Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-06-01, 18:30 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Dzień Dziecka w "Zaczarowanym Świecie" pełen baniek mydlanych i eksperymentów [ZDJĘCIA]

Dzień Dziecka w RCRE [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Dzień Dziecka w RCRE [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Dzień Dziecka w RCRE [fot. Agnieszka Pietrzyk]
Dzień Dziecka w RCRE [fot. Agnieszka Pietrzyk]
Dzień Dziecka w RCRE [fot. Agnieszka Pietrzyk]
Dzień Dziecka w RCRE [fot. Agnieszka Pietrzyk]
Chemiczne doświadczenia, strefa odkrywcy, strefa sensoryczna i ogromne klocki. Tak wyglądał Dzień Dziecka w Centrum Nauki i Eksperymentu RCRE "Zaczarowany Świat" w Opolu. W dniu swojego święta najmłodsi mieszkańcy naszego regionu mogli przez chwilę poczuć się jak prawdziwi naukowcy.
- Moczymy ręce w pianie i zamiast małych bąbli są wielkie bąble. Robimy glizdę z pianek, a wcześniej tańczące monety - mówią Antek i Maciek.

- Układaliśmy klocki, były gry sportowe na zachowanie równowagi - mówi Hania.

- Teraz jest plac wodny i tutaj jest bardzo fajnie, są różne maszyny, które dawniej służyły do czerpania wody, albo wyciągania jej na powierzchnię - dodają Martyna i Jasenia.

- Bawimy się, doświadczamy i eksperymentujemy - mówi Agnieszka Królikowska z Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu. - Mamy fajne widowiskowe doświadczenia z suchym lodem. Dzieci wykonywały również olbrzymią pastę do zębów dla słoni. Mamy też jedyny zewnętrzny plac wodny w województwie opolskim, który nazywa się "moc żywiołów-woda". W tym miejscu dzieci uczą się, jak działa obieg wody w przyrodzie. Poprzez zabawę dotykamy tej wiedzy.

Dzieci sprawdzały m.in. co się stanie, kiedy zmieszamy wodę z olejem i tworzyły bańki mydlane na stole. - Do takiej prostej zabawy wystarczy płyn do mycia naczyń i słomka - przekonuje jedna z animatorek. - Smarujemy stół płynem, a potem musimy włożyć zwykłą papierową słomkę do wody, wyciągnąć i delikatnie dmuchnąć na stolik i powstaje nam bańka. W domu można to także spokojnie robić, tylko trzeba dziecku pomysł podsunąć i uruchomić kreatywność.

Dzień Dziecka w Zaczarowanym Świecie przy ul. Duboisa 36 w Opolu potrwa jeszcze jutro (02.06). W ramach ogólnopolskiej inicjatywy zaplanowano akcję pod hasłem "Czytanie na trawie". Przedszkolakom i uczniom szkół podstawowych odczytane zostaną fragmenty bajek z tzw. złotej listy, w tym m.in. "Kubuś Puchatek".
dzieci
Agnieszka Królikowska
animatorka
Relacja w magazynie Reporterskie Tu i Teraz [autor: Katarzyna Doros-Stachoń]

Wiadomości z regionu

2023-09-23, godz. 06:29 Tragiczny nocny pożar w Kędzierzynie-Koźlu. Nie żyje starszy mężczyzna Dziś (23.09) w nocy w Kędzierzynie-Koźlu wybuchł pożar w budynku wielorodzinnym. Poszkodowany został starszy mężczyzna, któremu strażacy udzielali pierwszej… » więcej 2023-09-22, godz. 20:15 Cenna wygrana piłkarzy Odry Opole w Legnicy. ''Niebiesko-czerwoni'' wrócili na fotel lidera W spotkaniu otwierającym 9. kolejkę rozgrywek Fortuna 1. Ligi Odra Opole pokonała na wyjeździe spadkowicza z ekstraklasy Miedź Legnica 2:1. Po tym spotkaniu… » więcej 2023-09-22, godz. 20:10 "Nagroda, która ma swoją tradycję". Opolska Izba Gospodarcza nagrodziła ludzi biznesu Już po raz 20. Opolska Izba Gospodarcza przyznała Opolskie Nagrody Jakości. Nagrodzonych zostało 10 podmiotów, wśród nich są zarówno przedsiębiorcy… » więcej 2023-09-22, godz. 19:15 Wybory 2023. Opolska Lewica o problemach szpitali powiatowych - Sytuacja finansowa szpitali powiatowych jest dramatyczna - powiedziała w Opolu Marcelina Zawisza, kandydatka do Sejmu z opolskiej listy Lewicy. Uważa, że… » więcej 2023-09-22, godz. 18:35 "Opolska młodzież na stadiony". Kolejna edycja akcji PZPN i Ministerstwa Sportu Zdrowy tryb życia i promocja aktywnego spędzania czasu - to cel akcji 'Opolska młodzież na stadiony'. » więcej 2023-09-22, godz. 18:00 "Złota alga zaczyna znikać". Wojewoda zniósł zakaz korzystania z wód Kanału Gliwickiego Można już korzystać z wód Kanału Gliwickiego. Wojewoda opolski odwołał rozporządzenie wprowadzone 11 września, które obejmowało między innymi zakaz… » więcej 2023-09-22, godz. 17:00 Wybory 2023. Kandydatki z Mniejszości Niemieckiej walczą o równe traktowanie kobiet Wyrównywanie szans ekonomicznych, dostępność do badań i opieki zdrowotnej dla kobiet oraz wsparcie ich w rozwoju - to główne postulaty kobiet startujących… » więcej 2023-09-22, godz. 16:45 Uroczyste wręczenie sztandarów Zakładom Karnym w Strzelcach Opolskich i Głubczycach Zakłady Karne w Strzelcach Opolskich i Głubczycach od dziś (22.09) mają swoje sztandary. Na Górze św. Anny odbyły się uroczystości nadania i przekazania… » więcej 2023-09-22, godz. 15:30 "Uderza w polski mundur". Janusz Kowalski krytykuje film "Zielona granica" Agnieszki Holland - Ten film uderza w polski mundur - tak Janusz Kowalski, wiceminister rolnictwa, poseł Suwerennej Polski, komentuje film 'Zielona granica' w reżyserii Agnieszki… » więcej 2023-09-22, godz. 14:45 Na sprzęt i rozbudowę. 47 mln złotych dla 5 SOR-ów na Opolszczyźnie Ponad 47 milionów złotych trafi do 5 opolskich Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych. Pieniądze przekazane przez resort zdrowia zostaną skierowane do Kędzierzyna-Koźla… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »