Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-12-09, 11:00 Autor: Daniel Klimczak

Rewitalizacja brzeskiego ratusza doceniona w Warszawie

Ratusz w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Ratusz w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Rewitalizacja brzeskiego ratusza doceniona w Warszawie [fot. UM Brzeg]
Rewitalizacja brzeskiego ratusza doceniona w Warszawie [fot. UM Brzeg]
Rewitalizacja brzeskiego ratusza doceniona w Warszawie [fot. UM Brzeg]
Rewitalizacja brzeskiego ratusza doceniona w Warszawie [fot. UM Brzeg]
Brzeg nagrodzony za udaną rewitalizację ratusza. Dawna siedziba władz miasta zdobyła wyróżnienie w konkursie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków.
To jedyny obiekt z Opolszczyzny, który został w tym roku doceniony w ramach konkursu "Zabytek Zadbany". Burmistrz Jerzy Wrębiak wskazuje, że konkurencja była spora, jednak to właśnie efekty prac prowadzonych w brzeskim ratuszu zostały uznane za jedne z najlepszych w kraju.

- Brzeg w gronie 100 zgłoszonych ofert uzyskał wyróżnienie. Takich wyróżnionych gmin było 4. Jako zabytek zadbany brano pod uwagę odrestaurowanie zabytku z detalami historycznymi. Udało nam się z dużą skrupulatnością odtworzyć zabytek właściwie w takim stanie, w jakim był przed wiekami. Cieszę się, ponieważ ministerstwo dostrzegło nasz trud i zaangażowanie - powiedział.

Główną nagrodę w kategorii "utrwalenie wartości zabytkowej obiektu" zdobyła natomiast gmina Złoty Stok za prace przy mauzoleum rodu Guttlerów. Oprócz Brzegu, wyróżnienia przyznano z kolei za prace przy kościele św. Jana Chrzciciela w Gnieźnie, a także budynku ptaszarni we wrocławskim ZOO.

Na pamiątkę zdobytego tytułu, na ścianie brzeskiego ratusza będzie można zobaczyć okolicznościową tablicę.
Jerzy Wrębiak

Wiadomości z regionu

2023-02-04, godz. 18:00 Anna Dymna w Opolu. Fundacja L'Arche zaprasza na debatę społeczną Fundacja L'Arche z Opola chce rozmawiać o potrzebach osób z niepełnosprawnością intelektualną. W tym celu organizacja zaprasza na debatę społeczną do… » więcej 2023-02-04, godz. 17:20 Trenuj z wojskiem w ferie. Tłumy chętnych w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej Żołnierze 10. Opolskiej Brygady Logistycznej uczą strzelać, rzucać granatem i jak walczyć wręcz. Ponad stu ochotników wzięło udział w zimowym szkoleniu… » więcej 2023-02-04, godz. 16:20 "Kraina Zdrowia Dzieci". Toyota Park stał się na chwilę największą przychodnią dziecięcą Budynek Toyota Park w Opolu na kilka godzin stał się największą przychodnią dla dzieci w regionie. Trwa akcja NFZ organizowana pod hasłem 'Kraina Zdrowia… » więcej 2023-02-04, godz. 13:49 Pożar mieszkania na osiedlu AK w Opolu. Co wybuchło na IV piętrze? Jedna osoba ucierpiała w pożarze mieszkania na czwartym piętrze bloku przy ulicy Grota Roweckiego w Opolu. Do zdarzenia doszło dzisiaj (04.02) przed godziną… » więcej 2023-02-04, godz. 13:30 Startuje kolejna edycja "Inicjatyw Społecznych Miasta Gogolina". W puli 150 tys. złotych 150 tys. złotych zaplanował gogoliński samorząd na inwestycje w ramach tegorocznej edycji 'Inicjatyw Społecznych Miasta Gogolina'. To projekt wzorowany na… » więcej 2023-02-04, godz. 13:15 Wodzenie niedźwiedzia w Kadłubie. "Niesiemy pomyślność" W Kadłubie w powiecie strzeleckim od rana trwa wodzenie niedźwiedzia. Grupa przebierańców przemierza wioskę i rozwesela mieszkańców. Najważniejszym bohaterem… » więcej 2023-02-04, godz. 11:55 Trwa modernizacja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Opolu Będzie nie tylko ładniej, ale też cieplej. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy ul. Wodociągowej w Opolu zmienia się nie do poznania. Trwa wielka modernizacja… » więcej 2023-02-04, godz. 11:00 Studniówka z Radiem Opole. Dzisiaj bawią się maturzyści opolskiego Elektryczniaka Kolejny weekend zabaw studniówkowych z Radiem Opole. Dzisiaj (04.02) na bal wybierają się maturzyści z Zespołu Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki… » więcej 2023-02-04, godz. 08:43 Mocno wiało w regionie. Prawie 40 interwencji opolskich strażaków Prawie 40 razy wyjeżdżali opolscy strażacy do interwencji związanych z silnym wiatrem w regionie. Były to najczęściej pochylone lub powalone na jezdnie… » więcej 2023-02-04, godz. 08:00 Marzą o remoncie. Opolski ośrodek rehabilitacji dzieci z wadą słuchu potrzebuje wsparcia [ZDJĘCIA] Specjalistyczny Ośrodek Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu w Opolu potrzebuje pieniędzy na remont nowego lokalu. Budynek, w którym… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »