Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-03-26, 19:15 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Opony, lodówki, telewizory - takie odpady lądują nad jeziorami turawskimi

Śmieci zebrane nad Turawą [fot. FB/Rybacka Lokalna Grupa Działania "Opolszczyzna"]
Śmieci zebrane nad Turawą [fot. FB/Rybacka Lokalna Grupa Działania "Opolszczyzna"]
Śmieci zebrane nad Turawą [fot. FB/Rybacka Lokalna Grupa Działania "Opolszczyzna"]
Śmieci zebrane nad Turawą [fot. FB/Rybacka Lokalna Grupa Działania "Opolszczyzna"]
Mimo regularnych akcji sprzątania wałów przy jeziorach turawskich, co roku opolscy wędkarze zbierają tam kilka ton śmieci. Jakub Roszuk ichtiolog i dyrektor biura zarządu Polskiego Związku Wędkarskiego w Opolu zwraca uwagę, że problemem cały czas są zwożone nad Turawę odpady wielkogabarytowe.
- Czyli jakaś lodówka, dużo opon, telewizor jakiś i to jest w sumie takie najgorsze, że komuś się chciało te odpady po prostu targać nad Turawę i to wyrzucić. Druga sprawa, że jest dużo śmieci takich wynikających z turystyki. Mimo, że są kosze to jednak te śmieci w postaci butelek i opakowań są tutaj wszędzie i tego trochę jest - mówi Jakub Roszuk.

Przypomnijmy, że ostatnie sprzątanie okolic Turawy organizowano w ramach obchodów Światowego Dnia Wody 22 marca. Z kolei na 29 kwietnia jest zaplanowana ogólnopolska akcja sprzątania Odry od jej źródeł do Bałtyku.
Jakub Roszuk

Wiadomości z regionu

2023-05-29, godz. 21:00 Brzeskie muzeum zarzuca miastu, że niewłaściwie dba o powierzone dzieła sztuki Brzeski magistrat zapowiada, że będzie lepiej dbać o przechowywane w ratuszu zabytki. Nieprawidłowości z tym związane wytknęli miastu pracownicy miejscowego… » więcej 2023-05-29, godz. 20:00 465 tysięcy złotych dla organizacji pozarządowych na promocję edukacji i wolontariatu Będą promować wolność i demokrację, inicjatywy wolontariackie i pozytywną edukację. Samorząd województwa opolskiego rozstrzygnął trzy konkursy dla… » więcej 2023-05-29, godz. 20:00 "Sandacz" tętni życiem. Otmuchowska inwestycja okazała się turystycznym strzałem w "dziesiątkę" Mamy pełne obłożenie - tak o funkcjonowaniu kultowego ośrodka wypoczynkowego 'Sandacz' mówią władze Otmuchowa. Inwestycja oddana do użytku blisko rok temu… » więcej 2023-05-29, godz. 19:30 Muzeum w Łambinowicach ma nowy pawilon. To kolejny etap przebudowy placówki Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach wzbogaciło się o nowoczesny pawilon, który stanowi jednocześnie wejście do budynku muzeum. To kolejny… » więcej 2023-05-29, godz. 19:10 Rodzicielstwo zastępcze daje wiele satysfakcji opiekunom dzieci Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego prudnicki starosta uhonorował najbardziej zaangażowanych w tą czasową formę pomocy dzieciom. Podczas spotkania w… » więcej 2023-05-29, godz. 19:00 Integracyjny dzień mamy i dziecka w ośrodku dla uchodźców w Suchym Borze Zabawy, bańki mydlane i dmuchańce towarzyszyły spotkaniu integracyjnemu z uchodźcami wojennymi w Suchym Borze. Wydarzenie zorganizowano w ramach obchodów… » więcej 2023-05-29, godz. 17:40 Mieszkańcy gminy Rudniki chętnie wnioskują o dotacje z programu "Czyste Powietrze" Duże zainteresowanie programem 'Czyste Powietrze' w gminie Rudniki. Łącznie mieszkańcy złożyli do tej pory 334 wnioski o dotacje na wymianę źródeł ciepła… » więcej 2023-05-29, godz. 17:15 Brzeg: prace na Wrocławskiej wciąż trwają. "Najgorszy czas już za nami" Kierowcy w Brzegu mogą już korzystać z ulicy Wrocławskiej na całej jej długości. Starostwo zaznacza jednak, że inwestycja wciąż się nie zakończyła… » więcej 2023-05-29, godz. 16:30 Pomaganie przez bieganie. PSP nr 16 w Opolu szykuje rodzinny piknik dla "Niedużego Wojtka" Charytatywny marszobieg i test Coopera podczas szkolnego pikniku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 16 w Opolu, to kolejna inicjatywa, która ma wesprzeć zbiórkę… » więcej 2023-05-29, godz. 16:03 Kontrole na A4. Pies Hunter wskazał funkcjonariuszom KAS bagaże z narkotykami Psi nos nie zawodzi. Hunter, pies służbowy opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej, wyczuł narkotyki w bagażach czterech pasażerów podczas rutynowych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »