Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-03-22, 17:15 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Wampiriada na Politechnice Opolskiej przyciągnęła nowych krwiodawców

Wampiriada 2023 na Politechnice Opolskiej [fot. Marcin Boczek]
Wampiriada 2023 na Politechnice Opolskiej [fot. Marcin Boczek]
43 osoby oddały krew w ramach dzisiejszej (22.03) Wampiriady organizowanej na Politechnice Opolskiej. Samorząd studencki uczelni wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu zorganizował akcję w Łączniku przy ul. Mikołajczyka. Co ciekawe, wydarzenie zachęciło wiele osób, które po raz pierwszy zdecydowały się podzielić życiodajnym darem, jakim jest krew.
- Pierwszy raz miałem okazję do tego. Pomyślałem sobie, czemu nie. Można spróbować zobaczyć, jak to wygląda. Nikt mnie nie namawiał, sam to zaproponowałem kolegom i znajomym, żeby przyjść - mówi Gracjan Krzympiec, student II roku.

- Pierwszy raz. Pomyśleliśmy, że to będzie fajna inicjatywa - dodaje Przemysław Misiarz, student II roku. - Dzisiaj oddaję krew po raz pierwszy. Robię to, żeby komuś pomóc - mówi Kuba, student I roku.

- To jest pierwsza Wampiriada, która wróciła po pandemii. Mamy nadzieję, że nie będzie pandemii i będziemy mogli regularnie organizować to wydarzenie - dodaje Marcin Balicz, wiceprzewodniczący ds. kół naukowych na Politechnice Opolskiej, organizator akcji.

Podczas Wampiriady na Politechnice Opolskiej udało się zebrać ponad 19 litrów krwi. Samorząd studencki zapowiada organizację kolejnego wydarzenia, tym razem na kampusie przy ul. Prószkowskiej.
Wampiriada na Politechnice Opolskiej

Wiadomości z regionu

2023-06-05, godz. 06:05 Znamy hasło i liderów listy wyborczej Mniejszości Niemieckiej w wyborach do Sejmu Opolskie Region Dialogu - z takim hasłem do zbliżających się wyborów parlamentarnych pójdzie Mniejszość Niemiecka. Poznaliśmy także osoby, które zajmą… » więcej 2023-06-04, godz. 19:45 Finał 7. Festiwalu Książki w Opolu. "To szansa na odkrycie nowych książek" Dobiega końca święto czytelnictwa. Miasteczko literackie było tłumnie odwiedzane przez opolan. » więcej 2023-06-04, godz. 18:00 Pobiegli z żonkilem w słusznej sprawie Promocja zdrowego trybu życia i pomoc ciężko chorym dzieciom. Takie cele przyświecały uczestnikom Charytatywnego biegu z żonkilem, który odbył się na… » więcej 2023-06-04, godz. 16:39 Piknik rodzinny nad Jeziorem Nyskim z opolskim ARiMR-em Pokazy specjalistycznego ratownictwa technicznego w wykonaniu strażaków z Państwowej Straży Pożarnej, lekcje dotyczące bezpieczeństwa nad wodą przeprowadzone… » więcej 2023-06-04, godz. 15:53 Janusz Kowalski mówił o "marszu hejterów" Janusz Kowalski, poseł Suwerennej Polski skrytykował polityków opozycji, którzy dziś biorą udział w warszawskim marszu, zorganizowanym przez Donalda Tu… » więcej 2023-06-04, godz. 14:51 Zakończono poszukiwania zaginionego wędkarza Policja i straż pożarna poszukują w Kędzierzynie-Koźlu zaginionego wędkarza. Mężczyzna pozostawił przy brzegu samochód, namiot i sprzęt wędkarski. » więcej 2023-06-04, godz. 13:43 W Opolu uczczono rocznicę wyborów kontraktowych. Nie zabrakło też antyrządowych haseł Obchody związane z 34. rocznicą wyborów kontraktowych odbywają się także w naszym regionie. Kilkaset osób zebrało się w południe na opolskim Placu Wolności… » więcej 2023-06-04, godz. 09:00 Szeroki przekrój muzyczny na zbliżających się Dniach Kluczborka. Obowiązują bilety Zespół Dżem i Krzysztof Kiljański to największe gwiazdy zbliżających się Dni Kluczborka. Święto miasta zaplanowano na 9-10 czerwca. » więcej 2023-06-04, godz. 08:15 Sygnały myśliwskie można było usłyszeć w Opolu. "Tak pokazujemy miłość do przyrody" Blisko 60 solistów i 10 zespołów zaprezentowało się w Opolu podczas XVII Konkursu Sygnalistów Myśliwskich o statuetkę opolskiej Karolinki. » więcej 2023-06-04, godz. 07:15 Prószków: 8 miesięcy remontu z przedszkolakami za ścianą, ale wszystko udało się Zakończył się długo oczekiwany remont Publicznego Przedszkola w Prószkowie. Co ważne, inwestycję realizowano bez zamknięcia, więc rodzice nie musieli… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »