korzystania z wód Kanału Gliwickiego Można już korzystać z wód Kanału Gliwickiego. Wojewoda opolski odwołał rozporządzenie wprowadzone 11 września, które obejmowało między innymi zakaz… » więcej 2023-09-22, godz. 17:00 Wybory 2023. Kandydatki z Mniejszości Niemieckiej walczą o równe traktowanie kobiet Wyrównywanie szans ekonomicznych, dostępność do badań i opieki zdrowotnej dla kobiet oraz wsparcie ich w rozwoju - to główne postulaty kobiet startujących… » więcej 2023-09-22, godz. 16:45 Uroczyste wręczenie sztandarów Zakładom Karnym w Strzelcach Opolskich i Głubczycach Zakłady Karne w Strzelcach Opolskich i Głubczycach od dziś (22.09) mają swoje sztandary. Na Górze św. Anny odbyły się uroczystości nadania i przekazania… » więcej 2023-09-22, godz. 15:30 "Uderza w polski mundur". Janusz Kowalski krytykuje film "Zielona granica" Agnieszki Holland - Ten film uderza w polski mundur - tak Janusz Kowalski, wiceminister rolnictwa, poseł Suwerennej Polski, komentuje film 'Zielona granica' w reżyserii Agnieszki… » więcej 2023-09-22, godz. 14:45 Na sprzęt i rozbudowę. 47 mln złotych dla 5 SOR-ów na Opolszczyźnie Ponad 47 milionów złotych trafi do 5 opolskich Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych. Pieniądze przekazane przez resort zdrowia zostaną skierowane do Kędzierzyna-Koźla… » więcej 2023-09-22, godz. 14:30 Wybory 2023. "Dość rozdawnictwa". Trzecia Droga o walce z wysoką inflacją 'Bazarek drożyzny PiS' - pod takim hasłem opolscy działacze ruchu Polska 2050 zorganizowali dziś (22.09) w Opolu happening. - To wydarzanie, które organizujemy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »