Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-05-31, 19:20 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Trwa tydzień zdrowia rodzin. Drzwi dla rodziców z dziećmi otworzył opolski NFZ [ZDJĘCIA]

Dzień otwarty w NFZ. Konsultacja u neurologopedy [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Dzień otwarty w NFZ. Konsultacja u neurologopedy [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Dzień otwarty w NFZ. Konsultacja u neurologopedy [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Dzień otwarty w NFZ. Konsultacja u neurologopedy [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Dzień otwarty w NFZ [fot. Jarosław Madzia]
Dzień otwarty w NFZ [fot. Jarosław Madzia]
Na co zwrócić uwagę podczas pierwszego tysiąca dni życia dziecka, co powinno nas niepokoić i kiedy udać się na konsultację do specjalistów. Tego można było dowiedzieć się podczas dnia otwartego "Świadoma mama" w opolskim NFZ.
- Jeżeli tylko coś nas niepokoi, to na pierwszą konsultację możemy się zgłaszać kilka dni po porodzie, a następnie w zależności od etapów rozwojowych dziecka - mówi Violetta Stasiak-Ogonowska, neurologopeda i terapeuta ortodoncji funkcjonalnej. - Jeżeli widzimy, że dziecko oddycha przez buzię, nie gaworzy w określonym etapie rozwojowym, czyli po 6. miesiącu życia, ma problem z rozszerzaniem diety, to wtedy jak najszybciej warto zgłosić się do logopedy, by te kamienie milowe pomóc dziecku przejść. Pierwsze słowa według norm rozwojowych powinny pojawić się około pierwszego roku życia, a takie proste zdania, które dziecko powinno budować np. "Mama daj", to około drugiego roku życia.

- Przez cały tydzień we wszystkich oddziałach Narodowego Funduszu Zdrowia trwa tydzień zdrowia rodzin - mówi Barbara Pawlos, rzecznik prasowy opolskiego oddziały NFZ. - W związku z tym również nasz dzień otwarty. Z takich konsultacji możemy korzystać nie tylko w momencie, jeżeli coś się dzieje, widzimy jakąś nieprawidłowość, ale również wtedy, kiedy wydaje nam się, że wszystko jest w porządku, a chcemy sprawdzić pod okiem specjalisty czy na pewno.

W trakcie dnia otwartego rodzice mogli skorzystać z porad fizjoterapeutów czy położnej.
Violetta Stasiak-Ogonowska
Barbara Pawlos, mama

Wiadomości z regionu

2023-09-28, godz. 08:32 Wypadek w Strzelcach Opolskich. Samochód osobowy potrącił motocyklistę Utrudnienia w Strzelcach Opolskich na drodze krajowej 94 w rejonie urzędu skarbowego. Około 7.30 doszło do potrącenia motocyklisty. Zablokowany był jeden… » więcej 2023-09-28, godz. 08:00 Będą nowe chodniki i interaktywne przejścia w centrum Dobrodzienia Nowe chodniki oraz przejścia dla pieszych mają poprawić bezpieczeństwo w centrum Dobrodzienia. » więcej 2023-09-28, godz. 07:15 Uczniowie i mieszkańcy Praszki mają nowoczesne boisko przy szkole. Wcześniej był pękający asfalt Nowoczesne boisko wielofunkcyjne ma do dyspozycji po wielu latach Publiczna Szkoła Podstawowa numer 2 w Praszce. » więcej 2023-09-28, godz. 07:00 Wybory 2023. Radio Opole zaprasza na przedwyborcze debaty z udziałem publiczności Radio Opole zaprasza na przedwyborcze debaty z udziałem kandydatów startujących w tegorocznych wyborach parlamentarnych. Przez dwa tygodnie proponujemy słuchaczom… » więcej 2023-09-28, godz. 06:45 "Te rzeczy dzieją się z pasji". Ludzie kultury docenieni [ZDJĘCIA] Gala Ludzi Kultury w Teatrze imienia Jana Kochanowskiego w Opolu zebrała artystów i działaczy kultury z całego województwa. Marszałek województwa opolskiego… » więcej 2023-09-27, godz. 21:06 Tutaj każdy był zwycięzcą. Ponad setka dzieci uczestniczyła w turnieju integracyjnym Jedną z fundamentalnych zasad olimpizmu jest ta mówiąca, że każdy musi mieć możliwość uprawiania sportu, bez jakiejkolwiek dyskryminacji. Tę zasadę… » więcej 2023-09-27, godz. 18:12 "Cześć i chwała bohaterom". 84. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego [ZDJĘCIA] Dziś (27.09) mijają 84 lata od powołania Polskiego Państwa Podziemnego, największej organizacji konspiracyjnej posiadającej swoje struktury na wzór pa… » więcej 2023-09-27, godz. 17:46 Wybory 2023. Losowanie kolejności bloków wyborczych, które będą nadawane w Radiu Opole Kolejność emisji spotów wyborczych i tych dotyczących referendum na antenie Radia Opole - rozlosowana. » więcej 2023-09-27, godz. 17:42 Dofinasowanie dla terenów popegeerowskich zrealizowało oczekiwania uczniów wiejskiej szkoły W Racławicach Śląskich oddano do użytku zmodernizowany kompleks sportowy szkoły podstawowej. Inwestycja kosztowała ponad 1,4 mln zł. Na ten cel gmina Głogówek… » więcej 2023-09-27, godz. 16:30 Namysłów: policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich Nielegalną plantację konopi indyjskich zlikwidowali policjanci z Namysłowa. Zatrzymano 37-letniego mężczyznę, grozi mu do 3 lat więzienia. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »