Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-11-14, 14:15 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Nie dla wszystkich to był trzeźwy poranek. Efekty policyjnej akcji [ZDJĘCIA, FILM]

Kontrola trzeźwości na autostradzie A4 [fot. Maciej Marciński]
Kontrola trzeźwości na autostradzie A4 [fot. Maciej Marciński]
Tylko w ciągu trzech godzin opolscy policjanci zatrzymali 12 nietrzeźwych kierowców. To bilans akcji "Trzeźwy poranek na A4". Dziś (14.11) między godziną 5:00 a 8:00 mundurowi kontrolowali wjeżdżających i zjeżdżających z autostrady. W działania na opolskim odcinku tej trasy zaangażowanych było ponad 20 patroli, w tym nieoznakowane grupy SPEED.
- Na opolskim odcinku policjanci przeprowadzili kilka tysięcy badań trzeźwości, w wyniku których ujawnili 12 nietrzeźwych kierowców. Rekordzistą okazał się kierowca zespołu pojazdów dokładnie ciągnika siodłowego wraz z naczepą, który kierował mając w wydychanym powietrzu blisko dwa promile alkoholu. Inna zatrzymana osoba to kierowca samochodu osobowego, który mimo stanu nietrzeźwości kierował, chociaż posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. To skrajna nieodpowiedzialność, a te wyniki dowodzą, że niestety takich osób mamy sporo - mówi podkom. Tomasz Kukułka z wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

- Takie działania realnie przekładają się na podniesienie bezpieczeństwa na drogach - mówi Agata Andruszewska z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu. - Coraz więcej kierowców decyduje się niestety na jazdę będąc pod wpływem alkoholu. Szczególnie ma to miejsce podczas długich weekendów, jak ten, który już za nami. Niestety tylko w tamtym roku w Polsce w wyniku wypadków, do których doszło z udziałem osób nietrzeźwych, życie straciło ponad 300 osób. Są to wysokie liczby i wypadki, do których mogło nie dojść. Trzeba jeszcze zwrócić uwagę na ważny czynnik, ponieważ okazuje się, że coraz więcej kierowców decyduje się na jazdę będąc pod wpływem środków psychoaktywnych. Średnio w roku to 200 tysięcy osób.

Policyjna akcja "Trzeźwy poranek na A4" odbyła się w tym samym czasie także w innych województwach, przez które przebiega autostrada, czyli na Dolnym Śląsku, Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu. Od rana policjanci z wydziałów ruchu drogowego łącznie przebadali trzeźwość 11 tysięcy kierowców. Z tej liczby - 32 zdecydowało się na kierowanie pod wpływem alkoholu.
podkom. Tomasz Kukułka
Agata Andruszewska
Kontrola trzeźwości na autostradzie A4

Wiadomości z regionu

2022-12-01, godz. 20:30 Stroiki, ozdoby i zbiórka fantów. Dzieci z PSP 11 w Opolu pomagają potrzebującym Uczniowie PSP nr 11 Opolu ruszyli z przedświąteczną pomocą dla potrzebujących. Młodzież zebrała książki i zabawki dla najmłodszych podopiecznych fundacji… » więcej 2022-12-01, godz. 20:30 Wątpliwości ws. likwidacji izby wytrzeźwień. Pijani będą obciążać SOR-y? Przypomnijmy, decyzją władz Opola od 1 kwietnia przyszłego roku izba wytrzeźwień przy ul. Oświęcimskiej przestanie działać. Pojawiają się jednak głosy… » więcej 2022-12-01, godz. 20:22 Ciężarówka stoczyła się ze skarpy wiaduktu w Dąbrowie Dziś (01.12) kilka minut po godz. 19:00 w Dąbrowie, w powiecie opolskim, samochód ciężarowy wypadł z drogi, stoczył się ze skarpy wiaduktu, a następnie… » więcej 2022-12-01, godz. 19:42 Pacjenci z Ukrainy dotarli do Opola. Tu będą leczyli rany powstałe na skutek wojny Pięcioro pacjentów ze szpitali z ogarniętej wojną Ukrainy dotarło późnym popołudniem specjalnym pociągiem do Opola. Leczenie dokończą w szpitalach działających… » więcej 2022-12-01, godz. 18:30 Seniorzy rozmawiali z naukowcami o swoim dobrostanie. "Wiele jest do zrobienia" Jak zachęcić seniora do aktywności, uczestniczenia w zajęciach oraz jak sprawić, aby czuł się dobrze w naszym społeczeństwie? Między innymi na takie… » więcej 2022-12-01, godz. 17:15 300 uczniów z całego regionu otrzymało stypendia Stypendia mają być wsparciem dla uczniów, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, a jednocześnie mają trudną sytuację materialną. Każdy uczeń… » więcej 2022-12-01, godz. 16:59 Oszczędzanie w opolskich szkołach. "Redukujemy oświetlenie" [FILM] Żarówki ledowe, gaszenie światła, obniżanie temperatury w pomieszczeniach. To tylko niektóre ze sposobów na oszczędności w związku z prognozowanymi wysokimi… » więcej 2022-12-01, godz. 16:42 Nowe komputery trafią do Głogówka Gmina Głogówek rozstrzygnęła przetarg na zakup sprzętu komputerowego, sfinansowanego w całości w ramach programu ''Cyfrowa gmina''. Samorząd przeznaczy… » więcej 2022-12-01, godz. 16:30 Protest przed siedzibą NBP w Opolu. Pan Janusz stracił duże pieniądze Mieszkaniec Nysy stracił 210 tysięcy złotych i dziś (01.12) protestował przez siedzibą Narodowego Banku Polskiego w Opolu. » więcej 2022-12-01, godz. 15:29 Opolski sanepid edukuje o HIV i AIDS. "Jeszcze wiele rzeczy do zrobienia" - Wciąż jest jeszcze wiele rzeczy do zrobienia w kwestii edukacji HIV, nie tylko wśród młodych osób - mówi Aneta Anioł z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »