Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-01-17, 10:10 Autor: Agnieszka Stefaniak

Polder Żelazna: pierwsza część na finiszu, na wykonawcę drugiej musimy poczekać [ZDJĘCIA]

Polder Żelazna [fot. Maciej Marciński]
Polder Żelazna [fot. Maciej Marciński]
Polder Żelazna [fot. Maciej Marciński]
Polder Żelazna [fot. Maciej Marciński]
Budowa polderu Żelazna [fot. Wody Polskie]
Budowa polderu Żelazna [fot. Wody Polskie]
Nie wcześniej niż za dwa miesiące poznamy firmę, która dokończy budowę polderu Żelazna. Przypomnijmy, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie w Gliwicach na początku października 2022 zerwało umowę z poprzednim wykonawcą.
Powodem było niewywiązywanie się przedsiębiorstwa z terminów oraz dodatkowe roszczenia finansowe.

- Przetarg, którego celem jest wyłonienie nowego wykonawcy, ogłosimy jeszcze w tym miesiącu - przekazuje rzecznik Wód Polskich w Gliwicach Linda Hofman.

- Postępowanie przetargowe będzie prowadzone według procedury unijnej. Wykonawca zostanie wyłoniony na przełomie pierwszego i drugiego kwartału tego roku. A po podpisaniu umowy, niezwłocznie przystąpi do realizacji prac budowlanych.

Jednocześnie rzecznik przekazuje, że zgodnie z planem, ku końcowi zmierza budowa przepompowni oraz obiektów jej towarzyszących przy polderze. Ta część inwestycji ma być gotowa w lutym.

Całkowita wartość zadania to około 113 milionów złotych. Przeszło 25 milionów to dofinansowanie z Opola.
Linda Hofman

Wiadomości z regionu

2023-02-08, godz. 18:05 Radio Opole wśród nagrodzonych. Wojewoda przyznał statuetki za "Patriotyzm w Myśli i Działaniu" Kilkadziesiąt wydarzeń, projektów i inicjatyw patriotycznych zrealizował w ubiegłym roku Opolski Urząd Wojewódzki. Po raz pierwszy w historii wojewoda opolski… » więcej 2023-02-08, godz. 18:00 W środku bez problemu, na zewnątrz przeszkadza zima. Remont SOSW w Kluczborku Na etapie prac wykończeniowych jest remont Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kluczborku. » więcej 2023-02-08, godz. 17:15 Wycinka drzew pomiędzy Zawadzkiem a Kolonowskiem. "Zagrażały bezpieczeństwu ludzi" Były nadgryzione przez bobry lub po prostu suche. Mowa o drzewach, które jeszcze niedawno rosły wzdłuż kanału hutniczego pomiędzy Zawadzkiem a Kolonowskiem… » więcej 2023-02-08, godz. 17:00 Wójt gminy Zębowice pozostaje osobą niekaraną. Apelacja przyniosła efekt Sąd Okręgowy w Opolu warunkowo umorzył postępowanie karne na roczny okres próby wobec Waldemara Czai, wójta gminy Zębowice. Okres próby. Samorządowiec… » więcej 2023-02-08, godz. 16:15 Auto na parking, papiery do uzupełnienia. Kontrola WITD na przejściu granicznym Zamiast prosto do odbiorcy trafiła na strzeżony parking. Tak zakończył się kurs ciężarówki załadowanej oknami zatrzymanej przez mundurowych Wojewódzkiej… » więcej 2023-02-08, godz. 16:00 "Ja mam SUV-a, więc problem mniejszy, inni jadą slalomem". Ubytki na ulicach Opola znowu obecne [ZDJĘCIA] Wrocławska, 1 Maja, Ozimska czy wiadukt na ulicy Struga w Opolu - to tam między innymi straszą kierowców ubytki w nawierzchni. Po każdym ataku zimy tych dziur… » więcej 2023-02-08, godz. 15:30 Bez kasku i oświetlenia. Kolejny nietrzeźwy motocyklista w rękach policji Bez kasku, ale z promilami. Strzelecka policja zatrzymała w miejscowości Osiek 55-letniego mężczyznę, który kierował motorowerem w późnych godzinach wieczornych… » więcej 2023-02-08, godz. 14:45 Sytuacja opanowana, można zakładać liczniki. Po pożarze przy Grota Roweckiego w Opolu Instalacja gazowa w bloku przy ul. Grota Roweckiego w Opolu jest szczelna - informuje Spółdzielnia Mieszkaniowa. » więcej 2023-02-08, godz. 12:39 Zablokowane tory w Kędzierzynie-Koźlu. W nocy wykoleiła się lokomotywa i jeden z wagonów Wstrzymany jest ruch pociągów w Kędzierzynie-Koźlu na trasie zwanej magistralą podsudecką. Wczoraj (07.02) około 23:20 wypadł z torów wagon oraz jedna… » więcej 2023-02-08, godz. 12:10 Jest wyrok ws. matki 15-latki, która śmiertelnie potrąciła kobietę w Kopernikach Sąd Rejonowy w Nysie zdecydował, że matka, która pozwoliła 15-letniej córce prowadzić samochód jest winna śmierci mieszkanki Kopernik. Przypomnijmy, 24… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »