Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-12-09, 15:03 Autor: Witold Wośtak

Policjanci z Opola mają nowy radiowóz [ZDJĘCIA]

Przekazanie samochodu Policji [fot. Adam Dubiński]
Przekazanie samochodu Policji [fot. Adam Dubiński]
Przekazanie samochodu Policji [fot. Adam Dubiński]
Przekazanie samochodu Policji [fot. Adam Dubiński]
Nowy radiowóz został dzisiaj (09.12) przekazany Komendzie Miejskiej Policji w Opolu dzięki współpracy Urzędu Miasta Opola i Starostwa Powiatowego w Opolu.
Samorządy sfinansowały zakup nieoznakowanego radiowozu typu SUV. Młodszy inspektor Rafał Drozdowski, komendant miejski policji w Opolu, powiedział, że z roku na rok przekazywanie nowych samochodów staje się grudniową tradycją. - Kolejny pojazd służbowy, który będzie wykorzystywany przez policjantów pionu kryminalnego. Oczywiście, on posłuży przede wszystkim mieszkańcom miasta i powiatu, aby jeszcze bardziej zadbać o bezpieczeństwo tego obszaru.

Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola, ocenia, że policja robi wiele dobrego w mieście. - Czujemy się bezpiecznie, a jeżeli możemy wspomóc codzienne działania policji, tym bardziej chętnie do tego dokładamy. Jeżeli możemy robić to wspólnie ze starostą, mamy rozwiązanie pomagające nieco mniej uszczuplić jeden i drugi budżet, osiągając jednocześnie efekt, więc tym lepiej.

Henryk Lakwa, starosta opolski, dodaje, że Rada Powiatu Opolskiego chętnie rozpatruje prośby o wsparcie komendy. - Tak jest co roku i nie chodzi jedynie o nowe samochody, ale też na zabezpieczenie bazy czy modernizację komendy. Mam nadzieję, że kolejne pisma pana komendanta będą znowu rozpatrzone pozytywnie przez naszych radnych. Tego życzę przede wszystkim naszym mieszkańcom.

Radiowóz kosztował 120 tysięcy złotych, a samorządy podzieliły koszt na pół.
Rafał Drozdowski
Arkadiusz Wiśniewski
Henryk Lakwa

Wiadomości z regionu

2023-01-28, godz. 20:17 Niebezpiecznie na opolskich drogach. Uwaga na śliskie nawierzchnie Do dwóch kolizji doszło dzisiaj (28.01) późnym popołudniem na drogach krajowych. » więcej 2023-01-28, godz. 20:00 Gmina Strzelce Opolskie wraz z parafią organizują warsztaty zimowe. Niebawem ruszają zapisy Bezpłatne warsztaty zimowe odbędą się niebawem w Strzelcach Opolskich. Jak co roku gmina wraz z parafią św. Wawrzyńca podczas ferii organizuje zajęcia… » więcej 2023-01-28, godz. 19:30 Uczą się taktyki, strzelania i pierwszej pomocy. Szkolenie Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej [ZDJĘCIA] Uczestnicy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej uczą się żołnierskiego rzemiosła. Na poligonie wojskowym w Opolu… » więcej 2023-01-28, godz. 18:00 Tutaj żyje się dobrze. W gminie Jemielnica przybywa osób powyżej 90 roku życia Czterdziestu czterech mieszkańców gminy Jemielnica widnieje w ewidencji jako osoby, które ukończyły co najmniej 90 lat. Jak mówi wójt Marcin Wycisło to… » więcej 2023-01-28, godz. 17:00 Miłośnicy zimowych biegów nie zawiedli. "Zmrożona połówka" w Turawie przyciągnęła tłumy Chłodna aura była dla nich tylko zachętą do aktywności fizycznej. 350 osób pojawiło się na starcie biegów crossowych organizowanych nad dużym jeziorem… » więcej 2023-01-28, godz. 16:10 Śmiertelny wypadek w Kędzierzynie-Koźlu. Droga między Cisową a Łąkami Kozielskimi jest zablokowana Mimo prowadzonej reanimacji nie udało się uratować mężczyzny, który z nieustalonych przyczyn uderzył w drzewo na ul. Aleksandra Fredry w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2023-01-28, godz. 16:00 Ferie w Opolu. Oferta MOSiR-u i biblioteki Na sportowo i z ciekawą książką będą mogli spędzić ferie zimowe uczniowie w Opolu. Już można zapoznać się z ofertą Miejskiej Biblioteki Publicznej… » więcej 2023-01-28, godz. 14:15 Wybuch pieca w Kolonowskiem. W akcji sześć zastępów straży Do wybuchu pieca centralnego ogrzewania doszło dziś (28.01) w domu jednorodzinnym w Kolonowskiem. W budynku przebywała jedna osoba, której nic się nie st… » więcej 2023-01-28, godz. 14:00 Rada Najwyższa Ukrainy nagrodzi posła Witolda Zembaczyńskiego za pomoc w czasie wojny Poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński otrzyma medal 'Honor et gloria' od Rady Najwyższej Ukrainy. To wyróżnienie za niesioną pomoc naszym wschodnim sąsiadom… » więcej 2023-01-28, godz. 14:00 Kolejna szansa dla pacjentów zmagających się z powikłaniami po COVID-19 Ponad 300 osób m.in. z problemami oddechowymi będzie mogło skorzystać z pomocy rehabilitantów i fizjoterapeutów w 20 gabinetach w naszym regionie. To w ramach… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »