Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-12-03, 18:45 Autor: Agnieszka Stefaniak

Od skarpetek dla teścia, po słodkości dla najmłodszych. Jarmark Świąteczny w Opolu wystartował [ZDJĘCIA]

Jarmark Świąteczny w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
Jarmark Świąteczny w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
Jarmark Świąteczny w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
Jarmark Świąteczny w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
Jarmark Świąteczny w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
Jarmark Świąteczny w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
Dla najmłodszych karuzele, dźwięk dzwoneczków i wata cukrowa, dla starszych grzaniec pod 12-metowym wiatrakiem, a potem wycieczka szlakiem straganów, uginających się pod towarami. Oficjalnie wystartował tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy w opolskim rynku.
Zapłonęły ogniska, zapachniało piernikiem, rozbłysła 13-metrowa choinka. Opolanie rozglądają się i już planują.

- Na razie się rozglądamy, co jest dzisiaj w ofercie. My już w zeszłym roku widziałyśmy bombki ręcznie malowane, chyba nawet ta sama pani była. Chcemy taką kupić na prezent. Taką wiszącą na takim haczyku, ręcznie malowaną, można postawić i to będzie ozdoba - mówią odwiedzające jarmark.

Udział w jarmarku bierze 60 wystawców, przede wszystkim z regionu, choć egzotycznych towarów też nie brakuje.

- U mnie miody, kto sobie co życzy, akacja, spadziowy, lipowy, rzepak, leśny - mówi Jadwiga Mały, która z mężem Szczepanem prowadzi pasiekę w Gierałcicach Małych.

- Baklava i chałwa prosto z Grecji też mogą być ciekawym uzupełnieniem tej naszej polskiej tradycji - mówi Rafał Mrzygłód, który sprzedaje słodkie przysmaki.

- Zawsze można podarować naszym bliskim pyszny, zdrowy syrop - dodaje Patrycja Noworycka, która oprócz syropów - jak sama mówi doprawia ludziom życie, sprzedając przyprawy.

Więcej straganów opolskim rynek raczej by nie pomieścił. Bo są też miejsca, gdzie przy ognisku można rozgrzać zmarznięte dłonie.

- Staraliśmy się, aby ten asortyment tu był różny, by każdy mógł znaleźć coś na prezent świąteczny, albo jakiegoś smakołyka, coś pysznego związanego ze świętami - przekonuje Łukasz Śmierciak, naczelnik wydziału promocji ratusza w Opolu.

Jarmark w Opolu zostanie do 23 grudnia. Z atrakcji można korzystać od godzin południowych do 19.
klientki opolskiego jarmarku
sprzedający na opolskim jarmarku
Łukasz Śmierciak

Wiadomości z regionu

2023-02-08, godz. 18:30 Stowarzyszenie Kobiet Żędowickich od lat pielęgnuje tradycję skubania pierza Skubać pierze każdy może. Udowodniają to panie ze Stowarzyszenia Kobiet Żędowickich, które zaangażowane są w pielęgnowanie tej tradycji. » więcej 2023-02-08, godz. 18:05 Radio Opole wśród nagrodzonych. Wojewoda przyznał statuetki za "Patriotyzm w Myśli i Działaniu" Radio Opole docenione. Po raz pierwszy w historii wojewoda opolski podsumował wydarzenia, projekty i inicjatywy patriotyczne zrealizowane w ubiegłym roku przez… » więcej 2023-02-08, godz. 18:00 W środku bez problemu, na zewnątrz przeszkadza zima. Remont SOSW w Kluczborku Na etapie prac wykończeniowych jest remont Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kluczborku. » więcej 2023-02-08, godz. 17:15 Wycinka drzew pomiędzy Zawadzkiem a Kolonowskiem. "Zagrażały bezpieczeństwu ludzi" Były nadgryzione przez bobry lub po prostu suche. Mowa o drzewach, które jeszcze niedawno rosły wzdłuż kanału hutniczego pomiędzy Zawadzkiem a Kolonowskiem… » więcej 2023-02-08, godz. 17:00 Wójt gminy Zębowice pozostaje osobą niekaraną. Apelacja przyniosła efekt Sąd Okręgowy w Opolu warunkowo umorzył postępowanie karne na roczny okres próby wobec Waldemara Czai, wójta gminy Zębowice. Okres próby. Samorządowiec… » więcej 2023-02-08, godz. 16:15 Auto na parking, papiery do uzupełnienia. Kontrola WITD na przejściu granicznym Zamiast prosto do odbiorcy trafiła na strzeżony parking. Tak zakończył się kurs ciężarówki załadowanej oknami zatrzymanej przez mundurowych Wojewódzkiej… » więcej 2023-02-08, godz. 16:00 "Ja mam SUV-a, więc problem mniejszy, inni jadą slalomem". Ubytki na ulicach Opola znowu obecne [ZDJĘCIA] Wrocławska, 1 Maja, Ozimska czy wiadukt na ulicy Struga w Opolu - to tam między innymi straszą kierowców ubytki w nawierzchni. Po każdym ataku zimy tych dziur… » więcej 2023-02-08, godz. 15:30 Bez kasku i oświetlenia. Kolejny nietrzeźwy motocyklista w rękach policji Bez kasku, ale z promilami. Strzelecka policja zatrzymała w miejscowości Osiek 55-letniego mężczyznę, który kierował motorowerem w późnych godzinach wieczornych… » więcej 2023-02-08, godz. 14:45 Sytuacja opanowana, można zakładać liczniki. Po pożarze przy Grota Roweckiego w Opolu Instalacja gazowa w bloku przy ul. Grota Roweckiego w Opolu jest szczelna - informuje Spółdzielnia Mieszkaniowa. » więcej 2023-02-08, godz. 12:39 Zablokowane tory w Kędzierzynie-Koźlu. W nocy wykoleiła się lokomotywa i jeden z wagonów Wstrzymany jest ruch pociągów w Kędzierzynie-Koźlu na trasie zwanej magistralą podsudecką. Wczoraj (07.02) około 23:20 wypadł z torów wagon oraz jedna… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »