Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-01-30, 16:30 Autor: Roman Juranek

Nysa: stadion będzie gotowy w przyszłym roku, na razie jest dofinansowanie

Nyski stadion zostanie zmodernizowany. PANS przejęła teren Projekt zagospodarowania terenu przez PANS [fot. PANS Nysa]
Nyski stadion zostanie zmodernizowany. PANS przejęła teren Projekt zagospodarowania terenu przez PANS [fot. PANS Nysa]
Przemysław Malinowski, Kamil Bortniczuk i Kordian Kolbiarz w PANS w Nysie [fot. Marcin Boczek]
Przemysław Malinowski, Kamil Bortniczuk i Kordian Kolbiarz w PANS w Nysie [fot. Marcin Boczek]
Ponad 6 milionów złotych - tyle wyniesie dotacja Ministerstwa Sportu na modernizację stadionu lekkoatletycznego w Nysie. Dzisiaj (30.01) w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie podpisana została umowa na współfinansowanie budowy kompleksu dydaktyczno-sportowego. W spotkaniu uczestniczył minister sportu Kamil Bortniczuk.
- Dzisiaj już możemy powiedzieć, że mamy podpisaną umowę pomiędzy uczelnią a ministerstwem - mówił Kamil Bortniczuk. - Umowę, która gwarantuje ponad 6 milionów złotych dofinansowania do realizacji tej inwestycji. Równocześnie otwiera możliwości, jeśli będą zwiększone realne koszty tej inwestycji do tego, aby dofinansować do 50% realnych kosztów uzyskanych już po przetargach, kosztów kwalifikowalnych, więc jest też jeszcze jakaś możliwość rozmawiania o dodatkowym finansowaniu ponad te 6 milionów, jeżeli rzeczywistość realizacyjno-inwestycyjna będzie tego wymagała.

Podpisana została również umowa z wykonawcą, który będzie realizować to zadanie. Według zapewnień rektora PANS prof. Przemysława Malinowskiego w przyszłym roku obiekt będzie dostępny dla wszystkich.

- W przetargu wyłoniony został wykonawca, zadeklarowana kwota wynosi 14 mln. 300 tys. złotych. Do końca roku stadion zostanie ukończony. W przyszłym roku studenci już będą trenowali, już będą zajęcia. Ale nie tylko studenci, bo także i mieszkańcy Nysy, także uczniowie szkół średnich, zgodnie z moją wcześniejszą deklaracją, będą mogli z tego obiektu korzystać.

Kolejne etapy budowy kompleksu to budynek dydaktyczny dla Wydziału Nauk Technicznych i Wydziału Nauk Społecznych. Uczelnia stara się o dofinansowanie i planuje początek budowy w 2024 roku. Trzecim elementem jest budowa hali łukowej wraz z obiektem fitness.
Kamil Bortniczuk
Przemysław Malinowski

Wiadomości z regionu

2023-03-26, godz. 19:15 Opony, lodówki, telewizory to częste śmieci sprzątane nad jeziorami Mimo regularnych akcji sprzątania wałów przy jeziorach turawskich, co roku opolscy wędkarze zbierają tam kilka ton śmieci. Jakub Roszuk ichtiolog i dyrektor… » więcej 2023-03-26, godz. 15:45 Dotlenieni RUN - zawody biegowe w strefie przemysłowej Skarbimierza i sadzenie drzew Strefa przemysłowa w Skarbimierzu już po raz drugi stała się areną zmagań sportowców. Jej ulicami przebiegli dziś (26.03) uczestnicy imprezy DotlenieniRUN… » więcej 2023-03-26, godz. 15:03 Coś dla siebie i dla innych, czyli mnóstwo ozdób oraz smakołyków w Betanii Pierwszy charytatywny kiermasz wielkanocny dla hospicjum Betania w Opolu za nami. » więcej 2023-03-26, godz. 13:29 Kolorowo i różnorodnie na jarmarku wielkanocnym w Tułowicach Zajączki, pisanki, baranki czy bazie można było kupić dzisiaj (26.03) przy Tułowickim Ośrodku Kultury na jarmarku wielkanocnym. Impreza była połączona… » więcej 2023-03-26, godz. 13:15 Opole: Co z byłymi kortami? Miasto zapowiada konsultacje, a rada dzielnicy chce, żeby zapłaciło za sprzątanie Nie ma jednoznacznej odpowiedzi ratusza co dalej z terenami po byłych kortach przy ul. Katowickiej w Opolu, za dawnym kinem Kraków. Adam Leszczyński, rzecznik… » więcej 2023-03-26, godz. 13:00 Collegium Nobilium Opoliense czeka na nowych liderów Do końca marca trwa rekrutacja do szkoły liderów Collegium Nobilium Opoliense. Została ona założona w 2012 roku w Opolu przez Stowarzyszenie Horyzonty, w… » więcej 2023-03-26, godz. 11:45 Rekordowy rok dla Banku Żywności w Opolu. Prawie 1400 ton żywności Blisko 1400 ton produktów spożywczych wydał Bank Żywności w Opolu osobom potrzebującym z całego województwa przez cały ubiegły rok. » więcej 2023-03-26, godz. 06:00 Będą rzuty granatem i grochówka! Znów będzie można poćwiczyć z wojskiem Ruszyły zapisy na kolejną edycję akcji 'Trenuj z wojskiem' u opolskich logistyków. To inicjatywa ogólnopolska w ramach której chętni mogą spędzić pełny… » więcej 2023-03-25, godz. 23:00 Najmłodsi poznali sekrety pszczół. Otwarcie sezonu w pasiece Miodowy ZAKątek Mimo kapryśnej pogody udało się dzisiaj (25.03) oficjalnie otworzyć sezon w pasiece Miodowy ZAKątek, która znajduje się przy oczyszczalni Piskorzowiec Grupy… » więcej 2023-03-25, godz. 20:00 Cała gmina wysprzątana. Tak Dąbrowa szykuje się do święta Przyjmij wyzwanie - wspólne sprzątanie. Mieszkańcy 13 miejscowości gminy Dąbrowa stanęli ramię w ramię i posprzątali okolice. Inicjatywa to wstęp do… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »