Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-01-18, 17:55 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Chilliny zamieszkały na Politechnice Opolskiej. Gotowy jest już park chiński [ZDJĘCIA]

Ogród chiński na kampusie Politechniki Opolskiej [fot. Maciej Marciński]
Ogród chiński na kampusie Politechniki Opolskiej [fot. Maciej Marciński]
Ogród chiński na kampusie Politechniki Opolskiej [fot. Maciej Marciński]
Ogród chiński na kampusie Politechniki Opolskiej [fot. Maciej Marciński]
Zakończyła się budowa parku chińskiego na kampusie Politechniki Opolskiej przy ul. Prószkowskiej. Na ten cel udało się zagospodarować część dawnego placu apelowego z czasów jednostki wojskowej, który służył do niedawna jako parking. Przypomnijmy, że autorami projektu ogrodu są absolwenci architektury i budownictwa na Politechnice Opolskiej.
- Obecnie jest to już pełnoprawny park chiński wyposażony w ławki, oczko wodne, ale też wyposażony w multimedialną fontannę. Przy wejściu znajdują się również chilliny, czyli jednorożce z mitologii chińskiej, jako wyraz szczęścia i łaski boskiej. Jest też kilkaset nasadzeń, które już wiosną powinny zakwitnąć. Wszystko po to, żeby studenci mogli tutaj wypoczywać - mówi prof. Tomasz Boczar, prorektor ds. ogólnych i operacyjnych Politechniki Opolskiej.

W planach jest jeszcze wykonanie zadaszenia dla parku. Na drugiej części placu powstanie parking. Dodatkowo, teren wokół pomnika św. Jana z Kęt zostanie wyposażony w biblioteczkę, tereny dla odpoczynku.

- Przymierzamy się także do wyburzenia budynku nr 8, który znajduje się przy rektoracie - dodaje prof. Tomasz Boczar.
prof. Tomasz Boczar

Wiadomości z regionu

2023-02-08, godz. 17:15 Wycinka drzew pomiędzy Zawadzkiem a Kolonowskiem. "Zagrażały bezpieczeństwu ludzi" Były nadgryzione przez bobry lub po prostu suche. Mowa o drzewach, które jeszcze niedawno rosły wzdłuż kanału hutniczego pomiędzy Zawadzkiem a Kolonowskiem… » więcej 2023-02-08, godz. 17:00 Wójt gminy Zębowice pozostaje osobą niekaraną. Apelacja przyniosła efekt Sąd Okręgowy w Opolu warunkowo umorzył postępowanie karne na roczny okres próby wobec Waldemara Czai, wójta gminy Zębowice. Okres próby. Samorządowiec… » więcej 2023-02-08, godz. 16:15 Auto na parking, papiery do uzupełnienia. Kontrola WITD na przejściu granicznym Zamiast prosto do odbiorcy trafiła na strzeżony parking. Tak zakończył się kurs ciężarówki załadowanej oknami zatrzymanej przez mundurowych Wojewódzkiej… » więcej 2023-02-08, godz. 16:00 "Ja mam SUV-a, więc problem mniejszy, inni jadą slalomem". Ubytki na ulicach Opola znowu obecne [ZDJĘCIA] Wrocławska, 1 Maja, Ozimska czy wiadukt na ulicy Struga w Opolu - to tam między innymi straszą kierowców ubytki w nawierzchni. Po każdym ataku zimy tych dziur… » więcej 2023-02-08, godz. 15:30 Bez kasku i oświetlenia. Kolejny nietrzeźwy motocyklista w rękach policji Bez kasku, ale z promilami. Strzelecka policja zatrzymała w miejscowości Osiek 55-letniego mężczyznę, który kierował motorowerem w późnych godzinach wieczornych… » więcej 2023-02-08, godz. 14:45 Sytuacja opanowana, można zakładać liczniki. Po pożarze przy Grota Roweckiego w Opolu Instalacja gazowa w bloku przy ul. Grota Roweckiego w Opolu jest szczelna - informuje Spółdzielnia Mieszkaniowa. » więcej 2023-02-08, godz. 12:39 Zablokowane tory w Kędzierzynie-Koźlu. W nocy wykoleiła się lokomotywa i jeden z wagonów Wstrzymany jest ruch pociągów w Kędzierzynie-Koźlu na trasie zwanej magistralą podsudecką. Wczoraj (07.02) około 23:20 wypadł z torów wagon oraz jedna… » więcej 2023-02-08, godz. 12:10 Jest wyrok ws. matki 15-latki, która śmiertelnie potrąciła kobietę w Kopernikach Sąd Rejonowy w Nysie zdecydował, że matka, która pozwoliła 15-letniej córce prowadzić samochód jest winna śmierci mieszkanki Kopernik. Przypomnijmy, 24… » więcej 2023-02-08, godz. 12:00 Grozi mu do 5 lat więzienia. Pijany motocyklista w Zdzieszowicach Policyjny pościg za pijanym motocyklistą w Zdzieszowicach. Wczoraj wczesnym popołudniem (07.02) policjanci zauważyli kierującego motorowerem, który nie zastosował… » więcej 2023-02-08, godz. 11:00 Namysłów: Tomasz Wiciak zrezygnował z mandatu radnego. Wciąż pozostaje wicestarostą Zmiany w namysłowskiej radzie powiatu. Do grona radnych dołączy wkrótce Bronisława Mela, która zastąpi na tym stanowisku Tomasza Wiciaka. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »