Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-11-21, 17:15 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Opolska jednostka PSP ma nowy wóz bojowy, są też pieniądze na rozwój młodych strażaków [ZDJĘCIA]

Pieniądze na rozwój młodych strażaków przekazane. Druhowie z OSP zyskają sprzęt i mundury [fot. Marcin Boczek]
Pieniądze na rozwój młodych strażaków przekazane. Druhowie z OSP zyskają sprzęt i mundury [fot. Marcin Boczek]
24 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z powiatu opolskiego otrzymały promesy na zakup sprzętu, umundurowania i wyposażenia o łącznej wartości 71 tysięcy złotych. To pieniądze pochodzące z rezerwy ogólnej państwa. Podczas uroczystości w siedzibie Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Opolu druhowie z JGR nr 1 odebrali nowy wóz bojowy, a także awanse.
- To ciężki samochód, który będzie służył jako samochód wsparcia i będzie dowoził wodę do miejsc, gdzie jej brakuje. Posłuży wszystkim jednostkom w całym powiecie opolskim - mówi mł. bryg. Tomasz Pierzchała, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Opolu.

- Koszt tego wozu to ponad milion 300 tysięcy złotych. Ważne, żeby był wykorzystywany skutecznie do ratowania życia i zdrowia ludzkiego. To wielka radość z przyznania tych pieniędzy także dla młodzieży, bo ważne jest szkolenie młodzieży - mówi Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski.

Promesę na dofinansowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej odebrał m.in. Piotr Los, członek zarządu OSP Opole Wrzoski. - Nowy sprzęt pozwoli nam rozwijać młode talenty, które są w naszej jednostce - mówi. - Te 10 tysięcy wydamy na zakup sprzętu, ubrań, bo to jest jednak grono osób, które trzeba ubrać w jednolite mundury, oprócz tego sprzęt do ćwiczeń dla młodzieżowych drużyn to jest podstawa, którą chcemy tym nowym kadetom zapewnić.

- Bierzemy udział w zawodach, a ostatnio odwiedzamy seniorów. Mnie zachęciły do wstąpienia do drużyny koleżanki i mama - mówi Zuzia z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Karłowicach.

- Mamy zbiórki co dwa tygodnie, w piątki o 16:30. Na zbiórkach robimy m.in. kursy pierwszej pomocy, RKO, oparzenia - dodaje Kacper z MDP w Karłowicach.

- Młodzieżowe drużyny pożarnicze to nasza przyszłość, w którą warto inwestować - mówi poseł PiS Violetta Porowska. - Jest nadzieja, że przynajmniej część z tych osób zostanie w OPS albo PSP. A o to chodzi, żebyśmy mieli profesjonalnych strażaków, którzy czują ducha pożarnictwa.

W cały kraju na rzecz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP przyznano 25 milionów złotych, z czego milion 280 tysięcy złotych dla drużyn z naszego województwa.
mł. bryg. Tomasz Pierzchała, Sławomir Kłosowski
Piotr Los, dzieci
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2022-12-01, godz. 20:30 Stroiki, ozdoby i zbiórka fantów. Dzieci z PSP 11 w Opolu pomagają potrzebującym Uczniowie PSP nr 11 Opolu ruszyli z przedświąteczną pomocą dla potrzebujących. Młodzież zebrała książki i zabawki dla najmłodszych podopiecznych fundacji… » więcej 2022-12-01, godz. 20:30 Wątpliwości ws. likwidacji izby wytrzeźwień. Pijani będą obciążać SOR-y? Przypomnijmy, decyzją władz Opola od 1 kwietnia przyszłego roku izba wytrzeźwień przy ul. Oświęcimskiej przestanie działać. Pojawiają się jednak głosy… » więcej 2022-12-01, godz. 20:22 Ciężarówka stoczyła się ze skarpy wiaduktu w Dąbrowie Dziś (01.12) kilka minut po godz. 19:00 w Dąbrowie, w powiecie opolskim, samochód ciężarowy wypadł z drogi, stoczył się ze skarpy wiaduktu, a następnie… » więcej 2022-12-01, godz. 19:42 Pacjenci z Ukrainy dotarli do Opola. Tu będą leczyli rany powstałe na skutek wojny Pięcioro pacjentów ze szpitali z ogarniętej wojną Ukrainy dotarło późnym popołudniem specjalnym pociągiem do Opola. Leczenie dokończą w szpitalach działających… » więcej 2022-12-01, godz. 18:30 Seniorzy rozmawiali z naukowcami o swoim dobrostanie. "Wiele jest do zrobienia" Jak zachęcić seniora do aktywności, uczestniczenia w zajęciach oraz jak sprawić, aby czuł się dobrze w naszym społeczeństwie? Między innymi na takie… » więcej 2022-12-01, godz. 17:15 300 uczniów z całego regionu otrzymało stypendia Stypendia mają być wsparciem dla uczniów, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, a jednocześnie mają trudną sytuację materialną. Każdy uczeń… » więcej 2022-12-01, godz. 16:59 Oszczędzanie w opolskich szkołach. "Redukujemy oświetlenie" [FILM] Żarówki ledowe, gaszenie światła, obniżanie temperatury w pomieszczeniach. To tylko niektóre ze sposobów na oszczędności w związku z prognozowanymi wysokimi… » więcej 2022-12-01, godz. 16:42 Nowe komputery trafią do Głogówka Gmina Głogówek rozstrzygnęła przetarg na zakup sprzętu komputerowego, sfinansowanego w całości w ramach programu ''Cyfrowa gmina''. Samorząd przeznaczy… » więcej 2022-12-01, godz. 16:30 Protest przed siedzibą NBP w Opolu. Pan Janusz stracił duże pieniądze Mieszkaniec Nysy stracił 210 tysięcy złotych i dziś (01.12) protestował przez siedzibą Narodowego Banku Polskiego w Opolu. » więcej 2022-12-01, godz. 15:29 Opolski sanepid edukuje o HIV i AIDS. "Jeszcze wiele rzeczy do zrobienia" - Wciąż jest jeszcze wiele rzeczy do zrobienia w kwestii edukacji HIV, nie tylko wśród młodych osób - mówi Aneta Anioł z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »