Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-11-20, 21:11 Autor: Joanna Matlak

Jarosław Kaczyński w Kędzierzynie-Koźlu: każdy głos jest na wagę złota, niezdecydowanych da się przekonać

Spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim w Kędzierzynie-Koźlu [fot. M. Boczek]
Spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim w Kędzierzynie-Koźlu [fot. M. Boczek]
Kędzierzyn-Koźle to kolejne po Nysie i Opolu miasto, które odwiedził w ostatnim czasie Jarosław Kaczyński. Prezes PiS mówił o inflacji, sposobach na jej powstrzymanie, wojnie na Ukrainie i bezpieczeństwie Polski, ale spotkanie w Kędzierzynie rozpoczął od kwestii praw mniejszości narodowych.
- Kiedy tworzyliśmy niepodległe państwo polskie, to zawsze byliśmy przekonani, że potrzebne jest uznanie praw mniejszości narodowych. Liczyliśmy na wzajemność – mówił Kaczyński. - Liczyliśmy na wzajemność z nowo zjednoczonymi Niemcami. Niestety, nastąpił zawód. Pierwszy dotyczy tego, że Niemcy otrzymali status mniejszości narodowej, a Polacy, którzy są tam liczni, tego prawa nie otrzymali - mówił.

Z sali padło pytanie m.in. o fiasko programu Mieszkanie Plus. – Muszę uderzyć się w piersi, to jedyna poważna zapowiedź, której nie wykonaliśmy – mówił Kaczyński.

- Mieszkanie Plus przyniosło tylko 40 tys. mieszkań licząc te, które są jeszcze w budowie. Opór deweloperów w przekazywaniu działek to była główna przeszkoda. Samorządy też miały opory i to zahamowało ten program. Musimy znaleźć nowy model tego programu, zrobimy to tylko musimy mieć władzę po raz trzeci – dodał.

Jarosław Kaczyński namawiał zgromadzonych, by przekonywali do Prawa i Sprawiedliwości. Każdy głos jest na wagę złota - podkreślał. - Tych niezdecydowanych jest bardzo dużo i to ludzie, którzy odeszli od nas pod wpływem propagandy, że wszystko jest źle, ale oni nie przeszli gdzie indziej. I ich da się przekonać. Choć to rzadsze, to niektórych z tamtej strony też da się przekonać - dodał.

- Druga strona z góry twierdzi, że jeśli wygramy, to wybory będą sfałszowane - dodaje prezes. - Musimy mieć w każdym lokalu obwodowej komisji wyborczej przynajmniej dwie osoby. Musimy mieć biura okręgowe, mówię o okręgach do wyborów sejmowych, czyli takie biuro kontroli wyborów, które będzie podbierać sygnały i przekazywać je do wojewódzkiej komisji wyborczej, jeśli będą jakieś nieprawidłowości - mówił prezes PiS.

- Bardzo się staraliśmy, by ta wizyta w Kędzierzynie Koźlu doszła do skutku - mówi Katarzyna Kukolka-Bogocz, szefowa PiS w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. - Pierwsza, wyczekiwana wizyta, więc historyczna chwila dzisiaj. Każdy na nią czekał, zabiegaliśmy o nią nie tyle przez miesiące, ale i lata, bo nasza struktura istnieje kilka lat i wciąż się rozwija.

- Potrzeba spotkania z liderem Prawa i Sprawiedliwości. Wszyscy chcą rozmawiać z prezesem Kaczyński, dlatego że on rozmawia w sposób absolutnie otwarty - dodaje poseł Violetta Porowska.

Prezes PiS na koniec spotkania otrzymał siatkarką koszulkę z numerem jeden.

Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński
Katarzyna Kukolka-Bogocz, Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2022-12-01, godz. 20:30 Stroiki, ozdoby i zbiórka fantów. Dzieci z PSP 11 w Opolu pomagają potrzebującym Uczniowie PSP nr 11 Opolu ruszyli z przedświąteczną pomocą dla potrzebujących. Młodzież zebrała książki i zabawki dla najmłodszych podopiecznych fundacji… » więcej 2022-12-01, godz. 20:30 Wątpliwości ws. likwidacji izby wytrzeźwień. Pijani będą obciążać SOR-y? Przypomnijmy, decyzją władz Opola od 1 kwietnia przyszłego roku izba wytrzeźwień przy ul. Oświęcimskiej przestanie działać. Pojawiają się jednak głosy… » więcej 2022-12-01, godz. 20:22 Ciężarówka stoczyła się ze skarpy wiaduktu w Dąbrowie Dziś (01.12) kilka minut po godz. 19:00 w Dąbrowie, w powiecie opolskim, samochód ciężarowy wypadł z drogi, stoczył się ze skarpy wiaduktu, a następnie… » więcej 2022-12-01, godz. 19:42 Pacjenci z Ukrainy dotarli do Opola. Tu będą leczyli rany powstałe na skutek wojny Pięcioro pacjentów ze szpitali z ogarniętej wojną Ukrainy dotarło późnym popołudniem specjalnym pociągiem do Opola. Leczenie dokończą w szpitalach działających… » więcej 2022-12-01, godz. 18:30 Seniorzy rozmawiali z naukowcami o swoim dobrostanie. "Wiele jest do zrobienia" Jak zachęcić seniora do aktywności, uczestniczenia w zajęciach oraz jak sprawić, aby czuł się dobrze w naszym społeczeństwie? Między innymi na takie… » więcej 2022-12-01, godz. 17:15 300 uczniów z całego regionu otrzymało stypendia Stypendia mają być wsparciem dla uczniów, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, a jednocześnie mają trudną sytuację materialną. Każdy uczeń… » więcej 2022-12-01, godz. 16:59 Oszczędzanie w opolskich szkołach. "Redukujemy oświetlenie" [FILM] Żarówki ledowe, gaszenie światła, obniżanie temperatury w pomieszczeniach. To tylko niektóre ze sposobów na oszczędności w związku z prognozowanymi wysokimi… » więcej 2022-12-01, godz. 16:42 Nowe komputery trafią do Głogówka Gmina Głogówek rozstrzygnęła przetarg na zakup sprzętu komputerowego, sfinansowanego w całości w ramach programu ''Cyfrowa gmina''. Samorząd przeznaczy… » więcej 2022-12-01, godz. 16:30 Protest przed siedzibą NBP w Opolu. Pan Janusz stracił duże pieniądze Mieszkaniec Nysy stracił 210 tysięcy złotych i dziś (01.12) protestował przez siedzibą Narodowego Banku Polskiego w Opolu. » więcej 2022-12-01, godz. 15:29 Opolski sanepid edukuje o HIV i AIDS. "Jeszcze wiele rzeczy do zrobienia" - Wciąż jest jeszcze wiele rzeczy do zrobienia w kwestii edukacji HIV, nie tylko wśród młodych osób - mówi Aneta Anioł z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »