Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-03-13, 13:10 Autor: Monika Matuszkiewicz

To był plac zabaw. "Tak ładnie tu było, brak mi słów" [ZDJĘCIA]

Spalony plac zabaw przy ul. Nysy Łużyckiej, Opole [fot. Maciej Marciński]
Spalony plac zabaw przy ul. Nysy Łużyckiej, Opole [fot. Maciej Marciński]
Spalony plac zabaw przy ul. Nysy Łużyckiej, Opole [fot. Maciej Marciński]
Spalony plac zabaw przy ul. Nysy Łużyckiej, Opole [fot. Maciej Marciński]
Spalony plac zabaw przy ul. Nysy Łużyckiej, Opole [fot. Maciej Marciński]
Spalony plac zabaw przy ul. Nysy Łużyckiej, Opole [fot. Maciej Marciński]
- Czekaliśmy na to tyle lat i ktoś nam to jednej nocy zniszczył - tak mieszkańcy bloków przy ulicy Nysy Łużyckiej w Opolu komentują pożar na placu zabaw. Przypomnijmy, że doszło do niego dziś (13.03) przed godziną 01:00. Strażacy wstępnie oceniają, że mogło to być podpalenie.
Co ważne, to nowe miejsce zabaw dla najmłodszych jeszcze nie zostało oddane do użytku. Było ogrodzone taśmą i czekało na oficjalne otwarcie. Teraz zamiast otwarcia będzie wielkie sprzątanie.

- Tak ładnie tu było. Brak mi słów. Nie wiem, komu to przeszkadzało - mówią mieszkańcy.

- Jeszcze nie było oddane do użytku, widać, że jest tu jeszcze ogrodzenie. Płoty również zostały zdemolowane. - Niestety, jakaś patologia to musiała zrobić, bo niestety inaczej nie można tego nazwać. Nigdy nie było tu takiego placu. Trop prowadzi do stacji paliw, która jest obok. Stamtąd te osoby przyszły i siedziały na ławeczce, później to się wszystko zaczęło. Ja tego nie widziałem, co było później, ale widziałem, co było wcześniej, bo byłem z psem na spacerze. - Jest mi ogromnie przykro. Ja jeszcze mam starszą córkę, która bardzo czekała na to, żeby tutaj się pobawić, bo to cały czas było zagrodzone.

- Ten plac zabaw jest naprzeciwko naszej jednostki, więc natychmiast jak otrzymaliśmy zgłoszenie, to pobiegliśmy go gasić - dodaje młodszy brygadier Tomasz Pierzchała, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

- Na nieszczęście ten plac zabaw, a właściwie zjeżdżalnia, bo to był taki kompleks zjeżdżalni połączony z wieżą. To było obudowane tworzywem. One już były w pełnym rozgorzeniu. Jedyne co mogliśmy zrobić, to podać prąd wody na jeszcze tam palące się resztki tego materiału, a następnie zabezpieczyć to wszystko pianą gaśniczą. Po to, żeby ten pożar, ogień jeszcze raz nie rozgorzał.

- My również jako policja bierzemy pod uwagę, że mogło to być podpalenie - informuje Radio Opole aspirant Agnieszka Nierychła, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

- Sprawdzamy wszelkie dowody, materiały, które mogą nas ukierunkować na ustalenie sprawcy tego bezczelnego, nieprzemyślanego zupełnie zachowania, które doprowadziło do zniszczenia własności dzieci. W tej chwili na miejscu pracują nasi policjanci, wykonujemy tam oględziny. Przyjmujemy zawiadomienie, zabezpieczamy monitoringi. Sprawa jest bardzo świeża, także dajmy popracować policjantom, zrobimy wszystko, aby tego sprawcę ustalić.

Dodajmy, że za taką dewastację kodeks przewiduje nawet do 5 lat więzienia.

Jak przekazał Radiu Opole rzecznik opolskiego ratusza Adam Leszczyński, plac zabaw kosztował 370 tysięcy złotych. Na razie nie wiadomo, jakie będą straty. Trwa ich szacowanie i sprawdzanie, czy inne elementy również nie uległy zniszczeniu.
Mieszkańcy
młodszy brygadier Tomasz Pierzchała
asp. Agnieszka Nierychła

Wiadomości z regionu

2023-03-24, godz. 16:20 Zdobędą Koronę Gór Polski. Nowy projekt podopiecznych rodzin zastępczych Koronę Gór Polski zdobywać będą podopieczni rodzin zastępczych oraz ich opiekunowie z powiatu prudnickiego. Celem przedsięwzięcia jest integracja, edukacja… » więcej 2023-03-24, godz. 15:35 Choć biegnie wśród pól, to ma wiele funkcji. Ul. Starowiejska w Bierdzanach po remoncie Choć to niewielki odcinek, to ma duże znaczenie. W Bierdzanach w gminie Turawa otwarto wyremontowany 750-metrowy odcinek ulicy Starowiejskiej. » więcej 2023-03-24, godz. 15:25 Wzrost o 20 procent. Będzie więcej pieniędzy na pomoc osobom niepełnosprawnym Około 120 milionów złotych rozdysponuje w tym roku opolski oddział Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. To oznacza, że poziom wsparcia… » więcej 2023-03-24, godz. 14:51 W Gałązczycach budują kanalizację. Gmina zapłaci za nią tylko ułamek wartości Podgrodkowskie Gałązczyce będą miały kanalizację. Dziś (24.03) symbolicznie rozpoczęto jej budowę. » więcej 2023-03-24, godz. 14:30 Policjanci czujni także po służbie Policjant z komisariatu w Otmuchowie, będąc po służbie, zakończył podróż pijanego kierowcy. Z kolei funkcjonariusz z KPP w Nysie zatrzymał sklepowego… » więcej 2023-03-24, godz. 13:33 Nysa: policja zatrzymała dwie osoby w związku z napaścią na kierowcę MZK Nyscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o napaść na kierowcę miejskiego autobusu. Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w środę (22.03) wieczorem… » więcej 2023-03-24, godz. 12:42 Drift po Sienkiewicza w Opolu. Policja "zainteresowała się" kierowcą [FILM] W środku dnia driftem przez Sienkiewicza w Opolu. Filmik z nagraniem kierowcy sportowego BMW, które z piskiem opon 'bokiem' pokonuje zakręt w centrum miasta… » więcej 2023-03-24, godz. 11:23 "Mistrz kierownicy" ucieka... motorowerem. Jechał nawet chodnikiem Kilkanaście minut trwał policyjny pościg za kierującym motorowerem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Do tego zdarzenia doszło w środę (22.03)… » więcej 2023-03-24, godz. 11:15 "To rewolucja, jeśli chodzi o kardiologię". Setny zabieg wszczepienia pompy Impella w USK Lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu wykonali setny zabieg wszczepienia pompy Impella. To urządzenie wspomagające krążenie u najciężej… » więcej 2023-03-24, godz. 10:00 Pięć pomysłów na ul. Krakowską w Opolu, zwycięzców poznamy po weekendzie Pięć projektów wpłynęło do konkursu na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zagospodarowania ulicy Krakowskiej w Opolu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »