Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-01-17, 16:16 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Nowi policjanci w szeregach opolskiego garnizonu [ZDJĘCIA]

Ślubowanie nowych policjantów i policjantek [fot. Maciej Marciński]
Ślubowanie nowych policjantów i policjantek [fot. Maciej Marciński]
Ślubowanie nowych policjantów i policjantek [fot. Maciej Marciński]
Ślubowanie nowych policjantów i policjantek [fot. Maciej Marciński]
Garnizon opolskiej policji powiększył się o 43 nowych funkcjonariuszy. Uroczyste ślubowanie złożono dziś (17.01) w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.
Bartłomiej Młodziński z Głuchołaz od zawsze chciał pracować w służbach mundurowych. - Na pewno zdecydowała o tym chęć pomocy ludziom, możliwość rozwoju. Myślałem najpierw o wojsku, ale policja mnie jednak przekonała. Dużo znajomych mam w policji i polecali mi tę formację. Oczywiście, jest obawa o życie i zdrowie, ale trzeba działać - mówi.

- Moją motywacją przyjścia tutaj była chęć pomagania innym i chęć zmiany w społeczeństwie, żeby policja była postrzegana lepiej niż dotychczas - mówi Andrzej Witoszyński.

- To praca ciężka ciężka, wymagająca, ale z drugiej strony daje takie korzyści i sytuację życiową, która pozwala żyć godnie i normalnie - dodaje Sandra Szczygielska z Opola.

- To jedno z bardziej licznych ślubowań w ostatnim czasie. Także wiele pań widzi swoje miejsce w szeregach policji - mówi podkom. Dariusz Świątczak, rzecznik komendanta wojewódzkiego policki w Opolu. - Potrzebujemy ludzi nie tylko sprawnych fizycznie. Oczywiście, tacy też są potrzebni, ale mamy też specjalne jednostki dedykowane właśnie takim osobom. W szeregach policji od lat służą kobiety w różnych pionach: w kryminalnym, prewencji czy w dochodzeniowo-śledczym lub angażują się w profilaktykę nieletnich. Teraz przed nowymi policjantami bardzo intensywne szkolenie, które potrwa pół roku.

Nowi policjanci zasilą szeregi mundurowych z Opola, Brzegu, Krapkowic Kędzierzyna-Koźla, Namysłowa i w Prudnika.
Nowi funkcjonariusze policji
podkom. Dariusz Świątczak

Wiadomości z regionu

2023-02-08, godz. 17:15 Wycinka drzew pomiędzy Zawadzkiem a Kolonowskiem. "Zagrażały bezpieczeństwu ludzi" Były nadgryzione przez bobry lub po prostu suche. Mowa o drzewach, które jeszcze niedawno rosły wzdłuż kanału hutniczego pomiędzy Zawadzkiem a Kolonowskiem… » więcej 2023-02-08, godz. 17:00 Wójt gminy Zębowice pozostaje osobą niekaraną. Apelacja przyniosła efekt Sąd Okręgowy w Opolu warunkowo umorzył postępowanie karne na roczny okres próby wobec Waldemara Czai, wójta gminy Zębowice. Okres próby. Samorządowiec… » więcej 2023-02-08, godz. 16:15 Auto na parking, papiery do uzupełnienia. Kontrola WITD na przejściu granicznym Zamiast prosto do odbiorcy trafiła na strzeżony parking. Tak zakończył się kurs ciężarówki załadowanej oknami zatrzymanej przez mundurowych Wojewódzkiej… » więcej 2023-02-08, godz. 16:00 "Ja mam SUV-a, więc problem mniejszy, inni jadą slalomem". Ubytki na ulicach Opola znowu obecne [ZDJĘCIA] Wrocławska, 1 Maja, Ozimska czy wiadukt na ulicy Struga w Opolu - to tam między innymi straszą kierowców ubytki w nawierzchni. Po każdym ataku zimy tych dziur… » więcej 2023-02-08, godz. 15:30 Bez kasku i oświetlenia. Kolejny nietrzeźwy motocyklista w rękach policji Bez kasku, ale z promilami. Strzelecka policja zatrzymała w miejscowości Osiek 55-letniego mężczyznę, który kierował motorowerem w późnych godzinach wieczornych… » więcej 2023-02-08, godz. 14:45 Sytuacja opanowana, można zakładać liczniki. Po pożarze przy Grota Roweckiego w Opolu Instalacja gazowa w bloku przy ul. Grota Roweckiego w Opolu jest szczelna - informuje Spółdzielnia Mieszkaniowa. » więcej 2023-02-08, godz. 12:39 Zablokowane tory w Kędzierzynie-Koźlu. W nocy wykoleiła się lokomotywa i jeden z wagonów Wstrzymany jest ruch pociągów w Kędzierzynie-Koźlu na trasie zwanej magistralą podsudecką. Wczoraj (07.02) około 23:20 wypadł z torów wagon oraz jedna… » więcej 2023-02-08, godz. 12:10 Jest wyrok ws. matki 15-latki, która śmiertelnie potrąciła kobietę w Kopernikach Sąd Rejonowy w Nysie zdecydował, że matka, która pozwoliła 15-letniej córce prowadzić samochód jest winna śmierci mieszkanki Kopernik. Przypomnijmy, 24… » więcej 2023-02-08, godz. 12:00 Grozi mu do 5 lat więzienia. Pijany motocyklista w Zdzieszowicach Policyjny pościg za pijanym motocyklistą w Zdzieszowicach. Wczoraj wczesnym popołudniem (07.02) policjanci zauważyli kierującego motorowerem, który nie zastosował… » więcej 2023-02-08, godz. 11:00 Namysłów: Tomasz Wiciak zrezygnował z mandatu radnego. Wciąż pozostaje wicestarostą Zmiany w namysłowskiej radzie powiatu. Do grona radnych dołączy wkrótce Bronisława Mela, która zastąpi na tym stanowisku Tomasza Wiciaka. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »