Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-04-01, 17:00 Autor: Agnieszka Stefaniak

Nietypowy dystans i dziwne wpisowe. Prima aprilis w Opolu na sportowo [ZDJĘCIA]

Bieg dla Żartu [fot. Julia Pietkiewicz]
Bieg dla Żartu [fot. Julia Pietkiewicz]
Bieg dla Żartu [fot. Julia Pietkiewicz]
Bieg dla Żartu [fot. Julia Pietkiewicz]
Tu wszystko było z przymrużeniem oka, począwszy od wpisowego, startu, skończywszy na dystansach i strojach biegaczy. Opolski MOSiR z okazji przypadającego dziś prima aprilis zaprosił chętnych do wspólnego startu w I Biegu dla Żartu.
- W błyskawicznym tempie lista startowa zapełniła się - przekazał Łukasz Wielichowski, organizator.

- 1 kwietnia, sobota, nic tylko wyciągnąć biegaczy na świeże powietrze. Wpisowe 12,34 złotego a dystans 2,28 km, choć tak naprawdę to nie wiem, czy taki dystans istnieje. Najważniejsza jest po prostu fajna zabawa.

Uczestników biegu, tych z numerami startowymi, też dla żartu, było 299. Kategoria - jedna wspólna - biegacze.

- W rodzinnym bieganiu deszczowa pogoda absolutnie nie przeszkadza. Młodzież pragnie biegać, więc my też musimy - mówi jedna z uczestniczek, która pobiegła z nastoletnim synem. - On jest piłkarzem, więc z bieganiem jest za pan brat.

- Ja nie biegam na długich dystansach. Robię to tak dla zabawy. Biegam na maksymalnie 10 km - dodaje inna biegaczka.

- Warto wstać z łóżka, żeby rano pobiegać - uzupełnia opolanin, który biega regularnie od kilku już lat.

Dodajmy, że każdy uczestnik I Biegu dla Żartu otrzymał pamiątkowy "uśmiechnięty" medal.
Łukasz Wielichowski
uczestnicy I Biegu dla Żartu

Wiadomości z regionu

2023-06-05, godz. 21:36 "Znaleźliśmy źródło zanieczyszczenia i nie odpuścimy". PZW po śnięciu ryb w Białej Głuchołaskiej Łącznie ponad 200 kg śniętych ryb zebrali wędkarze z Białej Głuchołaskiej, na odcinku od Rudawy w dół. Sprawę śnięcia, które zauważono przed weekendem… » więcej 2023-06-05, godz. 16:40 Spór o kursowanie autobusów na linii Opole-Kluczbork Komercyjne Linie Autobusowe LUZ zarzucają Starostwu Powiatowemu, że faworyzuje PKS Kluczbork kosztem prywatnego przedsiębiorcy. Starosta odpowiada, że LUZ… » więcej 2023-06-05, godz. 16:30 "Boskie Buenos" na powitanie w Opolu? Opolanie wybrali patronkę placu przed dworcem Olga Sipowicz, czyli Kora zwyciężyła w plebiscycie na patronkę placu przed dworcem PKP w Opolu. W głosowaniu wzięło udział 1477 osób. » więcej 2023-06-05, godz. 16:15 Brzeg chce mieć "elektryki" w komunikacji miejskiej. Pomóc w ich zakupie mają pieniądze od rządu Na ulice Brzegu wyjechał na testy pierwszy autobus o napędzie elektrycznym. Sprawdzano, czy tego typu rozwiązanie sprawdzi się w tamtejszej komunikacji mi… » więcej 2023-06-05, godz. 16:03 Nowe centrum na mapie Opola. Młodzi Niemcy zachęcają do integracji W Opolu rozpoczyna działalność Centrum Młodzieży Mniejszości Niemieckiej. Jego twórcy za cel stawiają sobie integrację, nie tylko środowisk mniejszościowych… » więcej 2023-06-05, godz. 15:00 "By podtrzymać nadzieję, że wojna na Ukrainie kiedyś się skończy". Spotkanie z młodymi strażakami z Ukrainy Młodzież z Ukrainy miała okazję zobaczyć, jak działa opolska straż pożarna. Okazją do tego były mistrzostwa w sporcie pożarniczym rozegrane w Wołc… » więcej 2023-06-05, godz. 14:30 W Opolu zorganizowano piknik "Razem dla środowiska". Szkoły odebrały czeki na organizację pracowni przyrodniczych Wszystkie formacje mundurowe oraz instytucje, które dbają o naturę prezentują się na opolskim pikniku 'Razem dla środowiska'. Organizatorem imprezy, która… » więcej 2023-06-05, godz. 13:55 Pijani kierowcy zatrzymani w powiecie nyskim. Jeden z nich wszczął awanturę w markecie Pijany mężczyzna przyjechał do sklepu i wszczął awanturę z personelem placówki. Do tych zdarzeń doszło w sobotni wieczór (03.06) w Pakosławicach, w… » więcej 2023-06-05, godz. 12:28 Kolejne inwestycje w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu Wymiana sześciu wind i termomodernizacja części kompleksu od ulicy Górnej - to inwestycje za ponad 5 mln zł, które właśnie zakończono w Uniwersyteckim… » więcej 2023-06-05, godz. 11:40 Spór o transport na trasie Opole - Kluczbork. LUZ z odmową zmiany rozkładu jazdy [INTERWENCJA] Starostwo Powiatowe w Kluczborku odmówiło firmie LUZ z Opola zmian w rozkładzie jazdy autobusów komunikacji międzymiastowej na trasie Opole - Kluczbork. Samorząd… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »