Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-05-28, 14:41 Autor: Daniel Klimczak

Głuchołazy świętują 55-lecie Orderu Uśmiechu. Na początek festyn

Głuchołazy świętują 55-lecie Orderu Uśmiechu [fot. Daniel Klimczak]
Głuchołazy świętują 55-lecie Orderu Uśmiechu [fot. Daniel Klimczak]
Głuchołazy świętują 55-lecie Orderu Uśmiechu [fot. Daniel Klimczak]
Głuchołazy świętują 55-lecie Orderu Uśmiechu [fot. Daniel Klimczak]
Głuchołazy świętują 55-lecie Orderu Uśmiechu [fot. Daniel Klimczak]
Głuchołazy świętują 55-lecie Orderu Uśmiechu [fot. Daniel Klimczak]
W Głuchołazach rozpoczęło się wielkie świętowanie przypadającego w tym roku 55-lecia ustanowienia Orderu Uśmiechu. Imprezą otwierającą obchody jubileuszu jest trwający w Parku Zdrojowym rodzinny festyn.
- To impreza, w której każdy może znaleźć coś dla siebie - mówi dyrektor Centrum Kultury w Głuchołazach Tomasz Kanas. - Występy naszych młodych artystów ze studia piosenki, a także gość specjalny, Inspektor Ogórek w programach Bezpiecznie na drodze i Odkrywamy świat witamin. Serwujemy dla naszych milusińskich gry i zabawy animacyjne, pokazy sprzętu strażackiego, stoisko policji, stoisko Lasów Państwowych i szereg różnych warsztatów - wymienia.

Uczestnicy festynu wskazują, że warto było przyjść dziś przed Muszlę Leśną, nie tylko po to, by wysłuchać koncertów. Sporym zainteresowaniem najmłodszych cieszą się pojazdy służb mundurowych.

- Można zobaczyć, jak wyglądają różne wozy strażackie - powiedział Adam.

- Można poczuć się jak prawdziwy policjant. Chciałbym być kiedyś policjantem, zatrzymywałbym złodziei. Nie warto być złodziejem, bo można pójść do więzienia przynajmniej na 20 lat - dodaje Mariusz.

Jak mówi naczelnik wydziału promocji i turystyki w głuchołaskim magistracie Bartosz Bukała, miasto od wielu lat jest ściśle powiązane z Orderem Uśmiechu.

- Mamy fontannę oraz skwer kawalerów Orderu Uśmiechu, gdzie każdego roku pojawiają się nowe tabliczki. W tym roku nie będzie inaczej. Dużą imprezę planujemy także we wrześniu, z niespodzianką, na pewno z odsłonięciem kolejnej tabliczki - zapowiada.

Przypomnijmy, że 5 lat temu Głuchołazy otrzymały tytuł Miasta Orderu Uśmiechu. Właśnie stąd pochodzi Ewa Chrobak, która w 1967 roku zaprojektowała jego znak graficzny
Tomasz Kanas
Uczestnicy
Bartosz Bukała

Wiadomości z regionu

2023-09-28, godz. 08:32 Wypadek w Strzelcach Opolskich. Samochód osobowy potrącił motocyklistę Utrudnienia w Strzelcach Opolskich na drodze krajowej 94 w rejonie urzędu skarbowego. Około 7.30 doszło do potrącenia motocyklisty. Zablokowany był jeden… » więcej 2023-09-28, godz. 08:00 Będą nowe chodniki i interaktywne przejścia w centrum Dobrodzienia Nowe chodniki oraz przejścia dla pieszych mają poprawić bezpieczeństwo w centrum Dobrodzienia. » więcej 2023-09-28, godz. 07:15 Uczniowie i mieszkańcy Praszki mają nowoczesne boisko przy szkole. Wcześniej był pękający asfalt Nowoczesne boisko wielofunkcyjne ma do dyspozycji po wielu latach Publiczna Szkoła Podstawowa numer 2 w Praszce. » więcej 2023-09-28, godz. 07:00 Wybory 2023. Radio Opole zaprasza na przedwyborcze debaty z udziałem publiczności Radio Opole zaprasza na przedwyborcze debaty z udziałem kandydatów startujących w tegorocznych wyborach parlamentarnych. Przez dwa tygodnie proponujemy słuchaczom… » więcej 2023-09-28, godz. 06:45 "Te rzeczy dzieją się z pasji". Ludzie kultury docenieni [ZDJĘCIA] Gala Ludzi Kultury w Teatrze imienia Jana Kochanowskiego w Opolu zebrała artystów i działaczy kultury z całego województwa. Marszałek województwa opolskiego… » więcej 2023-09-27, godz. 21:06 Tutaj każdy był zwycięzcą. Ponad setka dzieci uczestniczyła w turnieju integracyjnym Jedną z fundamentalnych zasad olimpizmu jest ta mówiąca, że każdy musi mieć możliwość uprawiania sportu, bez jakiejkolwiek dyskryminacji. Tę zasadę… » więcej 2023-09-27, godz. 18:12 "Cześć i chwała bohaterom". 84. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego [ZDJĘCIA] Dziś (27.09) mijają 84 lata od powołania Polskiego Państwa Podziemnego, największej organizacji konspiracyjnej posiadającej swoje struktury na wzór pa… » więcej 2023-09-27, godz. 17:46 Wybory 2023. Losowanie kolejności bloków wyborczych, które będą nadawane w Radiu Opole Kolejność emisji spotów wyborczych i tych dotyczących referendum na antenie Radia Opole - rozlosowana. » więcej 2023-09-27, godz. 17:42 Dofinasowanie dla terenów popegeerowskich zrealizowało oczekiwania uczniów wiejskiej szkoły W Racławicach Śląskich oddano do użytku zmodernizowany kompleks sportowy szkoły podstawowej. Inwestycja kosztowała ponad 1,4 mln zł. Na ten cel gmina Głogówek… » więcej 2023-09-27, godz. 16:30 Namysłów: policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich Nielegalną plantację konopi indyjskich zlikwidowali policjanci z Namysłowa. Zatrzymano 37-letniego mężczyznę, grozi mu do 3 lat więzienia. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »