Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-05-30, 20:00 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Najlepsza nauka jest przez zabawę. Przedszkolaki bawiły się na wojewódzkiej olimpiadzie [ZDJĘCIA, FILM]

XI Wojewódzka Olimpiada Przedszkolaków “Torba Kangura” [fot. Adam Dubiński]
XI Wojewódzka Olimpiada Przedszkolaków “Torba Kangura” [fot. Adam Dubiński]
XI Wojewódzka Olimpiada Przedszkolaków “Torba Kangura” [fot. Adam Dubiński]
XI Wojewódzka Olimpiada Przedszkolaków “Torba Kangura” [fot. Adam Dubiński]
XI Wojewódzka Olimpiada Przedszkolaków “Torba Kangura” [fot. Adam Dubiński]
XI Wojewódzka Olimpiada Przedszkolaków “Torba Kangura” [fot. Adam Dubiński]
XI Wojewódzka Olimpiada Przedszkolaków “Torba Kangura” [fot. Adam Dubiński]
XI Wojewódzka Olimpiada Przedszkolaków “Torba Kangura” [fot. Adam Dubiński]
125 dzieci uczyło się o zdrowiu i bezpieczeństwie podczas XI wojewódzkiej olimpiady przedszkolaków "Torba Kangura" w Opolu. Wśród konkurencji przygotowanych dla najmłodszych znalazły się nauka pierwszej pomocy, prawidłowe poruszanie się po miasteczku ruchu czy zawody sportowe. Organizatorem wydarzenia było Publiczne Przedszkole nr 25 w Opolu.
- Jak auta jadą, to powinny przepuszczać pieszych na pasach, bo mają pierwszeństwo - mówi Hania.

- Uciskaliśmy klatkę piersiową 30 razy i sprawdzaliśmy, czy poszkodowany oddycha - mówi jeden z przedszkolaków.

- Pomogłem uratować życie, bo miś miał wypadek w pociągu. Musieliśmy na noszach zabrać go do szpitala, żeby mu zabandażowali łapkę i nóżkę. Łatwe to było - dodaje jeden z chłopców.

- To taka impreza, gdzie metodą stanowiskową dzieci uczą się ponosić odpowiedzialność za własne postępowanie - mówi Ewa Dęga, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 25 w Opolu. - Zaczęliśmy od wypadku komunikacyjnego w pociągu. Pasażerami były misie, które są ewakuowane przez ratowników na noszach, a potem są zanoszone do punktu opatrunkowego. I tam dzieci zakładają bandaże. Jest stanowisko resuscytacji. W zabawie biorą udział całe grupy przedszkolne. Mamy też przypomnienie numerów alarmowych, ale zdrowie to również ruch, więc mamy tory przeszkód.

- Dużo więcej dzieci uczą się w ten sposób niż np. z obrazków. Najlepsza jest nauka przez praktykę - dodaje Małgorzata Jurczyńska z Publicznego Przedszkola nr 21 w Opolu.

W wojewódzkiej olimpiadzie "Torba Kangura" wzięły udział dzieci z 5 przedszkoli.
Przedszkolaki
Ewa Dęga, Małgorzata Jurczyńska
Najlepsza nauka jest przez zabawę. Przedszkolaki bawiły się na wojewódzkiej olimpiadzie [FILM]

Wiadomości z regionu

2023-09-28, godz. 10:05 Pirat z lamborghini ma 28 lat. "Sprawa jest w toku" Policjanci z Lewina Brzeskiego ustalili personalia kierowcy lamborghini, który pod koniec czerwca wykonał piracki rajd po opolskiej autostradzie. Przekraczał… » więcej 2023-09-28, godz. 10:00 Opolski lekarz na czele Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego Prof. Marek Gierlotka, kierownik oddziału kardiologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu stanie na czele Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. » więcej 2023-09-28, godz. 10:00 Mała, a może uratować życie. W zdzieszowickiej koksowni pracownicy noszą specjalne opaski 130 pracowników zdzieszowickiej koksowni ArcelorMittal Poland na co dzień korzysta z opasek bezpieczeństwa. Te niewielkie urządzenia w razie potrzeby mogą… » więcej 2023-09-28, godz. 09:30 Radio Opole na Forum Rozwoju Regionalnego. Poszukajmy kierunków rozwoju Opolszczyzny W którą stronę powinna zmierzać Opolszczyzna w rozwoju gospodarczym, społecznym czy relacjach rząd-samorząd? Odpowiedzi na te pytania szukać będą uczestnicy… » więcej 2023-09-28, godz. 08:32 Wypadek w Strzelcach Opolskich. Samochód osobowy potrącił motocyklistę Utrudnienia w Strzelcach Opolskich na drodze krajowej 94 w rejonie urzędu skarbowego. Około 7.30 doszło do potrącenia motocyklisty. Zablokowany był jeden… » więcej 2023-09-28, godz. 08:00 Będą nowe chodniki i interaktywne przejścia w centrum Dobrodzienia Nowe chodniki oraz przejścia dla pieszych mają poprawić bezpieczeństwo w centrum Dobrodzienia. » więcej 2023-09-28, godz. 07:15 Uczniowie i mieszkańcy Praszki mają nowoczesne boisko przy szkole. Wcześniej był pękający asfalt Nowoczesne boisko wielofunkcyjne ma do dyspozycji po wielu latach Publiczna Szkoła Podstawowa numer 2 w Praszce. » więcej 2023-09-28, godz. 07:00 Wybory 2023. Radio Opole zaprasza na przedwyborcze debaty z udziałem publiczności Radio Opole zaprasza na przedwyborcze debaty z udziałem kandydatów startujących w tegorocznych wyborach parlamentarnych. Przez dwa tygodnie proponujemy słuchaczom… » więcej 2023-09-28, godz. 06:45 "Te rzeczy dzieją się z pasji". Ludzie kultury docenieni [ZDJĘCIA] Gala Ludzi Kultury w Teatrze imienia Jana Kochanowskiego w Opolu zebrała artystów i działaczy kultury z całego województwa. Marszałek województwa opolskiego… » więcej 2023-09-27, godz. 21:06 Tutaj każdy był zwycięzcą. Ponad setka dzieci uczestniczyła w turnieju integracyjnym Jedną z fundamentalnych zasad olimpizmu jest ta mówiąca, że każdy musi mieć możliwość uprawiania sportu, bez jakiejkolwiek dyskryminacji. Tę zasadę… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »