Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-11-16, 19:09 Autor: K. Plewnia/A. Stefaniak/W. Wośtak

Jedna osoba nie żyje, dwie zostały ranne. Pożar hotelu w Chrząstowicach [FILM, ZDJĘCIA]

Pożar w hotelu w Chrząstowicach [fot. Witold Wośtak]
Pożar w hotelu w Chrząstowicach [fot. Witold Wośtak]
Pożar w hotelu w Chrząstowicach [fot. słuchacz RO]
Pożar w hotelu w Chrząstowicach [fot. słuchacz RO]
Pożar w hotelu w Chrząstowicach [fot. Mario]
Pożar w hotelu w Chrząstowicach [fot. Mario]
Pożar w hotelu w Chrząstowicach [fot. Mario]
Pożar w hotelu w Chrząstowicach [fot. Mario]
Pożar w hotelu w Chrząstowicach [fot. Mario]
Pożar w hotelu w Chrząstowicach [fot. Mario]
Pożar w hotelu w Chrząstowicach [fot. Witold Wośtak]
Pożar w hotelu w Chrząstowicach [fot. Witold Wośtak]
Pożar wybuchł w jednym z budynków na terenie hotelu w Chrząstowicach, w powiecie opolskim. 2 osoby są obecnie poszukiwane, natomiast jedna została z obiektu ewakuowana i przekazana pogotowiu ratunkowemu. Aktualizacja - pożar został opanowany około godziny 1 w nocy, trwa dogaszanie.
- Trwa akcja gaśnicza, w której udział bierze 8 zastępów straży pożarnej, strażacy przeszukują też budynek objęty ogniem - przekazał asp. sztab. Dariusz Grudzień z KW PSP w Opolu.

Aktualizacja 19:42: Dyżurny KW PSP przekazał Radiu Opole, że liczba osób poszukiwanych wzrosła do 4. Co najważniejsze, nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych. Liczba poszkodowanych wzrosła również do czterech. Aktualnie na miejscu działa 13 zastępów. Strażacy przekazują, że pali się jeden z budynków kompleksu strzelnicy, ale nie wiadomo, czy grozi mu eksplozja. Druhowie nie wiedzą czy jest tam amunicja. Nie jest wykluczone, że do walki z ogniem będą kierowane kolejne zastępy.

Jak przekazał nam mł. kpt. Łukasz Nowak, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu - w pożarze zginęła jedna osoba, na razie nie ma informacji kim była. Reporter Radia Opole jedzie na miejsce.

AKTUALIZACJA godz. 20:45 Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski jest na miejscu zdarzenia.

AKTUALIZACJA godz. 21:00. Dotychczasowy bilans pożaru to jedna ofiara śmiertelna i 4 osoby poszkodowane. Wciąż trwają poszukiwania kolejnych 4 zaginionych. Na miejscu działa już 16 zastępów ochotniczej i zawodowej straży pożarnej. - Pożar nie jest jeszcze opanowany. Trudno oszacować ile jeszcze potrwa ta akcja - przekazał słuchaczom Radia Opole mł. kpt. Łukasz Nowak, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu. Osobę, która zmarła resuscytowano na miejscu. Niestety działania ratownicze nie przyniosły efektu.

AKTUALIZACJA godz. 22:00. Na miejscu działa aktualnie 20 zastępów straży pożarnej, wozy co rusz się wymieniają, by móc uzupełnić wodę. Ogień nie jest jeszcze opanowany. Jak przekazał słuchaczom Radia Opole podkom. Dariusz Świątczak, p.o. rzecznika Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu policjanci pracują na miejscu. Jest tam grupa dochodzeniowo-śledcza, która zabezpiecza pierwsze dowody. Policjanci ruchu drogowego sterują z kolei ruchem na trasie, hotel stoi bezpośrednio przy DK46.

AKTUALIZACJA godz. 22:40

- Płonący obiekt uległ częściowemu zawaleniu. Walka z ogniem trwa. Strażacy działają od zewnątrz, podają wodę także od góry. Nie ma możliwości wpuszczenia ratowników do środka, bo to zagraża ich bezpieczeństwu. Druhowie czerpią wodę do akcji z rzeki Jemielnica. Budynek częściowo uległ zawaleniu, z uwagi na wysoką temperaturę - przekazał Radiu Opole mł. kpt. Łukasz Nowak, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.

Policjanci całą noc będą na miejscu, by je zabezpieczać. Grupa dochodzeniowo-śledcza będzie pracowała także do rana - zapowiedział rzecznik KWP w Opolu.

- Mamy sytuację trudną, bo tam mamy strzelnicę i mamy tam amunicję. Ta amunicja w pewnym momencie na skutek temperatury zaczęła eksplodować i też trudno tę akcję prowadzić było od wewnątrz - przekazał Radiu Opole wojewoda opolski Sławomir Kłosowski, który zapowiedział jednocześnie dokładne kontrole takich miejsc w całym województwie. Przekazał także, że na miejscu ma jeszcze dziś pojawić się nadzór budowlany. Według relacji wojewody 2 osoby trafiły do szpitala, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, natomiast 2 kolejne osoby są poszukiwane. Dla rodzin osób zaginionych ściągnięto do Chrząstowic dwie psycholożki.

Na miejscu akcji są już 22 zastępy z całego województwa.

AKTUALIZACJA, godz. 05:30 - pożar został opanowany po godzinie 1. Obecnie trwa dogaszanie, na miejscu pracuje 15 zastępów straży pożarnej.

Pożar w hotelu w Chrząstowicach [fot. słuchacz RO]
Relacja Witolda Wośtaka, godz. 20:00
Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski
mł. kpt. Łukasz Nowak
Pożar w hotelu w Chrząstowicach [fot. słuchacz RO]

Wiadomości z regionu

2022-12-01, godz. 20:30 Stroiki, ozdoby i zbiórka fantów. Dzieci z PSP 11 w Opolu pomagają potrzebującym Uczniowie PSP nr 11 Opolu ruszyli z przedświąteczną pomocą dla potrzebujących. Młodzież zebrała książki i zabawki dla najmłodszych podopiecznych fundacji… » więcej 2022-12-01, godz. 20:30 Wątpliwości ws. likwidacji izby wytrzeźwień. Pijani będą obciążać SOR-y? Przypomnijmy, decyzją władz Opola od 1 kwietnia przyszłego roku izba wytrzeźwień przy ul. Oświęcimskiej przestanie działać. Pojawiają się jednak głosy… » więcej 2022-12-01, godz. 20:22 Ciężarówka stoczyła się ze skarpy wiaduktu w Dąbrowie Dziś (01.12) kilka minut po godz. 19:00 w Dąbrowie, w powiecie opolskim, samochód ciężarowy wypadł z drogi, stoczył się ze skarpy wiaduktu, a następnie… » więcej 2022-12-01, godz. 19:42 Pacjenci z Ukrainy dotarli do Opola. Tu będą leczyli rany powstałe na skutek wojny Pięcioro pacjentów ze szpitali z ogarniętej wojną Ukrainy dotarło późnym popołudniem specjalnym pociągiem do Opola. Leczenie dokończą w szpitalach działających… » więcej 2022-12-01, godz. 18:30 Seniorzy rozmawiali z naukowcami o swoim dobrostanie. "Wiele jest do zrobienia" Jak zachęcić seniora do aktywności, uczestniczenia w zajęciach oraz jak sprawić, aby czuł się dobrze w naszym społeczeństwie? Między innymi na takie… » więcej 2022-12-01, godz. 17:15 300 uczniów z całego regionu otrzymało stypendia Stypendia mają być wsparciem dla uczniów, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, a jednocześnie mają trudną sytuację materialną. Każdy uczeń… » więcej 2022-12-01, godz. 16:59 Oszczędzanie w opolskich szkołach. "Redukujemy oświetlenie" [FILM] Żarówki ledowe, gaszenie światła, obniżanie temperatury w pomieszczeniach. To tylko niektóre ze sposobów na oszczędności w związku z prognozowanymi wysokimi… » więcej 2022-12-01, godz. 16:42 Nowe komputery trafią do Głogówka Gmina Głogówek rozstrzygnęła przetarg na zakup sprzętu komputerowego, sfinansowanego w całości w ramach programu ''Cyfrowa gmina''. Samorząd przeznaczy… » więcej 2022-12-01, godz. 16:30 Protest przed siedzibą NBP w Opolu. Pan Janusz stracił duże pieniądze Mieszkaniec Nysy stracił 210 tysięcy złotych i dziś (01.12) protestował przez siedzibą Narodowego Banku Polskiego w Opolu. » więcej 2022-12-01, godz. 15:29 Opolski sanepid edukuje o HIV i AIDS. "Jeszcze wiele rzeczy do zrobienia" - Wciąż jest jeszcze wiele rzeczy do zrobienia w kwestii edukacji HIV, nie tylko wśród młodych osób - mówi Aneta Anioł z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »