Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-05-21, 21:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

"Rodzina to jest podstawowa komórka społeczna". Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek w Korfantowie [ZDJĘCIA]

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek w trakcie Pikniku Rodzinnego w Korfantowie [fot. Adam Dubiński]
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek w trakcie Pikniku Rodzinnego w Korfantowie [fot. Adam Dubiński]
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek w trakcie Pikniku Rodzinnego w Korfantowie [fot. Monika Matuszkiewicz]
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek w trakcie Pikniku Rodzinnego w Korfantowie [fot. Monika Matuszkiewicz]
Piknik Rodzinny w Korfantowie [fot. Adam Dubiński]
Piknik Rodzinny w Korfantowie [fot. Adam Dubiński]
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek w trakcie Pikniku Rodzinnego w Korfantowie [fot. Monika Matuszkiewicz]
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek w trakcie Pikniku Rodzinnego w Korfantowie [fot. Monika Matuszkiewicz]
Rodzina to jest fundament każdego kraju, także Polski i trzeba ją chronić - tymi słowami marszałek Sejmu Elżbieta Witek rozpoczęła swoje przemówienie na Pikniku Rodzinnym w Korfantowie. Jak podkreśliła druga najważniejsza osoba w kraju, w rodzinę trzeba inwestować i rząd PiS to czyni. Zwróciła się także do seniorów, bo jak mówiła, to od najstarszego pokolenia tworzona jest rodzina.
- Od 2015 roku rodzina jest w centrum uwagi. Wszystkie programy społeczne, które kierowaliśmy do naszych wyborców, to są programy, które dotyczą całej rodziny - mówiła marszałek Elżbieta Witek.

- Począwszy od najmłodszych dzieci, czyli program Maluch+, przez przedszkolaki, bo przecież budujemy coraz więcej przedszkoli, przez młodzież szkolną, ale także rodziców pracujących, aż do seniorów. Po drodze mamy jeszcze młodzież studencką, która nie płacić podatku, jeżeli pracuje do 26. roku życia. Wszystkie te programy kierowane są do rodziny, bo ona jest w centrum naszej uwagi. Rodzina to jest podstawowa komórka społeczna i od tego, jak ona będzie funkcjonowała, zależy przyszłość państwa. To jest dla nas zupełnie oczywiste i to co jest najważniejsze, że my nikogo nie dzielimy. Wszystkie rodziny są dla nas jednakowo ważne.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara zaznaczyła, że wizyta marszałek Sejmu Elżbiety Witek jest niezwykle ważna i dodała, że przez pęd w nowoczesność tracimy takie podstawowe, najważniejsze wartości, jaką jest rodzina.

- Dzisiaj tenże piknik poświęcony jest rodzinie i oczywiście wspaniały, wyjątkowy gość pani marszałek, która na pewno będzie dużo mówić o rodzinie. W tym temacie nie można wszystkiego powiedzieć. To jest cały czas bardzo aktualny temat, zawłaszcza w dobie tych wielu zagrożeń.

O tym, że polskie rodziny są najważniejsze, mówił również wojewoda opolski Sławomir Kłosowski. Jak dodał, rodziców oraz dzieci trzeba wspierać cały czas.

- Ażebyśmy stawiali na rodzinę, nie tylko 800+, 500+, leki nieodpłatne dla osób powyżej 65. roku życia, czy też do 18. roku życia, ale właśnie troska o wychowanie. O nie seksualizowanie dzieci w tym najmłodszym wieku, kiedy ta seksualizacja wywiera pustoszące skutki, jeżeli chodzi o psychikę młodych ludzi. Dlatego tak ważna jest każda wizyta, a jeszcze wizyta drugiej osoby w państwie, jest niezwykle ważna, tutaj w Korfantowie.

Burmistrz Korfantowa Janusz Wójcik podkreślił, że dzisiejszy dzień jest szczególny. Po raz pierwszy w historii, do Korfantowa przyjechała druga najważniejsza osoba w kraju.

- Bardzo się cieszę, że taka wysoka persona zawita w naszym mieście. Na hasło pani poseł Katarzyny Czochary, czy przyjmiemy panią marszałek, to nie wahałem się i powiedziałem, że oczywiście, że tak. To jest druga osoba w państwie pod kątem ważności. Osoba, która ma decyzyjność i popiera pewne wartości, które mi również są bardzo bliskie.

Dodajmy, że podczas Pikniku Rodzinnego w Korfantowie zbierane są również podpisy pod obywatelskim projektem ustawy „Chrońmy dzieci - wspierajmy rodziców”.
Po przemówieniach na rynku, marszałek sejmu Elżbieta Witek udała się z wizytą do podopiecznych domu dziecka w Korfantowie.
Elżbieta Witek
Katarzyna Czochara
Sławomir Kłosowski
Janusz Wójcik

Wiadomości z regionu

2023-06-08, godz. 14:23 Przez wsie, miasta i miasteczka przeszły procesje. W kościele katolickim obchodzone jest Boże Ciało Procesja do czterech ołtarzy, sypanie kwiatów i wspólna modlitwa. W kościele katolickim obchodzone jest Boże Ciało, czyli uroczystość liturgiczna ku czci… » więcej 2023-06-08, godz. 14:13 Rośnie bilans ofiar wczorajszego wypadku. 49-latka zmarła w szpitalu Lekarzom nie udało się uratować życia 49-latki, która odniosła obrażenia we wczorajszym wypadku na DK 40 między Pokrzywinicą a Twardawą. » więcej 2023-06-08, godz. 13:15 Duże koła i odpowiedni silnik. Druhowie z Gorzowa Śląskiego mają prawie nowy samochód Prawie nowy samochód typu pickup otrzymali druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorzowie Śląskim od magistratu. » więcej 2023-06-08, godz. 10:27 Działasz w Korpusie Solidarności? Zgłoś się na bezpłatny campus wolontariat Opolscy wolontariusze działający w ramach Korpusu Solidarności mogą wciąć udział w bezpłatnym obozie wakacyjnym. Przypomnijmy, to rządowy program wspierania… » więcej 2023-06-08, godz. 10:25 Mieszkańcy od rana układają kwietne dywany. "Boże Ciało to dla nas sama radość" [ZDJĘCIA] Uroczystość Bożego Ciała wyjątkowo jest obchodzona w Zalesiu Śląskim, Olszowej, Kluczu i Zimnej Wódce (powiat strzelecki). Mieszkańcy od lat pielęgnują… » więcej 2023-06-08, godz. 08:30 Śmieci w lasach to nadal problem. Leśnicy apelują i karzą Wywózka śmieci do lasów to nadal problem, alarmują leśnicy. Tylko w ciągu ostatnich kilku tygodni strażnicy namierzyli i ukarali 500-złotowymi mandatami… » więcej 2023-06-08, godz. 08:00 Za kierownicą na trzeźwo, przed wyjazdem zabezpieczmy mieszkanie. Rady policji na długi weekend Na zachowanie ostrożności przed i podczas wyjazdów na długi weekend zwracają uwagę opolscy policjanci. Do niedzieli (11.06) funkcjonariusze będą mieć… » więcej 2023-06-07, godz. 21:00 Trwają przygotowania do Bożego Ciała. O świcie mieszkańcy ułożą tradycyjne kwietne dywany Mieszkańcy Zalesia Śląskiego, Olszowej, Zimnej Wódki i Klucza szykują się do Bożego Ciała. To właśnie te cztery wioski w powiecie strzeleckim słyną… » więcej 2023-06-07, godz. 19:30 Lista potrzeb jest długa. Ruszyła pomoc dla pogorzelców z Niwnicy W jednej chwili stracili cały dorobek życia, a 70 osób z dnia na dzień zostało bez pracy. Wracamy do tematu pogorzelców z Niwnicy i firmy meblarskiej, która… » więcej 2023-06-07, godz. 19:06 Bezpłatne leczenie bezpłodności na Opolszczyźnie. Ruszył program UMWO Rusza bezpłatny program leczenia bezpłodności w regionie 'Szansa na rodzicielstwo'. Przez dwa lata skorzystać z niego będzie mogło 260 par z Opolszczyzny… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »