Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-03-16, 10:00 Autor: Jakub Biel

Porzucone samochody zmorą osiedlowych parkingów w Opolu. [ZDJĘCIA]

Wrak [fot. Maciej Marciński]
Wrak [fot. Maciej Marciński]
Wrak [fot. Maciej Marciński]
Wrak [fot. Maciej Marciński]
Wrak [fot. Maciej Marciński]
Wrak [fot. Maciej Marciński]
Wrak [fot. Maciej Marciński]
Wrak [fot. Maciej Marciński]
Od Armii Krajowej, przez Chabry, po Zaodrze. Na każdym osiedlowym parkingu w Opolu znajdzie się samochód bądź samochody, po których widać, że od dłuższego czasu nie były używane. Okazuje się, że usunięcie „wraków” może być sporym problemem, o czym przekonują mieszkańcy miasta. Sprawdziliśmy kiedy i kto może taki niechciany samochód usunąć.
- Porzucone samochody to jakiś horror - mówi pan Jerzy Oloś, mieszkaniec Chabrów.

- Zabierają miejsce nam, mieszkańcom tego bloku. Administracja w ogóle nie reaguje. Na tym małym odcinku są trzy maszyny, a w całym mieście ile ich jest? Nie zgłasza się – zabieramy na strzeżony parking. Tam stoi rok, nikt nie przychodzi – do kasacji albo do licytacji.

- W wielu przypadkach usunięcie takiego samochodu to spory problem – mówi Beata Szpakowska, z-ca komendanta Straży Miejskiej w Opolu.

- Jeżeli pojazdy znajdują się w takich miejscach na drogach wewnętrznych i jeżeli nie są oznakowane, nie jest to droga publiczna, nie jest to strefa ruchu, nie jest strefa zamieszkania, objęte nie są tymi znakami, to nie będzie tutaj podstaw do tego, żeby z tego artykułu 50a ustawy Prawo o ruchu drogowym te pojazdy usunąć.

Najprostszym rozwiązaniem problemu jest więc zmiana statusu dróg i parkingów przez administrację osiedli.
Jerzy Oloś
Beata Szpakowska

Wiadomości z regionu

2023-03-24, godz. 17:45 PSL z apelem do rządzących. Chcą odwołania ministra rolnictwa 'Na tym stanowisku nie może być tchórza i kłamcy' - tak o ministrze rolnictwa Henryku Kowalczyku mówią przedstawiciele opolskiego PSL-u. Ludowcy chcą odwołania… » więcej 2023-03-24, godz. 16:30 Logistyk na... rowerze. Akcja charytatywna w opolskiej brygadzie Blisko 20 rowerów zebrali w pół dnia inicjatorzy akcji Podaruj Rower w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej. Jedni o inicjatywie dowiedzieli się pocztą pantoflową… » więcej 2023-03-24, godz. 16:20 Zdobędą Koronę Gór Polski. Nowy projekt podopiecznych rodzin zastępczych Koronę Gór Polski zdobywać będą podopieczni rodzin zastępczych oraz ich opiekunowie z powiatu prudnickiego. Celem przedsięwzięcia jest integracja, edukacja… » więcej 2023-03-24, godz. 15:35 Choć biegnie wśród pól, to ma wiele funkcji. Ul. Starowiejska w Bierdzanach po remoncie Choć to niewielki odcinek, to ma duże znaczenie. W Bierdzanach w gminie Turawa otwarto wyremontowany 750-metrowy odcinek ulicy Starowiejskiej. » więcej 2023-03-24, godz. 15:25 Wzrost o 20 procent. Będzie więcej pieniędzy na pomoc osobom niepełnosprawnym Około 120 milionów złotych rozdysponuje w tym roku opolski oddział Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. To oznacza, że poziom wsparcia… » więcej 2023-03-24, godz. 14:51 W Gałązczycach budują kanalizację. Gmina zapłaci za nią tylko ułamek wartości Podgrodkowskie Gałązczyce będą miały kanalizację. Dziś (24.03) symbolicznie rozpoczęto jej budowę. » więcej 2023-03-24, godz. 14:30 Policjanci czujni także po służbie Policjant z komisariatu w Otmuchowie, będąc po służbie, zakończył podróż pijanego kierowcy. Z kolei funkcjonariusz z KPP w Nysie zatrzymał sklepowego… » więcej 2023-03-24, godz. 13:33 Nysa: policja zatrzymała dwie osoby w związku z napaścią na kierowcę MZK Nyscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o napaść na kierowcę miejskiego autobusu. Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w środę (22.03) wieczorem… » więcej 2023-03-24, godz. 12:42 Drift po Sienkiewicza w Opolu. Policja "zainteresowała się" kierowcą [FILM] W środku dnia driftem przez Sienkiewicza w Opolu. Filmik z nagraniem kierowcy sportowego BMW, które z piskiem opon 'bokiem' pokonuje zakręt w centrum miasta… » więcej 2023-03-24, godz. 11:23 "Mistrz kierownicy" ucieka... motorowerem. Jechał nawet chodnikiem Kilkanaście minut trwał policyjny pościg za kierującym motorowerem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Do tego zdarzenia doszło w środę (22.03)… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »