Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-10-11, 06:40 Autor: Monika Matuszkiewicz

Zmiana organizacji ruchu na Zaodrzu. Kolejarze zamkną przejazd pod wiaduktem na Krapkowickiej

Ponownie zamknięto ul. Krapkowicką w Opolu [fot. Maciej Marciński]
Ponownie zamknięto ul. Krapkowicką w Opolu [fot. Maciej Marciński]
Ponownie zamknięto ul. Krapkowicką w Opolu [fot. Maciej Marciński]
Ponownie zamknięto ul. Krapkowicką w Opolu [fot. Maciej Marciński]
Ponownie zamknięto ul. Krapkowicką w Opolu [fot. Maciej Marciński]
Ponownie zamknięto ul. Krapkowicką w Opolu [fot. Maciej Marciński]
Ponownie zamknięto ul. Krapkowicką w Opolu [fot. Maciej Marciński]
Ponownie zamknięto ul. Krapkowicką w Opolu [fot. Maciej Marciński]
Uwaga kierowcy! Dzisiaj (11.10) ponownie zamknięta zostanie ulica Krapkowicka na Zaodrzu w Opolu. Kolejarze powracają do prac przy wiadukcie kolejowym. Zmieniona zostanie organizacja ruchu. Według wstępnych zapowiedzi, tymczasowa organizacja ruchu zostanie wprowadzona przed godziną 9:00.
Wracają prace remontowe na i pod wiaduktem na ul. Krapkowickiej. Wykonawca poszerzy przejazd, tak aby samochody mogły jeździć dwukierunkowo. Obniżona zostanie też ulica, co umożliwi swobodny przejazd autobusów.

- Organizacja ruchu będzie wyglądała tak samo, jak miało to miejsce od połowy kwietnia do końca sierpnia - mówi Adam Leszczyński z opolskiego ratusza.

- Polegała ona tym, że zamknięty będzie przejazd pod wiaduktem w ciągu ulicy Krapkowickiej, tam gdzie kolejarze prowadzą swoje prace. Na skrzyżowaniu ulicy Prószkowskiej i Wróblewskiego będzie ponownie zamontowana sygnalizacja świetlna, czyli będzie dokładnie tak, jak przez ostatnich kilka miesięcy. Samochody jadące zarówno ulicą Prószkowską, jak i Wróblewskiego będą musiały stosować się do sygnalizacji świetlnej.

- Jeśli chodzi o przebudowę samej drogi, to tutaj w połowie września ogłosiliśmy przetarg - dodaje Adam Leszczyński.

- Rozstrzygniecie przetargu ma nastąpić w drugiej połowie października. Z prac, które będziemy wykonywać na ulicy Krapkowickiej, to po swojej stronie mamy budowę drogi o pełnej szerokości, takiej, która pozwoli na mijanie się samochodów. Druga sprawa to odwodnienie, przepompownia, droga rowerowa, chodniki oraz oświetlenie.

Tymczasowa organizacja ruchu na Zaodrzu potrwa do drugiej połowy przyszłego roku.
Adam Leszczyński 1
Adam Leszczyński 2

Wiadomości z regionu

2022-12-07, godz. 13:00 Centrum przesiadkowe Opole Główne: w czwartek pierwsze kursy autobusów Autobusy już jutro (8.12) wjadą do centrum przesiadkowego Opole Główne. Jako pierwszy o godzinie 6:23 na płytę wjedzie autobus z Nysy. » więcej 2022-12-07, godz. 12:30 61-letni stalker w rękach policji. Aby uniknąć odsiadki, żył jak bezdomny [FILM] Aby uniknąć zasądzonej odsiadki, przez kilka miesięcy koczował w opuszczonym budynku. To jednak nie pomogło seniorowi z Brzegu uciec przed sprawiedliwo… » więcej 2022-12-07, godz. 12:00 Do mieszkańców gminy Rudniki trafia węgiel z polskich kopalni. 1700 złotych za tonę Trwa dystrybucja węgla w preferencyjnej cenie dla mieszkańców gminy Rudniki. 300 ton opału dotarło do składu w Żytniowie, co jednak zaspokaja tylko część… » więcej 2022-12-07, godz. 11:50 Kolejny pirat drogowy "zagrał" w policyjnym filmie [FILM] Kierowca opla jechał z prędkością 105 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”, a jakby tego było mało - wyprzedzał nieoznakowany radiowóz drogówki… » więcej 2022-12-07, godz. 11:15 W Łubianach można już swobodnie korzystać z kranówki. W Turawie wciąż jest dopuszczona warunkowo Woda z wodociągu zaopatrującej wsie gminy Łubniany jest już wolna od bakterii coli - taką informację przekazała nam rzecznik sanepidu Małgorzata Gude… » więcej 2022-12-07, godz. 10:25 WiK Opole. "Świetny fachowiec" kontra kluczowe stanowisko dla osoby z zarzutami 'Agnieszka Maślak jest świetnym fachowcem i cieszę się z jej obecności w spółce Wodociągi i Kanalizacja w Opolu'. Tak Arkadiusz Wiśniewski, prezydent… » więcej 2022-12-07, godz. 10:15 Kto kogo nękał w WiK Opole? Arkadiusz Wiśniewski o sytuacji w miejskiej spółce - Przede wszystkim to prezes Ireneusz Jaki nękał swoich pracowników - tak wczorajsze słowa szefa opolskiego WiK o tym, jak czuje się nękany przez ratusz… » więcej 2022-12-07, godz. 09:45 Szukają pomysłów na "nową" Krakowską w Opolu. Rusza konkurs Oficjalnie rusza (07.12) konkurs na rewitalizację ul. Krakowskiej w Opolu. To inicjatywa ratusza, którą koordynuje opolski oddział Stowarzyszenia Architektów… » więcej 2022-12-07, godz. 09:40 Rajd 19-latki przez centrum Opola. Skasowana latarnia, dekoracja świetlna i tablica Ponad promil alkoholu w organizmie miała 19-letnia mieszkanka Opola, która nie zachowała ostrożności na drodze i... skasowała oznaczenie Ronda Ofiar Ludobójstwa… » więcej 2022-12-07, godz. 08:00 Wielka przeprowadzka po nowym roku. Zmiany na opolskiej onkologii Remont pomieszczeń do końca roku, ale przeprowadzka i organizacja pracy już w pierwszym kwartale przyszłego roku. Tak przedstawia się plan reorganizacji odcinka… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »