Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-05-21, 21:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Piknik Rodzinny w Korfantowie przyciągnął tłumy. Od juniora do seniora [ZDJĘCIA]

Piknik Rodzinny w Korfantowie [fot. Adam Dubiński]
Piknik Rodzinny w Korfantowie [fot. Adam Dubiński]
Piknik Rodzinny w Korfantowie [fot. Adam Dubiński]
Piknik Rodzinny w Korfantowie [fot. Adam Dubiński]
Pokazy taneczne, występy muzyczne oraz liczne animacje dla najmłodszych - tak właśnie wyglądał Piknik Rodzinny w Korfantowie. Wydarzenie na brak zainteresowania ze strony mieszkańców nie mogło narzekać. Na piknik przybyły całe rodziny, od najmłodszego do najstarszego pokolenia.
Nasza reporterka Monika Matuszkiewicz, zapytała uczestników pikniku jak im się podoba i czym dla nich jest rodzina.

- Bardzo się podoba. Jest miło, sympatycznie, ciepło i radośnie. - Fajnie jest, najlepsze jest malowanie twarzy. - Podoba się, syn też zadowolony. Jedzenie jest, zabawa też. Najważniejsze, żeby dzieci się dobrze bawiły. - Pięknie, cudownie i sympatycznie jest. - Rodzina jest dla mnie czymś najważniejszym, nie da się tego cenić i ująć tego w słowach. - Najważniejsza jest rodzina. To jest podstawa. Ona musi być siłą, tym fundamentem i od tego się zaczyna.

Przypomnijmy, że gościem specjalnym pikniku była marszałek Sejmu Elżbieta Witek, a podczas imprezy zbierane były podpisy pod obywatelskim projektem ustawy „Chrońmy dzieci - wspierajmy rodziców”.
Mieszkańcy

Wiadomości z regionu

2023-05-28, godz. 09:39 Śmiertelny wypadek na DW 423 w Obrowcu, w pow. krapkowickim. Samochód stanął w płomieniach W momencie przyjazdu na miejsce zdarzenia straży pożarnej, pojazd całkowicie objęty był ogniem. » więcej 2023-05-27, godz. 20:30 Finał radiowej zabawy "Festiwal od kuchni". Nagrody wręczono w trakcie targów turystyki [ZDJĘCIA] Najpierw zaśpiewała, połączyła to z gotowaniem, nagrała film i… wygrała atrakcyjne nagrody od Radia Opole. Marlena Miernik, słuchaczka radia wzięła… » więcej 2023-05-27, godz. 19:35 Niemodlin: tragiczne zdarzenie na stawku zamkowym Dramatyczne zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej po godzinie 18:00. Chodziło o osobę wyciągniętą ze stawu przy ulicy Wojska Polskiego w… » więcej 2023-05-27, godz. 19:15 100 ludzi na scenie opolskiego amfiteatru. To budowa "podstaw" 60. KFPP [ZDJĘCIA] Materiały do przygotowania pierwszej scenografii wypełniały pewnie pół 'paki' kamaza, teraz to 11 tirów. Właśnie takim taborem do Opola zjechali fachowcy… » więcej 2023-05-27, godz. 18:30 Na Kopernika króluje nauka. W Opolu zorganizowano piknik nie tylko dla ścisłowców Dziwaki w świecie zwierząt, ziołolecznictwo, pokazy chemiczne, próby fizyczne, obserwatorium astronomiczne - to zaledwie ułamek atrakcji, które do godziny… » więcej 2023-05-27, godz. 18:30 Młodzi mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mogli przebadać swoją tarczycę Dzień Zdrowia Dziecka, to jedno z wydarzeń, które miało miejsce przy okazji rozgrywania Biegu Koziołków w Kędzierzynie-Koźlu. Dzieci i ich rodzice mogli… » więcej 2023-05-27, godz. 15:16 Kuchenne zmagania w opolskim rynku. Wieprzowina, pstrąg, a na deser... niespodzianka od Radia Opole [ZDJĘCIA] Polędwiczki wieprzowe a'la śląskie niebo z buchtą w sosie z wędzonych owoców oraz pstrąg poliwodzki z salsą z ogórków i jabłek. Na scenie 21. Międzynarodowych… » więcej 2023-05-27, godz. 15:15 Rekonstrukcja bitwy o Monte Cassino na otwarcie muzeum militarnego we Włodzieninie Inscenizacja walk o Monte Cassino, zawody militarne czy pokaz sprzętu wojskowego, to tylko niektóre z atrakcji, jakie w ten weekend towarzyszą otwarciu muzeum… » więcej 2023-05-27, godz. 14:30 Wiceminister obrony narodowej wyróżniony przez gminę Branice ''Nie będzie ani silnej, ani bezpiecznej Polski, jeżeli nie będzie sinych regionów, powiatów i gmin' - powiedział w Branicach wiceminister obrony narodowej… » więcej 2023-05-27, godz. 12:15 Jesteśmy na targach w opolskim rynku. Radio Opole zmierza "w stronę słońca" [ZDJĘCIA] Radio Opole melduje się na 21. Międzynarodowych Targach Turystycznych w opolskim rynku. Nasze plenerowe studio już działa, a z uczestnikami targów rozmawiamy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »