Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-12-06, 14:12 Autor: Monika Matuszkiewicz

Opole: Izba Administracji Skarbowej zmieniła lokalizację. Przeniosła się do CUP

Centrum Usług Publicznych, Opole [fot. Maciej Marciński]
Centrum Usług Publicznych, Opole [fot. Maciej Marciński]
Centrum Usług Publicznych, Opole [fot. Maciej Marciński]
Centrum Usług Publicznych, Opole [fot. Maciej Marciński]
Opolska Izba Administracji Skarbowej ma nową siedzibę. Przeniosła się do jednego z budynków nowo powstałego Centrum Usług Publicznych przy ulicy Pileckiego 2 w Opolu. Wcześniej funkcjonowała ona przy ulicy Ozimskiej 19. Za kilka dni przeniesie się tam też II Urząd Skarbowy z ulicy Cementowej.
- Izba Administracji Skarbowej będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 07:30 do 15:30 - mówi Agnieszka Jóźwin-Dalecka, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Opolu.

- Od 12 grudnia w nowej siedzibie będzie działał Drugi Urząd Skarbowy w Opolu. On będzie przyjmował klientów w poniedziałki od godziny 08:00 do 18:00, a od wtorku do piątku w godzinach od 08:00 do 15:00.

- Z urzędem klienci mogą się kontaktować pod dotychczasowymi numerami telefonów, które są dostępne na stronie internetowej - dodaje Agnieszka Jóźwin-Dalecka.

Dodajmy, że na razie to jedyna placówka, jaka została przeniesiona do "nowego ratusza". Pozostałe mają być tam ulokowane na początku nowego roku. Wśród nich między innymi Miejskie Centrum Świadczeń, Urząd Stanu Cywilnego czy wydział spraw obywatelskich.

Koszt budowy nowej siedziby IAS wyniósł 77 mln zł.

Jak dodała Agnieszka Jóźwin - Dalecka z Izby Skarbowej w Opolu, do nowej siedziby można dojechać komunikacją MZK z okolic dworca PKP, z przystanku przy ul. 1 Maja - Dworzec Główny, następującymi liniami autobusowymi: nr 10: kierunek Witosa - Wygonowa – Pętla, nr 25: kierunek Pużaka – Pętla, nr 15: kierunek Witosa - Wygonowa – Pętla. Jadąc liniami 10 i 25 należy wysiąść na przystanku Ozimska-Plebiscytowa. Jadąc linią 15 można wysiąść na przystanku Rataja-Dworzec Wschodni.

Samochodem można dojechać jadąc ul. Plebiscytową w kierunku dworca Opole Wschód, za skrzyżowaniem ul. Plebiscytowej z ul. Ozimską, należy skręcić w prawo do budynku (w pobliżu stacji benzynowej BP) lub jadąc ul. Rejtana drogą równoległą do torów kolejowych, w kierunku ul. płk. Witolda Pileckiego.
Agnieszka Jóźwin-Dalecka

Wiadomości z regionu

2023-01-27, godz. 08:45 Choinki zamiast wyrzucić można podarować - kozom jako przysmak Koniec stycznia to ostatnie dni, kiedy w naszych domach stoją świąteczne drzewka. Okazuje się, że mogą być one jeszcze wykorzystane. » więcej 2023-01-27, godz. 07:45 Zmarł dziennikarz Adam Barański. Przed laty był związany z Radiem Opole Zmarł Adam Barański, dziennikarz Radia Wrocław, przed laty pracował w Radiu Opole. Miał 44 lata. » więcej 2023-01-27, godz. 07:30 Opole: z budżetu miasta wykreślono pomysł budowy szkoły dla dzieci z autyzmem Ośrodka szkolno-wychowawczego dla dzieci ze spektrum autyzmu w Opolu nie będzie. Przynajmniej nie w tym roku. Podczas czwartkowej (26.01) sesji zabezpieczona… » więcej 2023-01-27, godz. 07:26 CBŚP zlikwidowało laboratorium narkotyków syntetycznych. Ukryte było w gminie Turawa Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji pod nadzorem śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej zlikwidowali duże laboratorium narkotyków syntetycznych… » więcej 2023-01-27, godz. 06:40 Każdy może przygotować "Paczkę dla Ukrainy". Akcję koordynuje Caritas Caritas Diecezji Opolskiej przekazała do Ukrainy już ponad 5400 paczek o łącznej wadze 82 ton przygotowanych przez parafie, instytucje i firmy. Opolska Caritas… » więcej 2023-01-26, godz. 21:30 Wjechał w płot i słup energetyczny w Rzędowie. Jechał na "podwójnym gazie" W Rzędowie, w pow. opolskim, samochód osobowy wjechał wieczorem w płot i słup energetyczny. Autem podróżowała jedna osoba - mężczyzna. Kierowca nie odniósł… » więcej 2023-01-26, godz. 21:00 Kradli i oszukiwali w powiecie strzeleckim. Teraz grozi im do 12 lat więzienia Siedem zarzutów przedstawiono dwóm mieszkańcom gminy Kolonowskie, którzy kradli na terenie powiatu strzeleckiego. Łupem 34 i 37- latka padały rowery, a także… » więcej 2023-01-26, godz. 20:30 "Komunikacja powinna być jak najtańsza". Radni Opola zabierają głos w sprawie cen biletów MZK Nie tylko mieszkańcy, ale również niektórzy radni krytykują drogie ceny biletów MZK w Opolu. Zdaniem opozycji są one za wysokie i nie skłaniają opolan… » więcej 2023-01-26, godz. 20:30 Rzecznik Praw Dziecka interweniuje w sprawie 5-letniej Dominiki. Złożył zażalenie na postanowienie prudnickiego s… Rzecznik Praw Dziecka w całości zaskarżył postanowienie Sądu Rejonowego w Prudniku. Zażalenie to dotyczy sprawy pięcioletniej Dominiki, która od urodzenia… » więcej 2023-01-26, godz. 19:30 Głogówek: gmina dopłaca do nauki języka mniejszości narodowej Naukę języka niemieckiego w szkołach wspiera gmina Głogówek. Na ten cel pieniądze zabezpieczono również w tegorocznym budżecie. Gminę tę zamieszkują… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »