Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-12-08, 16:00 Autor: Agnieszka Stefaniak

Nowa jakość przy porodzie. Finał remontu sal w opolskim centrum ginekologii [ZDJĘCIA]

Nowe sale porodowe w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu [fot. Adam Dubiński]]
Nowe sale porodowe w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu [fot. Adam Dubiński]]
Sala porodowa w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu przeszła gruntowny remont. To teraz 5 pojedynczych pokoi dla ciężarnych, 2 pomieszczenia przedporodowe oraz 2 sale do cesarskich cięć.
Remont kosztował prawie 6 milionów złotych, pieniądze pochodziły z dotacji rządowych i samorządowych. Tu każdego dnia pracuje 7 położnych, jeden lekarz prowadzący oraz neonatolog i anestezjolog.

- To nowa jakość dla kadry, ale przede wszystkim dla pacjentek - mówi Małgorzata Sobel, dyrektor Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.

- Przede wszystkim w salach porodowych są węzły sanitarne, tego wcześniej nie było, one były na korytarzu. Pacjentka będąc wspólnie z osobą towarzyszącą w sali porodowej czuje się tak, jakby była w warunkach domowych.

Katarzyna Krygiel, położna koordynująca salą porodową, wskazuje, że szczególnie cieszą ją dwa pomieszczenia do cesarskich cięć. - To jest bezpieczne zaplecze, gdy naturalny porób trzeba jednak rozwiązać z użyciem skalpela. Oddział zyskał sporo nowego sprzętu.

- To stanowisko do resuscytacji noworodka, bardzo praktyczne i najnowocześniejsze i najsprawniejsze łóżka porodowe, jakie znamy na rynku, sprzęty, które będą służyły bezpośrednio pacjentce w łagodzeniu bólu porodowego, czyli nowe aparaty tens.

Dodajmy, że w zeszłym roku na opolskiej ginekologii na świat przyszło prawie 3 tysiące dzieci. W tym - jak przekazała nam dyrektor placówki - będzie ich mniej, w okolicach 2700.
Małgorzata Sobel
Katarzyna Krygiel

Wiadomości z regionu

2023-02-09, godz. 11:50 Rusza przebudowa ulicy Krapkowickiej w Opolu. Finał prac wiosną 2024 roku [ZDJĘCIA, FILM] Plac budowy przekazany, można ruszać z pracami. Po wielu miesiącach oczekiwań drogowcy wchodzą na ulicę Krapkowicką w Opolu. Roboty mają ruszyć na przełomie… » więcej 2023-02-09, godz. 11:00 Najemca kontra właściciel mieszkania. Kto w tym sporze ma większe prawa [INTERWENCJA] Spór o czynsz w wynajmowanym mieszkaniu w jednej z kamienic w podopolskim Prószkowie. Do Radia Opole zgłosiła się słuchaczka, która wynajmuje tam mieszkanie… » więcej 2023-02-09, godz. 10:00 Który wariant zadowoli wszystkich mieszkańców? Wójt Florian Ciecior o obwodnicy Lędzin - Obwodnica Lędzin jest bardzo potrzebna, mieszkańcy od kilkunastu lat czekają na tę inwestycję, ponieważ przez centrum miejscowości przebiega droga krajowa… » więcej 2023-02-09, godz. 08:55 W Zawadzkiem ruszyły konsultacje społeczne w sprawie Gminnego Programu Rewitalizacji Jesteś mieszkańcem gminy Zawadzkie? Właśnie ruszyły konsultacje społeczne w sprawie Gminnego Programu Rewitalizacji na lata 2023-2030. » więcej 2023-02-09, godz. 07:45 Komornik zlicytuje brzeską Willę Löbecka. To szansa na znalezienie poważnego inwestora [ZDJĘCIA] Kolejny brzeski zabytek ma szansę odzyskać dawną świetność. Willa Löbecka, która od lat popada w ruinę, trafi wkrótce na komorniczą licytację. » więcej 2023-02-09, godz. 07:00 Prudnik: paradoksalnie niekorzystne trendy demograficzne sprzyjają rodzicom maluchów Spadek urodzeń i ubytek ludności powodują, że podczas nadchodzącego naboru nie zabraknie miejsc w prudnickich przedszkolach. Liczba dzieci kwalifikujących… » więcej 2023-02-08, godz. 21:45 Gorąca dyskusja na spotkaniu o obwodnicy Lędzin. "Rozmowa o nowym przebiegu drogi zawsze jest trudna" Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się popołudniowe spotkanie informacyjne w sprawie planowanej budowy obwodnicy Lędzin obok Opola. » więcej 2023-02-08, godz. 20:30 Zmiany cywilizacyjne, ale też rozwój diagnostyki. Dzieci ze spektrum autyzmu przybywa Wzrasta liczba wydawanych orzeczeń, które mówią o spektrum autyzmu. Jak podkreślają eksperci wpływ na to mają zmiany cywilizacyjne, ale też rozwój diagnostyki… » więcej 2023-02-08, godz. 20:05 Radio Opole wśród nagrodzonych. Wojewoda przyznał statuetki za "Patriotyzm w Myśli i Działaniu" Radio Opole docenione. Po raz pierwszy w historii wojewoda opolski podsumował wydarzenia, projekty i inicjatywy patriotyczne zrealizowane w ubiegłym roku przez… » więcej 2023-02-08, godz. 20:00 Namysłów wybuduje kompleks sportowy. Będzie na nim miejsce dla piłkarzy i nie tylko Namysłów przymierza się do kolejnej inwestycji w sport. Tym razem tamtejszy magistrat chce zbudować kompleks boisk przy ulicy Braterskiej. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »