Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-05-31, 17:06 Autor: Witold Wośtak/Bogusław Kalisz

Nie ma osób rannych, ale straty będą ogromne. Pożar fabryki mebli w Niwnicy obok Nysy [ZDJĘCIA, FILM]

Pożar fabryki mebli fot. PSP
Pożar fabryki mebli fot. PSP
Pożar fabryki mebli w Niwnicy [fot. materiały słuchaczki]
Pożar fabryki mebli w Niwnicy [fot. materiały słuchaczki]
Pożar w Niwnicy fot. Kordian Kolbiarz
Pożar w Niwnicy fot. Kordian Kolbiarz
Pożar w Niwnicy fot. Mario
Pożar w Niwnicy fot. Mario
Pożar w Niwnicy fot. Mario
Pożar w Niwnicy fot. Mario
Pożar w Niwnicy fot. Mario
Pożar w Niwnicy fot. Mario
Pożar fabryki mebli fot. PSP
Pożar fabryki mebli fot. PSP
Pożar fabryki mebli fot. PSP
Pożar fabryki mebli fot. PSP
Pożar fabryki mebli fot. PSP
Pożar fabryki mebli fot. PSP
24 zastępy straży pożarnej z dwóch powiatów walczy z pożarem hali produkcyjnej w Niwnicy obok Nysy. To informacje na 17:00.
Jak poinformował młodszy kapitan Łukasz Nowak, rzecznik prasowy Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, prawdopodobnie to pożar w fabryce mebli, gdzie unosi się dużo czarnego dymu.

Na miejsce jadą przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.


AKTUALIZACJA (17:15)

Na miejscu akcji jest już 26 zastępów strażackich, ale najprawdopodobniej potrzebne będzie zadysponowanie kolejnych sił. Po dotarciu na miejsce kierownictwo Komendy Wojewódzkiej podejmie decyzje co do dalszych kroków. Płonie magazyn z materiałami do produkcji mebli, między innymi gąbkami i tapicerką. Ze względu na zagrożenie budynków sąsiadujących strażacy muszą nie tylko gasić pożar, ale też chronić pozostałe zabudowania.

AKTUALIZACJA (17:50)

Na miejscu z ogniem walczy już 30 zastępów strażackich. Sytuacja jest rozwojowa, więc mogą zostać wezwane kolejne siły. Na ten moment nie ma informacji o osobach poszkodowanych, a przyczyny na razie są nieznane.

Płonie hala o wymiarach 25 na 70 na 8 metrów. Do akcji wezwano między innymi śmigłowiec Lasów Państwowych. Co do zagrożonych budynków, nie zapadła decyzja o ewakuacji ich mieszkańców.

Te informacje przekazał kapitan Łukasz Nowak ze Stanowiska Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

AKTUALIZACJA (18:40)

O niewyobrażalnej tragedii mówi burmistrz Nysy. Kordian Kolbiarz jest na miejscu akcji gaśniczej. Włodarz potwierdza, że na szczęście nie było ofiar śmiertelnych ani rannych.

- Firma spłonęła niemal całkowicie, co najmniej 75 procent. Przepadły maszyny i urządzenia, ale dzięki Bogu nikt nie ucierpiał, bo kiedy zauważono pożar, było już po pracy. Właścicielka jest na miejscu, niestety ona straciła dorobek życia, a poza tym wiele osób straciło miejsce zatrudnienia - to jest dramat. Strażacy walczą przez cały czas na najwyższych obrotach, bo jest dym i ogień - mówi burmistrz.

AKTUALIZACJA (19:10)

Strażacy dogaszają pożar, który wybuchł w fabryce mebli w Niwnicy obok Nysy. Ogień zauważono po 16:00, a według informacji sprzed godziny, z ogniem walczyło 36 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z kilku powiatów. Młodszy kapitan Łukasz Nowak, rzecznik prasowy Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, mówi, że wszystkie siły skupiają się na ugaszeniu pożaru.

- Nie ma obecnie bezpośredniego zagrożenia dla budynków sąsiadujących. Tutaj wiatr jest również sprzyjający, ponieważ dym, który zmienił już kolor na znacznie jaśniejszy, wieje w kierunku pól i lasu, zatem nie ma zagrożenia dla mieszkańców.

Pytamy młodszego kapitana Nowaka, czy na miejscu mówi się cokolwiek o potencjalnej przyczynie wybuchu ognia.

- Nie mam jakichkolwiek informacji co do przypuszczalnej przyczyny powstania pożaru. Tutaj na miejscu są policjanci. Jak tylko zakończą się nasze działania ratownicze, funkcjonariusze wejdą na miejsce działań.
Kordian Kolbiarz
Łukasz Nowak 1
Łukasz Nowak 2
Pożar fabryki mebli w Niwnicy [film od słuchaczki]

Wiadomości z regionu

2023-09-22, godz. 20:15 Cenna wygrana piłkarzy Odry Opole w Legnicy. ''Niebiesko-czerwoni'' wrócili na fotel lidera W spotkaniu otwierającym 9. kolejkę rozgrywek Fortuna 1. Ligi Odra Opole pokonała na wyjeździe spadkowicza z ekstraklasy Miedź Legnica 2:1. Po tym spotkaniu… » więcej 2023-09-22, godz. 20:10 "Nagroda, która ma swoją tradycję". Opolska Izba Gospodarcza nagrodziła ludzi biznesu Już po raz 20. Opolska Izba Gospodarcza przyznała Opolskie Nagrody Jakości. Nagrodzonych zostało 10 podmiotów, wśród nich są zarówno przedsiębiorcy… » więcej 2023-09-22, godz. 19:15 Wybory 2023. Opolska Lewica o problemach szpitali powiatowych - Sytuacja finansowa szpitali powiatowych jest dramatyczna - powiedziała w Opolu Marcelina Zawisza, kandydatka do Sejmu z opolskiej listy Lewicy. Uważa, że… » więcej 2023-09-22, godz. 18:35 "Opolska młodzież na stadiony". Kolejna edycja akcji PZPN i Ministerstwa Sportu Zdrowy tryb życia i promocja aktywnego spędzania czasu - to cel akcji 'Opolska młodzież na stadiony'. » więcej 2023-09-22, godz. 18:00 "Złota alga zaczyna znikać". Wojewoda zniósł zakaz korzystania z wód Kanału Gliwickiego Można już korzystać z wód Kanału Gliwickiego. Wojewoda opolski odwołał rozporządzenie wprowadzone 11 września, które obejmowało między innymi zakaz… » więcej 2023-09-22, godz. 17:00 Wybory 2023. Kandydatki z Mniejszości Niemieckiej walczą o równe traktowanie kobiet Wyrównywanie szans ekonomicznych, dostępność do badań i opieki zdrowotnej dla kobiet oraz wsparcie ich w rozwoju - to główne postulaty kobiet startujących… » więcej 2023-09-22, godz. 16:45 Uroczyste wręczenie sztandarów Zakładom Karnym w Strzelcach Opolskich i Głubczycach Zakłady Karne w Strzelcach Opolskich i Głubczycach od dziś (22.09) mają swoje sztandary. Na Górze św. Anny odbyły się uroczystości nadania i przekazania… » więcej 2023-09-22, godz. 15:30 "Uderza w polski mundur". Janusz Kowalski krytykuje film "Zielona granica" Agnieszki Holland - Ten film uderza w polski mundur - tak Janusz Kowalski, wiceminister rolnictwa, poseł Suwerennej Polski, komentuje film 'Zielona granica' w reżyserii Agnieszki… » więcej 2023-09-22, godz. 14:45 Na sprzęt i rozbudowę. 47 mln złotych dla 5 SOR-ów na Opolszczyźnie Ponad 47 milionów złotych trafi do 5 opolskich Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych. Pieniądze przekazane przez resort zdrowia zostaną skierowane do Kędzierzyna-Koźla… » więcej 2023-09-22, godz. 14:30 Wybory 2023. "Dość rozdawnictwa". Trzecia Droga o walce z wysoką inflacją 'Bazarek drożyzny PiS' - pod takim hasłem opolscy działacze ruchu Polska 2050 zorganizowali dziś (22.09) w Opolu happening. - To wydarzanie, które organizujemy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »